jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۰۱۵۲   ۰۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

ترکان: هرمنطقه آزاد می تواند یک پل ارتباطی و تجاری با همسایگان کشور باشد

منطقه آزاد در مناطق مرزی ایجاد می​شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت، ایجاد مناطق آزاد جدید در مناطق مرزی کشور است.

به گزارش ایرنا، اکبر ترکان ایجاد مناطق آزاد جدید در مرزها را برای برقراری مبادلات تجاری و صنعتی با همسایگان ارزیابی کرد و افزود: داشتن روابط نزدیک با همسایگان، اقدامی است که دشمنان نمی‌توانند روی آن تاثیر بگذارند. برای اجرای این برنامه، در سفر استانی رئیس‌جمهور به استان خراسان رضوی، بررسی مناطق اینچه برون، لطف‌آباد و دوغارون برای تاسیس منطقه آزاد جدید در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نقش تاثیرگذار مناطق آزاد کشور در اجرایی شدن این سیاست‌ها، یکی از راهبردی‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی برای مناطق آزاد کشور را برقراری رابطه مطلوب با همسایگان و کشورهای همجوار عنوان کرد.

ترکان مناطق آزاد را رابط بین اقتصاد کشور با همسایگان و مکانی برای جذب سرمایه‌های خارجی دانست و افزود: هر منطقه آزاد می‌تواند به عنوان یک پل ارتباطی و تجاری برای انجام مبادلات با همسایگان محسوب شود. البته برای جذب سرمایه‌گذار نیز باید فضای بین‌المللی آماده باشد تا شاهد ورود سرمایه‌گذاران به ایران باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر