jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۳۴۲۹۳   ۱۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۹

جام جم ورزشی: بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند در فوتبال آلمان در سال های اخیر به چنان رقبای سرسختی برای یکدیگر تبدیل شده اند که نبرد آنها به ال کلاسیکوی آلمانی شهرت یافته است.

ال کلاسیکوی آلمانی+[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ، روز گذشته بایرن مونیخ با حساب دو بر یک موفق شد دورتموند را شکست دهد. مارکو رویس برای دورتموند و آرین روبن(از روی نقطه پنالتی) و روبرت لواندوفسکی برای بایرن مونیخ گل زدند. نکته جالب گلزنی لواندوفسکی بود بازیکنی که تا همین فصل گذشته برای دورتموند بازی می کرد. تصاویری از این دیدار را می بینید:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها