jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۳۳۱۹   ۰۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۴

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

افشای نام همکاران بابک زنجانی

آب پاکی روی دست کارمندان قراردادی دولت

روزنامه خراسان نوشت:پس از ارسال گزارش هایی از سوی تعدادی از دستگاههای اجرایی به مدیران ارشد اجرایی مبنی بر درخواست مکرر نیروهای قرارداد شرکتی شاغل در واحدهای استانی برای تغییر وضعیت استخدامی آنها به قراردادی یا عناوین مشابه، بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول مهم اجرایی تاکید شده است که موضوع تبدیل وضعیت فعلا قابل اقدام نبوده و دستگاه های مذکور هیچ گونه تعهد استخدامی به این نیروها ندارند.

اولتیماتوم دولت برای ایجاد شبکه اختصاصی وزارتخانه ها

خراسان آورده:بر اساس نامه روزهای اخیر یک مسئول اجرایی به تمامی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، تاکید شده است که دستگاه های مذکور مکلف اند در راستای اجرای ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر لزوم ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی امن و پایدار، دستورالعمل های مربوط را ظرف 3 ماه آماده و برنامه خود را برای شبکه اختصاصی خود، به سازمان فناوری اطلاعات ارائه کنند.

اصلاح یک تحریف

روزنامه ایران نوشت:روزنامه کیهان در خلال سرمقاله روز گذشته خود اظهارات وزیر امورخارجه -که در این روزنامه تحریف شده بود- را اصلاح کرد. این روزنامه در یادداشتی با عنوان «بن بست درس آموز نیویورک!» به مصاحبه هاله اسفندیاری با محمد جواد ظریف در نیویورک اشاره کرده و به نقل از ظریف نوشت:« اگر با وجود تلاش‌های ما برای تعامل، این تلاش‌ها بی‌نتیجه بماند، مردم ایران فرصت خواهند داشت تا 16 ماه دیگر که انتخابات پارلمانی در ایران برگزار می‌شود، به این عملکرد ما پاسخ دهند.» کیهان در سرمقاله روز شنبه (5 مهر) به قلم حسین شریعتمداری به نقل از محمدجواد ظریف نوشته بود:«در صورت شکست مذاکرات ایران و 1+5 دوستان ما در انتخابات مجلس آینده شکست می‌خورند و جریان غرب‌ستیز در ایران، مجلس را در اختیار خواهند گرفت»تحریف سخنان ظریف توسط کیهان انتقادات زیادی را به‌دنبال داشت.

آقای‌ضرغامی! از هاشمی در جنگ چه خبر؟

روزنامه ایران آورده:سایت الف متعلق به احمد توکلی در یادداشتی به ویژه برنامه‌های تلویزیون به مناسبت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و از رئیس صدا و سیما به خاطر دعوت نکردن از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این برنامه‌ها انتقاد کرد. این سایت در یادداشتی با عنوان «آقای ضرغامی؛ از هاشمی در جنگ چه خبر؟» هاشمی را «قدرتمندترین و اثرگذارترین مرد جنگ ایران و عراق» توصیف کرد و نوشت« جای شگفتی است که در صدا و سیما همه ایران راجع به جنگ نظر می‌دهند غیر از فرمانده جنگ! »

تحلیل روزنامه اتریشی از محبوبیت روحانی

ایران نوشت:روزنامه اتریشی «در اشتاندارد» که در وین چاپ می‌شود در گزارشی میزان محبوبیت حسن روحانی میان ایرانی‌ها را بررسی کرد. این روزنامه با اشاره به استقبال مردم از سیاست‌های تنش‌زدایی رئیس جمهوری نتایج نظرسنجی‌ها درباره محبوبیت روحانی را یادآور شد و نوشت: اگر فردا انتخابات برگزار شود، 30 میلیون مرد و زن ایرانی، روحانی را انتخاب خواهند کرد.

افشای نام همکاران بابک زنجانی

روزنامه ایران نوشت:عضو کمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابک زنجانی، جزئیات جدیدی از پرونده این میلیاردر معروف را افشا کرد. امیرعباس سلطانی به «نفتنا» گفت که زنجانی و تیم او به دنبال کودتای سیاسی و اقتصادی در ایران بوده‌اند. وی همچنین خبر داد:« در بررسی این پرونده به اسامی گردن کلفتی رسیده‌ایم و بزودی نام 15 نفر از همکاران زنجانی افشا خواهد شد.» سلطانی با تأکید براین که هدف اصلی رسیدن به حامیان بابک زنجانی است گفت: یک تیم این کار را انجام می‌دهد که ویترین‌شان بابک زنجانی است. او با تأکید بر اینکه «80 درصد اطلاعات را بروز نمی‌دهیم »گفت: همان‌هایی که فکر می‌کنید در این پرونده نقشی ندارند در خط مقدم هستند.

وی ادامه داد: زنجانی در وزارتخانه‌های دولت قطعاً مورد حمایت قرار می‌گرفته و در هر پست دولتی همراه داشته است. 4 عضو کابینه دولت قبلی زنجانی را تأیید کرده‌ بودند و با این تأییدها پول در اختیار او گذاشته می‌شد. این نماینده مجلس ادامه داد: اخیراً نیز نزدیک‌ترین یار بابک زنجانی گزارشی 10 صفحه‌ای برای ما آماده کرده است. کسی که دست راست زنجانی بوده است. او در ارتباط با همکاری ترکیه در این خصوص نیز گفت: 30 الی 40 روز دیگر فاز جدیدی از اطلاعات در این پرونده رسانه‌ای خواهد شد.

سلطانی همچنین درباره سند جعلی واریز پول به حساب بانک مرکزی گفت: «بابک زنجانی سه میلیون دلار رشوه به قائم مقام بانک مرکزی تاجیکستان داده تا این سند را جعل کند و زنجانی هم با سند جعلی به مجلس آمده و مدعی بود که پول نفت را داده است.> به گفته وی وکلای زنجانی قصد تطمیع نمایندگان را داشته‌اند. از سوی دیگر حمید حسینی عضو اتاق بازرگانی ایران که پیشتر اعلام کرده بود فردی خواهان پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی شده است گفت: «وی رگ و ریشه ایرانی داشت و از اتباع عربستان بود و با خاندان سعودی ارتباط نزدیک داشت.»

رئیس جمهور جدید توافق نامه را امضا کرد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:اشرف غنی احمد زی، رئیس‌جمهور جدید افغانستان درست یک روز پس از آغاز دوره پنجساله ریاست جمهوری‌اش اقدام به امضای توافقنامه امنیتی کابل - واشنگتن کرد که به نظر می‌رسد به عنوان اولین دستور کار آمریکا برای وی تعیین شده بود. حامد کرزای رئیس‌جمهور سابق افغانستان، که دوشنبه این هفته از ریاست جمهوری کنار رفت، علیرغم نزدیکی به آمریکا تا آخرین لحظه از امضاء این توافقنامه به علت مغایرت با حاکمیت ملی این کشور امتناع کرد. براساس این قرارداد، آمریکا حداقل پنج پایگاه نظامی دائم در افغانستان ایجاد خواهد کرد و افغانستان را به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در بیرون از مرزهای خود تبدیل می‌کند. همچنین نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان از حق استعماری کاپیتولاسیون برخوردار خواهند بود.

رانت 7 هزار میلیارد تومانی سه صراف با همکاری بانک مرکزی

جمهوری اسلامی آورده: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت 7 هزار میلیارد تومانی سه صراف با همکاری بانک مرکزی خبر داد و گفت: سه صراف در سال 90 با همکاری بانک مرکزی 7 هزار میلیارد تومان سود کرده‌اند که اکنون این رانت نسبت به پرونده سوءاستفاده‌های مالی سه هزار میلیارد تومانی اهمیت بیشتری دارد. به گزارش "انتخاب" ارسلان فتحی پور گفت: کمیسیون اقتصادی با بررسی‌های صورت گرفته تمام اسناد و مدارک مربوط به این پرونده را تهیه کرده و گزارش آن در جلسه غیرعلنی مجلس به نمایندگان ارائه شد و هم اکنون نیز این پرونده به قوه قضائیه ارسال شده است. وی با بیان اینکه این رانت در دولت دهم انجام شده است، گفت: مسئولان دولت زمان وقوع این رانت باید پاسخگو باشند. فتحی پور همچنین تاکید کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس به زودی جزییات و نحوه دسترسی به این رانت را منتشر خواهد کرد تا با خاطیان این پرونده برخورد قانونی شود. در شهریور 1390 مسئولین و رسانه‌ها از کشف سوءاستفاده بزرگ در بانک‌های ایران خبر دادند که شخصی بنام مه آفرید امیرخسروی توانست مبلغ 3 هزار میلیارد تومان (سه تریلیون تومان) را از شبکه‌های بانکی ایران به سرقت ببرد.

این خانم از سران عرب خیلی باغیرت‌تر بود

روزنامه کیهان نوشت:«خانم فرناندز هزار بار شجاع‌تر از برخی سران عرب است که در برابر جنایت‌های اسرائیل سکوت کرده‌اند.»

عبدالباری عطوان سردبیر رای‌الیوم با انتشار این تحلیل و استقبال از سخنان ضد صهیونیستی رئیس جمهور آرژانتین در سازمان ملل، از این که سران عرب برای «بوسیدن دست لیونی» و عرض تبریک به خاطر کشتار مردم غزه صف کشیده‌اند، ابراز انزجار کرد.

عبدالباری عطوان می‌نویسد: این نام را به خاطر بسپارید؛ کریستینا فرناندز دکرشنر رئیس جمهور آرژانتین. همواره آرزویم این بوده و هست که ای کاش این زن، از سران عرب بود؛ زیرا در حالی که سران و وزرای خارجه کشورهای عربی برای بوسیدن دست تزیپی لیونی وزیر صهیونیست و یکی از مجرمان حمله دوم و سوم به نوار غزه صف کشیده‌اند؛ و برای اظهار میانه‌روی و تمایل به صلح و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و چه بسا عرض تبریک به او و ارتشش در کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین در نوار غزه از یکدیگر گوی سبقت ربوده‌اند، رئیس جمهور آرژانتین بر تریبون شورای امنیت سازمان ملل از تناقض‌های سیاست آمریکا سخن گفت و دروغ‌های آنان را افشا کرد.

وی می‌افزاید: «کریستینا فرناندز دکرشنر» به سیاست‌های دشمنانه آمریکا تحت پوشش مبارزه با داعش حمله کرد و به صراحت گفت «شما گفتید که از معارضانی حمایت می‌کنید که انقلابیون هستند و امروز در این نشست برای مبارزه با این انقلابیون که بعدها مشخص شد تروریست هستند جمع شده‌ایم و پس از حادثه 11 سپتامبر قطعنامه‌ای مبنی بر مبارزه با القاعده صادر کردید و هزاران شهروند بی‌گناه را به این بهانه در عراق و افغانستان به خاک و خون کشاندید اما این دو کشور همچنان از حضور تروریست رنج می‌برند.»

رئیس‌جمهور آرژانتین فراتر از این رفت و گفت‌«از عظمت فاجعه‌ای که اسرائیل مرتکب شد و نیز مرگ هزاران شهروند فلسطین چشم پوشاندید و تمام توجه خود را به موشک‌هایی که بر آنها پرتاب شد، متمرکز کردید. موشک‌هایی که خسارت آنچنانی برای اسرائیلی‌ها در برنداشت. ما امروز برای صدور قطعنامه بین‌المللی در خصوص جرم و جنایات دولت اسلامی شام و عراق و مبارزه با آن جمع شده‌ایم و این در حالی است که داعش از سوی کشورهایی که شما خود به آن واقف هستید، حمایت مالی و نظامی می‌شود.»

تحلیلگر مشهور عرب ادامه داد: ترجمه و پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور آرژانتین را قطع کردند تا صدای او به جهان نرسد؛ و ادعا کردند که این حادثه بی‌نظیر در تاریخ سازمان ملل، بر اثر اشکال فنی رخ داده است!! اما در حقیقت آمریکا، برادر بزرگ اسرائیل چنان از این سخنان ناخرسند شده که برای قطع آن به روش‌هایی چون طرح ادعای مشکل فنی متوسل شده است. این در حالی است که سخنان کسالت‌آور سران عرب در پشت این تریبون، از تکرار دورویی و «نفاق» برای آمریکا آکنده بود و جز عده بسیار معدودی از آنها، کسی به تروریسم دولتی اسرائیل اشاره نکرد.

به عقیده عطوان آمریکا نمی‌تواند رئیس جمهور آرژانتین را به دلیل ایستادن در جبهه شهدا، مجروحان و یتیمان نوار غزه توبیخ کند، زیرا او یک رئیس جمهور منتخب مردم است و به ملتش احترام می‌گذارد و بیش از هر چیز به ارزش عدالت، حقوق بشر و کرامت در کل جهان پایبند است و از آمریکا نمی‌ترسد.

عطوان می‌نویسد: ما از دیدن این صحنه‌ها عصبانی هستیم. چگونه ثروت‌ها و میراثمان را در مقابل چشمانمان به غارت می‌برند؟ چگونه جان شهروندان ما را با جنگنده های خودمان که در جنگ با اسرائیل هیچ کدام از آنها را ندیده‌ایم، می‌گیرند؟ من از خانم کریستینا فرناندز دکرشنر تشکر می‌کنم؛ او با وجود زن بودنش، از مردانی که ادعای مردانگی می‌کنند هزار بار شجاع‌تر است. از ایشان به دلیل گفتن حق، بدون ترس از آمریکا، هواپیماها، موشک‌ها و ناوگانش تشکر می‌کنم.

تفاوت زمین تا آسمان فتنه‌گران با روحانی به روایت گویانیوز

روزنامه کیهان نوشت:روشنگری رئیس‌جمهور در مصاحبه با سی‌ان‌ان مبنی بر اینکه فردی به خاطر روزنامه‌نگاری در ایران بازداشت نمی‌شود، همچنان با عصبانیت و پرخاش محافل ضد انقلاب و ورشکستگان فتنه مواجه شده است.

این محافل در رسانه‌های خود چنین وانمود می‌کنند که روحانی گفته روزنامه‌نگاری در بازداشت نیست حال آنکه روحانی به درستی تصریح کرده‌ کسی به خاطر روزنامه‌نگاری در زندان نیست به تعبیر دیگر جرایم افراد بازداشت شده جرایم دیگری نظیر جرایم امنیتی است. در واکنش به اظهارات درست روحانی علی کشتکر از سران گروهک منحله فدائیان خلق در گویانیوز نوشت: اظهارات روحانی ناامید‌کننده است. حقیقت آن است که میان موسوی و کروبی با روحانی و میان گفتمان جنبش سبز با گفتمان دولت تدبیر و امید تفاوت از زمین تا آسمان است.

وی در مقاله‌ای با عنوان «روحانی و ما متوهم‌ها» خاطرنشان کرد: روحانی در مصاحبه خود گفت کسی به خاطر روزنامه‌نگاری یا فعالیت‌ رسانه‌ای بازداشت نشده است. او نقض حقوق بشر را رد کرد و گزارش گزارشگر حقوق را فاقد ارزش برای ملاک قرار گرفتن دانست. روحانی همچنین گفت: ستاد حقوق بشر هر کشور باید مربوط به آن کشور و در چارچوب فرهنگ آن کشور مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد... وقتی این سخنان را شنیدم یاد تاج‌زاده افتادم. نمی‌دانم او و سایر بازداشتی‌ها پس از شنیدن این سخنان چه احساسی داشته‌اند؟ آیا روحانی زبان نظام و رهبری است؟ از زمان روی کار آمدن آقای روحانی نه رویه دستگاه‌های امنیتی عوض شده و نه رفتار دستگاه قضایی و سپاه و نیروهای انتظامی تغییر کرده است. وضع زندانیان و نگاه حاکمیت به حقوق بشر در مفهوم کلی آن نیز اگر بدتر نشده بهبود نداشته است.

دیگر رسانه‌های ضد انقلاب و حامی فتنه نظیر جرس،‌ کلمه، بالاترین، روز آن‌لاین، رادیو زمانه، صدای آمریکا و... نیز با انتشار مقاله و کاریکاتور اقدام به فحاشی به روحانی کرده‌اند. جرس مدعی شد، رئیس‌جمهور در مشت افراطی‌هاست که این سخنان را گفته است.

خودنویس نیز مصاحبه روحانی با فرید زکریا را منتشر کرد و نوشت: روحانی در پاسخ به سوال یکی از حضار که پرسید، «شما در مراسم شام پارسال گفتید همه ایرانی‌ها بیایند ایران. غنچه قوامی آمد و دستگیر شد»، پاسخ داد: «امسال هم بیایید شام.»!

در حالی که جرایم نامبرده امنیتی است، برخی رسانه‌های ضد انقلاب طبق روال تحریف‌گرانه همیشگی مدعی شده بودند، وی هنگام حضور در ورزشگاه بازداشت شده است!!

اندر حکایت نرخ تورم در روزنامه اصلاح‌طلب!

کیهان آورده:علیرغم اعلام چندین و چند باره کاهش قیمت‌ها و آمار و ارقام عجیب و غریب از نرخ تورم و حتی نرخ رشد اقتصادی، ساده‌ترین راه محاسبه قدرت خرید مردم حرفی است که از زبان خود آنها شنیده می‌شود. اما وقتی پای سیاسی‌کاری در میان باشد، عده‌ای حرف مردم را هم باور نمی‌کنند!

تنها به این علت که مخالف ذائقه و سلیقه سیاسی آنهاست خصوصا وقتی که حرف مردم را کیهان بیان کند! اما گاهی اوضاع چنان است که نه تنها کیهان، که روزنامه‌های حامی و سینه‌چاک دولت هم نمی‌توانند حقایق را پنهان کنند و به ناچار در کنار چندین صفحه سیاسی‌کاری و سیاست‌زدگی، بخش اندکی از خواست مردم را هم آشکار می‌کنند.

در یک نمونه جالب روزنامه آفتاب یزد در ستون «روی خط آفتاب» چند پیام و درد دل از چند شهروند را منتشر کرده است. در یکی از این پیام‌ها آمده «سلام آقای روحانی! کاهش تورم یعنی تخم‌مرغ از شونه‌ای 7 هزار تومان بشه 11 هزار تومان، لبنیات 30 درصد گرون بشه و سایر کالاها هم همینطور!؟به اینها میگن سرعت افزایش قیمت نه کاهش تورم»

این پیام و چند پیام دیگر که در آنها از عدم حمایت از کشاورز، بی‌توجهی به گرانی کود و سم و گلایه از کیفیت پائین خودروها و... سخن به میان آمده، حکایت روشن و شفافی از قیمت‌ها و اقتصاد واقعی جاری در جامعه است. اقتصادی بدون نرخ‌ها و آمارهای فرمایشی که تحت امر این و آن کشور را به رشد محیرالعقول 5/4 درصدی رسانده است! چه خوبست اکنون که ورود کیهان به نهاد ریاست جمهوری بنا به دستور مسئولان امر ممنوع شده، لااقل مسئولان اقتصادی نیم نگاهی به درددل‌های مردم در برخی روزنامه‌های حامی دولت بیندازند و برای آنها فکری بکنند. البته اگر پس از این خبر، آن روزنامه و دیگر روزنامه‌ها مشمول اعلام نرخ‌های رسمی نشوند!

البته این تنها حرف مردم در این روزنامه نبود مثلا دو خواننده دیگر درباره ماهیت و کارکرد روزنامه گفته بودند:

«گفتم یکبار روزنامه را بگیرم، ببینم چطور است. مشکل اصلی فعلی کشور ما «غرب‌زدگی» بیمارگونه است که متاسفانه روزنامه شما نیز از آن رنج می‌برد. کمی از گاندی یاد بگیریم که اگر اصلاح‌طلب بود همیشه می‌خواست دست بیگانه را از کشورش قطع کند؛ نه آنکه گفته‌های آنان را در هند تئوریزه کند و به خورد مردمش بدهد. غرب خیلی وقت است که افول کرده است.»

«متاسفانه به جای اینکه خبررسانی و آگاهی‌بخشی را سرلوحه کار خود قرار دهید تنها به تبلیغ جریان اصلاح‌طلب نظر دارید و بس. تقریبا هیچ مطلب قابل خواندنی در روزنامه‌تان دیده نمی‌شود.»

وال‌استریت ژورنال: قواعد بازی را ایران تعیین می‌کند

کیهان آورده:«سخنان رئیس‌جمهور ایران در سازمان ملل که گفت اعتمادی به آمریکا برای مبارزه با داعش ندارد، سیلی محکم به دیپلمات‌های آمریکایی بود».

روزنامه وال استریت ژورنال در تحلیلی با تأکید بر اینکه اظهارات روحانی نشان داد مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسیده نوشت: سخنان رئیس‌جمهوری ایران در نطق مجمع عمومی سازمان ملل حامل این پیام بود که «این شمایید که با قواعد ایران بازی خواهید کرد» او با این اظهارات ثابت کرده مذاکرات هسته‌ای با گذشت حدود یک سال از توافق موقت به هیچ کجا نرسیده است.

این روزنامه آمریکایی می‌نویسد: در اجلاس امسال مجمع عمومی سازمان ملل تا هنگامی که هنوز رئیس‌جمهوری ایران پشت تریبون قرار نگرفته بود این باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا بود که در نطقش از پشت همین تریبون مزین شده به سنگ مرمر سبز رنگ، نفس رسانه‌ها را در سینه‌شان حبس کرد و همگان را به یک مبارزه دسته جمعی علیه «داعش» و سایر جهادی‌ها دعوت کرد. اما اصلی‌ترین خبر اجلاس امسال مجمع عمومی سازمان ملل را «حسن روحانی» از پشت همین تریبون اعلام کرد و با نطقش از پشت سنگ مرمر سبز رنگ، این پیام را ابلاغ کرد که قواعد را ما تعیین می‌کنیم و «اینک این شمایید که با قواعد ما بازی خواهید کرد».

وال استریت ژورنال ادامه می‌دهد روحانی در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت «مردم ایران نمی‌توانند به همکاری امنیتی دولت‌شان با آنهایی که تحریم‌ها را به آنها تحمیل کرده‌اند، اعتماد کنند». این پیام یک سیلی محکم و ضربه‌ای به دیپلمات‌های آمریکایی بود که از اهداف مشترک دو کشور در راه مبارزه با «داعش» صحبت کرده‌اند.

روزنامه آمریکایی افزود: در همین ارتباط آیت‌الله «علی خامنه‌ای» رهبر عالی ایران هفته گذشته در سخنانی اعلام کرد که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا راجع به ماهیت گرایش آمریکا به سمت ایران «دروغ می‌گوید». با عنایت به این واقعیات، آیا امکان بهبود شرایط افق دیپلماتیک میان دو کشور وجود دارد؟ روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که ایران فارغ از قطعنامه‌های شورای امنیت همچنان به غنی‌سازی اورانیوم ادامه خواهد داد.

در همین حال وبسایت آمریکایی المانیتور گزارش داد ایران شرط مذاکرات هسته‌ای را لغو فوری تحریم‌های شورای امنیت خوانده است در حالی که غرب می‌گوید این احترام گام به گام است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد ابراهیم شهلایی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
۰
۰
آرش
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۰
سلام یعنی جز كیهان بقیه روزنامه ها حرفی برای گفتن نداشتن ...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها