jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۵۴۹۱   ۱۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: میزان آلودگی معتادان به بیماری ایدز در کشور در حال افزایش بوده، به طوری که 68 درصد فوت‌ها، به علت تزریق و ابتلا به ایدز رخ داده است.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست، بیشترین مواد مخدر مصرفی در کشور را شیشه، تریاک، کراک و هروئین دانست و افزود: 345 هزار نفر معادل 26 درصد جمعیت معتادان کشور، مصرف‌کننده شیشه هستند. وی با بیان این‌که به معتادان بی‌بضاعت بیمه تخصیص می‌یابد، ادامه داد: طبق طرح شیوع‌سنجی یک میلیون و 325 هزار نفر در رده سنی 15 تا 64 سال معادل 2.65 درصد جمعیت کل کشور معتاد هستند، به طوری که 90.7 درصد افراد آلوده مذکر، 53 درصد شاغل و 63 درصد متاهل هستند.

دین پرست عنوان کرد: در جهت پاک شدن شهرها 236 هزار نفر در مراکز ماده 16 (مراکزی که در آن معتادان با مراجعه و خواسته خودشان درمان می‌شوند) پذیرش شده‌اند و برای هر فرد یک میلیون و 200 هزار تومان هزینه می‌شود که باید در غربالگری افراد بیشتر توجه شود. وی تاکید کرد: در سال گذشته 764 هزار معتاد در 341مرکز ترک اعتیاد، تحت پوشش قرار گرفتند، به طوری که هم اکنون یک ششم معتادان در جهان تحت پوشش قرار دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر