jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۳۴۱۶   ۰۸ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۵

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز ، از اینکه سوئد " فلسطین" را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته است، استقبال کرد.

سوئد کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ وزیر امور خارجه سوئد در نشست خبری در استکهلم تصمیم دولت این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اعلام کرد.

مارگوت والستروم تصمیم دولت سوئد برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را اقدام مهمی توصیف کرد.

وی گفت: این تصمیم تاکید بر حق فلسطینی ها برای تعیین سرنوشت شان است.

وزیر امور خارجه سوئد خاطر نشان کرد: معیارهای بین المللی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین وجود دارد.

وی گفت: « امیدواریم که این راه را برای دیگران باز کند.»

به گفته مقامات فلسطینی، 134 کشور فلسطین را کشوری مستقل می دانند، از جمله هفت عضو اتحادیه اروپا (جمهوری چک، مجارستان، لهستان، بلغارستان، رومانی، مالت و قبرس) که پیش از پیوستن به این اتحادیه، کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

در 15 مهر امسال ، فلسطینیان، برخلاف رژیم صهیونیستی و آمریکا، از تصمیم دولت سوئد برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین استقبال کردند و آن را سرآغاز ظهور یک موضع بین المللی و اروپایی در حمایت از حق فلسطینیان در تاسیس کشور مستقل خود در محدوده سرزمین های اشغالی سال 1967 دانستند.

وزارت امور خارجه سوئد، در آن تاریخ ، اعلام کرده بود، تصمیم نخست وزیر این کشور برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین، درقالب یک طرح به موافقت شورای وزیران نیاز دارد که این امر امروز، با اعلام "به رسمیت شناختن کشور فلسطین"، علنی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر