jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۳۴۵۹۳   ۱۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۷:۴۴

یک متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه انحراف انگشتان پا در زنان شایع‌تر است، گفت: پوشیدن کفش‌های نامناسب مثل انواع پنجه باریک و پاشنه بلند، به مرور زمان سبب بروز انحراف در شست پا می‌شود.

انحراف انگشت پا، عارضه‌ای شایع در زنان

جام جم سرا به نقل از ایسنا: دکتر التفات جمالی گفت: گاهی بر اثر فشار کفش برجستگی‌هایی بر روی شست و دیگر انگشتان پا ایجاد می‌شود که این برجستگی‌ها اغلب قرمز و دردناک می‌شوند.

وی افزود: هرچه این برجستگی بزرگ‌تر شود، راه رفتن هم برای بیمار مشکل‌تر می‌شود و در مدت زمان طولانی انگشت شست به طرف انگشت دوم منحرف شده و حتی ممکن است به زیر یا روی انگشت برود.

جمالی گفت: این بیماری ممکن است زمینه ارثی و ژنتیک داشته باشد و بیمار همین مشکل را در انگشتان اعضای خانواده خود مشاهده کند. به طور کلی افرادی که پنجه پا بزرگ‌تر است، بیشتر از دیگران با این مشکل مواجه می‌شوند.

این متخصص ارتوپد با بیان این مطلب که انحراف انگشتان پا در سنین نوجوانی شایع‌تر است، افزود: با شدید شدن انحراف شست و توجه نکردن به آن، درد در ناحیه انگشتان پا بیشتر و بیمار به دلیل سائیدگی مفاصل در راه رفتن دچار مشکل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر بیمار در قسمت شست پا درد نداشته باشد با پوشیدن کفش مناسب و استاندارد می‌تواند بدون انجام عمل جراحی جلوی پیشرفت انحراف را بگیرد و به نوعی انحراف انگشت پای خود را درمان کند.

جمالی با تاکید بر این مطلب که باید در انتخاب و خرید کفش دقت زیادی شود، ادامه داد: همه افرادی که از این مشکل رنج می‌برند، باید کفشی را انتخاب کنند که پنجه آن به اندازه پنجه پایشان باشد. باید کفشی انتخاب شود که تا حد امکان به شکل و اندازه پا باشد تا به مرور زمان باعث آسیب دیدن انگشتان پا در فرد نشود.

وی عمل جراحی را برای درمان انحراف انگشت پا مناسب دانست و بیان کرد: در صورتی که درد شدید در پنجه پا مانع از انجام فعالیت‌های روزمره زندگی فرد شود و در مواقعی که شست پا به طور کامل به طرف دیگر انگشتان پا منحرف شده باشد، عمل جراحی انجام می‌شود.

این متخصص ارتوپد با تاکید بر اینکه انحراف انگشتان پا درمان خانگی ندارد و با انواع محصولات ارائه شده به بازار مانند آتل نمی‌توان جلوی پیشرفت آن را گرفت اظهار کرد: بهترین راه درمان و جلوگیری از بروز و پیشرفت این بیماری انتخاب کفش مناسب در سنین پایین است، زیرا با بالا رفتن سن افراد تغییرات زیادی در انگشتان ایجاد می‌شود و بروز این بیماری ممکن است ظاهر نامناسبی را ایجاد کند که نیاز به درمان جراحی داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر