jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۹۳۱۸   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون اقتصادی صندوق توسعه ملی اعلام کرد: از ابتدای تاسیس این صندوق تاکنون 67 میلیارد دلار به این صندوق واریز شده که این میزان در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، محمدسعید نوری نایینی افزود: در حالی که امسال 29 درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود، این میزان در ابتدای تشکیل صندوق حدود 20 درصد بوده و هر سال 3 درصد به آن اضافه می‌شد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: براساس قانون برنامه پنجم که در حکم اساسنامه صندوق توسعه ملی است، فلسفه وجودی و هدف اصلی صندوق، حذف آثار منفی درآمدهای نفت بر اقتصاد و تقویت و حمایت از بخش خصوصی و تعاونی است و هرگونه پرداخت به امور دیگر از جمله وام ازدواج با آن مغایرت دارد.وی اهداف عمده صندوق توسعه ملی را تبدیل بخشی از درآمدهای نفت به سرمایه‌گذاری‌های زاینده و مولد و نیز حفظ سهم نسل‌های آینده از این درآمدها اعلام کرد.نوری گفت: سرمایه‌گذاری منابع صندوق در بازارهای مالی و پولی داخلی و بین‌المللی مدنظر است و امیدواریم با نتایج سازنده مذاکرات هسته‌ای، فرصت‌های سرمایه‌گذاری هم تسهیل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر