فوت و فن نگهداری از صیفی، سبزیجات و مواد غذایی

به سبزی‌های خانه‌تان جان تازه‌ای دهید

یادگیری مهارت‌های خانه داری به خانم‌ها کمک می‌کند در انجام فعالیت‌های روزمره‌شان در منزل، هم اثرگذار‌تر عمل کنند و هم در وقتشان صرفه جویی کنند.
کد خبر: ۷۲۷۲۷۱
از دستشویی تا حمام: فوت‌وفن‌های خانه‌داری

جام جم سرا به نقل از خراسان: با چند ترفند کاربردی خانه داری آشنا شوید:


نرم نگه داشتن پتو

نرم و پرزدار نگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست و شو برای خانم‌های خانه دار یک معضل محسوب می‌شود، اما این مشکل با اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد استفاده برای شست و شو تا حد زیادی بر طرف می‌شود.


خوشبو کردن حمام

برای خوشبو کردن حمام، کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید. زمانی که چراغ را روشن می‌کنید، گرمای ناشی از لامپ عطر را در هوا پراکنده می‌کند و حمامتان خوشبو می‌شود.


از بین بردن بوی فاضلاب

برای از بین بردن بوی نامطلوب فاضلاب نصف پیمانه جوش شیرین را در فاضلاب بریزید. سپس نصف پیمانه سرکه سفید هم اضافه کنید و در فاضلاب را بپوشانید.


جلوگیری از کپک زدن پرده حمام

برای جلوگیری از زرد شدن پرده حمام، هر ۳ ماه یک بار آن را در محلول آب و نمک قرار دهید.


نرم شدن دست‌ها در حین شست و شو

وقتی از مایع شوینده استفاده می‌کنید، دست‌های شما خشک و زبر می‌شود. برای حل این مشکل باید مقداری جوش شیرین به مایع شست و شو اضافه کنید تا پوست دستتان آسیب نبیند.


دور کردن مورچه‌ها

مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و کابینت‌ها، کف و هر جایی را که امکان دارد مورچه‌ها جمع شوند، با این محلول بشویید تا مورچه‌ها از شما دور شوند. برای این منظور قرار دادن زغال خشک در محل زندگی آن‌ها نیز موثر است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
۰
۰
باتشكر از ارائه مطالب مفید وبدردبخور بگویید چه كنیم با سوسك های ریز آشپزخانه آیا پاك كردن كابینت هایMDFباجوش شیرین مفید است ازبس كه از پودر و مایعات شیمیایی استفاده كردم وسوسكها چاق وچله تر شدند ومن مریض تر واقعا چه باید كرد؟
نیكو
United States
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
۰
۰
خواهش میكنم برای سوسكهای ریز اشپزخانه راه حل بزارین لطفا
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها