jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۷۳۳۸۶۰   ۱۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۰:۲۲

یافتن شغلی تازه در شرایط فعلی اقتصاد به سادگی امکانپذیر نیست به همین خاطر اگر به تازگی شغلی بدست آورده‌اید و یا در آینده‌ای نزدیک مشغول به کار خواهید شد بهتر است تلاش کنید تا شغل جدید را حفظ کنید.

توصیه‌هایی به تازه‌کار‌ها برای پیشرفت شغلی

جام جم سرا به نقل از خبرآنلاین: مجله فوربس (Forbes) راهکارهای زیر را برای افرادی که به تازگی مشغول به کار شده‌اند ارایه کرده است:


جمع آوری اطلاعات:
تلاش برای موفقیت در شغل جدید پیش از حضور در محل کار آغاز می‌شود چرا که بهتر است پیش از اینکه کار خود را آغاز کنید از طریق اینترنت یا هر منبع دیگری، اطلاعاتی را در مورد زمینه‌ای که قرار است در آن مشغول به کار شوید جمع آوری کنید. داشتن اطلاعات در مورد شاخه‌ای از کسب و کار که وارد آن شده‌اید، فرآیندهای مربوط به آن، محصولاتی که با آن‌ها سروکار خواهید داشت و مانند این‌ها می‌توانند مفید باشند. برای مثال اگر قرار است در یک شرکت بازرسی کالا مشغول به کار شوید بهتر است کمی در مورد فرآیندهای بازرسی، گمرک و تجارت خارجی اطلاعات کسب کنید. البته جمع آوری اطلاعات تنها به اینجا محدود نمی‌شود و اگر بتوانید اطلاعاتی در مورد شرکت‌های رقیب و وضعیت کلی بازار بدست بیاورید، به طور حتم تاثیر بیشتری بر رئیس خود خواهید گذاشت.


پوشش:
در نخستین روزهای کاری مرتب و رسمی لباس بپوشید. حتی اگر اطمینان دارید که همکارانتان اسپرت و غیررسمی لباس می‌پوشند بازهم بهتر است برای ابتدای کار از پوششی رسمی و آراسته استفاده کنید.


درک انتظارات:
هنگامی در نخستین روزهای کاری، وظیفه‌ای به شما محول می‌شود اطمینان حاصل کنید که درک درستی از آنچه از شما انتظار می‌رود بدست آورده‌اید و اگر در این مورد مطمئن نیستید بهتر است درباره آن از رئیس سوال کنید چرا که سوال کردن به مراتب بهتر از انجام اشتباه یک وظیفه است. همچنین وقتی در این موارد سوالی را مطرح می‌کنید با خود کاغذ و خودکار به همراه داشته باشید تا جزییات را یادداشت کنید چرا که هر رئیسی از اینکه یک سوال را چند بار از او بپرسید، متنفر است.


شیوه ارتباط:
تصمیم گیری در مورد اینکه به چه شیوه‌ای باید با رئیس‏ ارتباط برقرار کنید، چندان بر عهده شما نیست و برای این کار بهتر است نظر رئیس را جویا شوید. برخی از روسا ترجیح می‌دهند که کارمندان به صورت حضوری سوالات خود را از آن‌ها بپرسند اما برخی نیز چنین رفتاری را نوعی مزاحمت قلمداد می‌کنند و ممکن است از شما بخواهند از شیوه‌های دیگری مانند ایمیل برای ارتباط برقرار کردن با آن‌ها استفاده کنید. به هر حال تلاش کنید که خود را با شیوه مدنظر رئیس وفق دهید.


بازخورد‌ها:
هنگامی که کاری را انجام می‌دهید یا پروژه‌ای را به پایان می‌رسانید از رئیس بخواهید که پیشنهادها و انتقاداتش را در مورد شیوه عملکرد شما مطرح کند تا از این طریق بتوانید در پروژه‌های بعدی بهتر عمل کنید. رئیس شما می‌داند که موفقیت شما، موفقیت کسب و کار او است و به همین خاطر از پیشرفت شما استقبال می‌کند و تلاش می‌کند که به شما کمک کند.


خجالتی نباشید:
اگر در جلسات کاری همواره ساکت و خجالتی باشید پس از مدتی لزوم حضور شما در جلسات و یا حتی شرکت زیر سوال خواهد رفت. پس بهتر است خجالت را کنار بگذارید و به شیوه‌ای کاملا محترمانه نظر خود را بیان کنید. البته به خاطر داشته باشید که برای اینکه بتوانید از نظرات خود دفاع کنید باید داده‌های کافی به همراه داشته باشید و همچنین اگر مشکلی را مطرح می‌کنید، راه حلی نیز برای آن ارایه دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر