منابع هندی اعلام کردند، هند ۴۰۰ میلیون دلار پول نفت ایران را در قالب توافق موقت ژنو پرداخت خواهد کرد.
کد خبر: ۷۲۸۴۳۱
هند ۴۰۰ میلیون دلار پول نفت ایران را پرداخت می‌کند

به گزارش تسنیم و به نقل از رویترز، ایران و گروه 1+5 پس از آن‌که نتوانستند تا بیستم جولای به توافق جامعی بر سر برنامه هسته‌ای برسند، موافقت کردند توافق شش ماهه موقت را تا بیست و چهارم نوامبر تمدید کنند.

در مقابل ادامه محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، این کشور طی دوره چهار ماهه تمدید شده، باید به 2.8 میلیارد دلار دیگر از دارایی‌های بلوکه شده‌اش دسترسی پیدا کند. این علاوه بر 4.2 میلیارد دلار قبلی‌ای است که در فاصله ماه‌های ژانویه تا جولای به ایران پرداخت شده است.

تهران قبلا یک میلیارد دلار از این مبلغ را از ژاپن دریافت کرده است.

یک منبع مطلع گفت: «من فکر می‌کنم پرداخت به دولت ایران تا جمعه یا دوشنبه انجام خواهد شد، زیرا رزروبانک هند باید نرخ دلار را اعلام کرده و دلارهای لازم را برای انجام پرداخت‌های بیشتر خریداری کند.»

روزرو بانک هند، با استفاده از پول‌های دریافتی از پالایشگاه‌ها، دلارهای لازم را از تجار مجاز خریداری خواهد کرد. رزروبانک هند پس از تائید این‌که ایران آخرین پرداخت را از ابوظبی به درهم دریافت کرده است، دستور خواهد داد تا دلارها به حساب افتتاح شده نزد بانک مرکزی امارات واریز شود.

به گفته منابع مطلع، براساس برنامه‌ریزی انجام شده، شرکت‌های مانگالور، اساراویل، ایندین‌اویل و هندوستان پترولیوم، به ترتیب حدود 183، 172، 41 و چهار میلیون دلار در این پرداخت بدهی سهم خواهند داشت.

هند، بزرگ‌ترین مشتری نفتی ایران پس از چین در نه ماهه نخست امسال، 38 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل از این کشور نفت وارد کرده است.

برچسب ها: هند نفت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها