jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۷۲۱۰   ۲۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سوزان ملن، مادربزرگ پنجاه و نه ساله ساکن کالیفرنیای آمریکا که به اتهام قتل زندانی شده بود، پس از 17 سال بی‌گناه شناخته شد.

قاضی دادگاه عالی لس‌آنجلس در این باره گفت: به باور من و براساس شواهد موجود در پرونده، این زن بی‌گناه بوده و به همین دلیل این یک شکست برای دادگاه کیفری است. طبق رای دادگاه، این متهم به خاطر شهادت دروغ زنی به نام جون پاتی، به اشتباه محکوم شده بود.

سوزان ملن، متهم پرونده پس از قرائت رای دادگاه گفت: هنوز نمی‌توانم احساسم را بیان کنم، فریاد می‌زنم تا آرام شوم. سوزان در بیرون از دادگاه و در حالی که از خوشحالی نوه خود را در آغوش گرفته بود، افزود: خدا خواست که حکم مرگ من لغو شود. اکنون یک زن آزاد و بسیار خوشحالم./ ایسنا

خسارت گردباد در سواحل شرقی هند

گردباد هودهود در سواحل شرقی هند موجب خسارت گسترده و تخلیه 300 هزار نفر از ساکنان این منطقه شد.

این گردباد و توفان سهمگین با سرعت 195 کیلومتر بر ساعت موجب شد صدها درخت و تیر برق در ایالت‌های اوریسا و آندراپرادش از جا کنده شود. از زمان وقوع این گردباد صدها مرکز امداد و نجات در این دو ایالت مستقر شده‌اند و نیروهای امداد نیز در حال کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند. بنابر آخرین گزارش‌ها، وزش شدید باد و بارش مداوم باران، شرایط امدادرسانی را دشوار کرده است. این حادثه باعث شد 300 هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شوند./ ایسنا

مرگ 30 مصری در سانحه رانندگی

در پی برخورد سه دستگاه اتوبوس با یکدیگر در جنوب مصر، دست‌کم 30 نفر کشته شدند.

این تصادف دیروز نزدیک ادفو، بین اسوان و اقصر در بزرگراهی که از وسط صحرا می‌گذرد، رخ داد. با حضور امدادگران در محل حادثه، معلوم شد ابتدا دو اتوبوس با یکدیگر برخورد کرده سپس اتوبوس سوم به لاشه‌های این دو اتوبوس برخورد کرده و باعث کشته شدن 30 نفر شده‌است. اجساد قربانیان به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات پلیس در این باره ادامه دارد./ واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر