jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۲۶۱۳۹   ۱۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۵

چند ساعت در پشت صحنه سریال «شمعدونی»

سروش صحت: هم با مدیری دوستم، هم با عطاران

سروش صحت طی سال های اخیر ثابت کرده که می داند چطور مخاطب را پای تلویزیون بنشاند. سریال «ساختمان پزشکان» و «پژمان» را به خاطر دارید که چطور خیلی ها در زمان پخش آن سریال ها، بی خیال سریال های ماهواره ای می شدند و به تماشای آثار صحت می نشستند.

سروش صحت: هم با مدیری دوستم، هم با عطاران
حال سروش دوباره قصد دارد با سریال جدیدش یعنی «شمعدونی» مخاطبان را بار دیگر با تلویزیون آشتی دهد. به بهانه ساخت این سریال سری به محل فیلمبرداری آن زدیم و گزارشی از پشت صحنه آن تهیه کردیم و گفتگوهایی باعوامل آن داشتیم که خواندنش خالی از لطف نیست.
http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/7/9/369245_721.jpg


لوکیشن

قرار ما ساعت 8 شب در بیمارستانی واقع در زعفرانیه بود. آفتاب آخرین تلاش هایش را می کرد که یک عصر گرم تابستانی را برای ما رقم بزند که من به حوالی میدان تجریش رسیدم و کمی بعد هم پرس و جو کنان بیمارستان «عمل» را پیدا کردم، که متعلق به کودکان معلول است.

دستگیری پورسرخ و نیکی کریمی

در آن شلوغی که البته با یک نظم خاص همراه بود، در حال تماس با مدیر تولید کار بودم که من را نزد عوامل کار ببرد که چند هنروری که در لابی مشغول استراحت بودند با کنجکاوی خاصی از من پرسیدند آیا خبرنگارم؟ وقتی پاسخ مثبت را از زبان من شنیدند خواستند برای لحظه ای هم که شده برای آنها وقت بگذارم و پای حرف هایشان بنشینم.

آنها می گفتند در طول فرآیند کاریشان این بیمارستان برایشان بسیار پرخاطره بوده است، وقتی علت را جویا شدم یکی از آنها که مرد جوانی بود و خودش را محمد معرفی کرد، گفت: «من تجربه هنروری در چند کار را داشتم و همه آن کارها هم در این بیمارستان رقم خورد.» او بعد با آب و تاب گفت می دانید در این مکان چه بازیگرهایی را دستگیر کردم؟

با تعجب پرسیدم دستگیر... گفت: «بله، من همیشه نقش سرباز را بازی می کردم و این مکان هم به عنوان دادگاه در فیلم ها استفاده می شود. من حتی سابقه دستگیری پوریا پور سرخ و نیکی کریمی را در این مکان دارم...» هنوز حرف های او به پایان نرسیده بود که مدیر تولید کار من را صدا کرد و من به ساختمان مجاور برای پیوستن به عوامل کار رفتم.

/Media/Image/1393/04/28/635414023588294067.jpg

شمعدونی قصه چیه؟

حتما کنجکاو شدید که بدانید قصه شمعدونی چیست؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید سروش صحت در انتخاب سوژه این سریال دست به ریسک زد و سراغ روایت داستان عجیب و غریب نرفت. او به دل جامعه رفت و یک خانواده کارمند با نام مظاهری انتخاب کرد.

«هوشمند مظاهری» با بازی «محمد نادری» از بازیگران به نام تئاتر، یک کارمند ساده است و نقش همسرش را «آتنه فقیه نصیری» بازی می کند که کارمند بانک است. آنها صاحب یک پسر و یک دختر هستند و مظاهری به شدت از همسر و خانواده همسرش حساب می برد. همین موضوع لحظه های طنزی را برای مخاطب ایجاد می کند.

ناگفته نماند آتنه فقیه نصیری، محمدرضا داودنژاد، محسن قاضی مرادی، حسن معجونی، رویا میرعلمی، نگار عابدی، امیر کاظمی و محمد نادری به عنوان بازیگر دراین سریال است.

سروش صحت: مهران مدیری و رضا عطاران دوستان خوب من هستند

سروش صحت با آرامش و خونسردی خاصی کار را هدایت می کند و حتی اگر ضبط یک اثر به ده بار هم بکشد، باز هم لبخند می زند... بین برداشت ها هم هرگاه وقتی پیدا می کرد با دستش آرام ضرب می گرفت و آهنگ فولکوری را زیر لب زمزمه می کرد یا تلفن همراهش را برمی داشت و تماس هایش را چک می کرد.

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/7/9/369246_541.jpg


از سروش صحت می خواهم برای لحظه ای وقتش را در اختیار من قرار دهد، او هم با خوشرویی خاصی می پذیرد.

فکر کنم پس از ساخت سریال «ساختمان پزشکان» و «پژمان»، توقعات از شما بالا رفته، چطور برای ساخت این سریال سراغ سوژه ساده ای مثل سریال شمعدونی رفتید؟

شما به من لطف دارید اما من نمی توانم خودم را درگیر این تعارف ها کنم و اجازه ندهم که فضاهای جدیدی را تجربه کنم، من شیفته تجربه کردن هستم و همین موضوع باعث می شود از تجربه کردن واهمه ای نداشته باشم. شاید سوژه سریال شمعدونی در ظاهر کمی ساده به نظر برسد اما ما پرداخت خوبی روی قصه داشتیم، به گونه ای که هر کسی فیلمنامه کار را خواند از آن خوشش آمد.

حتما شنیده اید که می گویند که سبک کاری شما بین «مهران مدیری» و «رضا عطاران» است و به همین خاطر هم موفق شدید؟

من با هر دوی این عزیزان کار کردم و دوستم... به نظرم کارنامه بسیار خوبی دارند و همین موضوع هم باعث شده که در بین مردم تا این حد محبوب شوند، خب شاید نتیجه سال ها همکاری من با این دوستان روی نتیجه کار من هم تاثیر گذاشته باشد.

در انتخاب بازیگرتان حسابی ریسک کردید و نقش اول مردتان را به «محمد نادری» سپردید که پیش از این به عنوان بازیگر تئاتر فعالیت می کرد و نقش اصلی زن را هم که «آتنه فقیه نصیری» بازی می کند، بازیگری که معمولا در این سبک کارها حضور پیدا نمی کند؟

در طول نگارش این فیلمنامه با ایمان صفایی برای کاراکتر «زهره»، مدام خانم «فقیه نصیری» به ذهن مان می آمد، البته ما بعید می دانستیم که ایشان بازی در این کار را بپذیرند، منتهی ریسکش را پذیرفتیم و فیلمنامه را برایشان فرستادیم و در کمال تعجب ایشان هم پذیرفتند. بازی ایشان در این کار، واقعا جذاب و خیره کننده است.

در مورد نقش مظاهری با بازی «محمد نادری» هم باید بگویم، تمام شخصیت های کار را انتخاب کرده بودیم، جز نقش اول مان که در نهایت به آقای نادری برخوردیم، ایشان بازیگر بسیار توانمندی در عرصه تئاتر هستند و برای این نقش بهترین گزینه بودند و در طول کارها هم به خوبی از پس ایفای نقش برآمدند. (مجله خانواده سبز/ مائده میری)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر