زنی جوان که به همراه ۳ بچه‌اش ۳ سال پیش از خانه جهنمی شوهر بدرفتار گریخته بود درخواست طلاق داد تا آرامش به زندگی‌اش بازگردد.
کد خبر: ۷۲۸۴۵۶
بخشش مهریه برای فرار از خانه جهنمی

جام جم سرا به نقل از مثلث: «ستاره» در برابر قاضی شعبه ۲۵۵ دادگاه خانواده مدعی شد به دلیل ناسزاگویی و بدرفتاری همسرش سه سال است با بچه‌هایش در خانه پدری زندگی می‌کند و در این مدت «مهرداد» هیچ تلاشی برای اصلاح خود و بازگشت به زندگی نشان نداده است.

او ادامه داد: ۱۷ سال پیش از طریق یکی از آشنایان با خانواده «مهرداد» آشنا شدم. او از نظر موقعیت اجتماعی و خانوادگی در شرایط خوبی بود. شغل مناسبی داشت و خود را اهل زندگی نشان می‌داد. با موافقت خانواده‌ام سرسفره عقد نشستم اما زندگی رویایی من چند ماهی بیشتر طول نکشید. مهرداد عصبی و پرخاشگر بود و من باید تلاش می‌کردم کاری نکنم که برخلاف میل او باشد زیرا کوچک‌ترین اشتباه کافی بود تا روزگارم را سیاه کند. ناسزاگویی‌ها و بددهنی‌های مهرداد آنقدر زیاد شده بود که من از روبه‌رو شدن با همسایه‌ها خجالت می‌کشیدم.

این زن افزود: در همه سال‌های زندگی با وی رفتار‌ها و پرخاشگری‌هایش را تحمل کردم اما حمله او به بچه‌هایم و آزار‌هایش برایم قابل تحمل نبود و همیشه ترس آن را داشتم که به فرزندانم آسیب برساند. یک روز که پسرم را بشدت کتک زد، آن‌ها را برداشتم و از خانه فرار کردم اما در مدتی که ما از او جدا زندگی کردیم او هیچ اقدامی برای بازگشت ما انجام نداد حتی وقتی برایش پیغام فرستادم که اگر رفتارش را اصلاح کند به خانه بازخواهم گشت، پاسخی از وی نگرفتم. وقتی درخواست طلاق را مطرح کردم امیدوار بودم بازگردد اما او در جلسات دادگاه هم حضور پیدا نکرد. احضارهای پی‌درپی دادگاه هم نتوانست او را وادار کند در دادگاه حضور بیابد و از خودش دفاع کند. من وقتی بی‌تفاوتی‌های وی را دیدم پذیرفتم که تلاش‌هایم برای حفظ زندگی مشترک بی‌فایده است و ادامه این زندگی امکانپذیر نیست و حتی ممکن است بچه‌هایم در زندگی با پدر تندخو و عصبی آسیب ببینند.
وی افزود: قاضی دادگاه خانواده وقتی شوهرم در دادگاه حاضر شد حکم طلاق را صادر کرد اما حضانت بچه‌هایم را به پدرشان سپرد. به همین دلیل امروز آمده‌ام تا از دادگاه بخواهم در ازای بخشش مهریه و حق و حقوقم حضانت بچه‌هایم را به من بدهد.

پس از حرف‌های این زن رنج‌دیده مرد، خشمگین که در جلسه دادگاه هم به همسرش ناسزا می‌گفت با صحبت‌های قاضی آرام شد و اعلام کرد در صورت چشم‌پوشی همسرش از حق و حقوق قانونی حاضر است حضانت بچه‌ها را به او بدهد.
بنابر این گزارش، زن جوان در حالی که با رأی دادگاه حضانت بچه‌هایش را گرفته بود دادگاه را ترک کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
منا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۲۶ مهر ۱۳۹۳
۰
۰
زنه دیگه باید حقش همه جوره بسوزه .....................

نیازمندی ها