jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۴۳۱۰   ۱۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۷

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: ارتش در یک عملیات نظامی در دو استان دیاله (شرق) و کرکوک (شمال) توانست 30 روستا را از چنگال تروریست های داعش آزاد و 59 نفر از عناصر این گروهک تکفیری را به هلاکت برساند.

ارتش عراق 30 روستا را آزاد کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، این وزارتخانه با صدور بیانیه ای، اعلام کرد:ستاد فرماندهی عملیات بغداد با کمک لشکر نهم زرهی و لشکر یازدهم پیاده نظام، همچنین نیروی هوایی در مناطق کمربندی پایتخت عملیات نظامی گسترده ای انجام داد.

در این بیانیه آمده است: واحدهای نظامی پس از درگیری شدید با تروریست های داعش توانستند منطقه «بنات الحسن» و منطقه «شیخ عامر» را آزاد کنند.

بیانیه وزارت دفاع عراق ضمن اعلام انهدام شماری از جنگ افزارهای گروهک تروریستی داعش بدون ذکر تعداد و نوع آنها، افزود: ارتش عراق در عملیات نظامی گسترده خود در استان دیاله واقع در غرب عراق موفق شد 30 روستا را از لوث تروریست های داعش پاک سازی کند.

نیروی هوایی عراق توانست با هدف قرار دادن یکی از مقرهای داعش در نزدیکی روستای بشیر واقع در منطقه الرشاد در جنوب شهر کرکوک واقع در شمال عراق، 9 تروریست را به قتل رسانده و 15 نفر دیگر از عناصر گروهک تکفیری داعش را مجروح کند.

ارتش عراق با کمک نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگان کرد طی چند هفته گذشته به دنبال درگیری شدید نظامی توانست گروهک تروریستی داعش را از تعدادی از شهرها و شهرک ها بیرون راند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر