jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۰۱۵۲   ۰۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

ترکان: هرمنطقه آزاد می تواند یک پل ارتباطی و تجاری با همسایگان کشور باشد

منطقه آزاد در مناطق مرزی ایجاد می​شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت، ایجاد مناطق آزاد جدید در مناطق مرزی کشور است.

به گزارش ایرنا، اکبر ترکان ایجاد مناطق آزاد جدید در مرزها را برای برقراری مبادلات تجاری و صنعتی با همسایگان ارزیابی کرد و افزود: داشتن روابط نزدیک با همسایگان، اقدامی است که دشمنان نمی‌توانند روی آن تاثیر بگذارند. برای اجرای این برنامه، در سفر استانی رئیس‌جمهور به استان خراسان رضوی، بررسی مناطق اینچه برون، لطف‌آباد و دوغارون برای تاسیس منطقه آزاد جدید در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نقش تاثیرگذار مناطق آزاد کشور در اجرایی شدن این سیاست‌ها، یکی از راهبردی‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی برای مناطق آزاد کشور را برقراری رابطه مطلوب با همسایگان و کشورهای همجوار عنوان کرد.

ترکان مناطق آزاد را رابط بین اقتصاد کشور با همسایگان و مکانی برای جذب سرمایه‌های خارجی دانست و افزود: هر منطقه آزاد می‌تواند به عنوان یک پل ارتباطی و تجاری برای انجام مبادلات با همسایگان محسوب شود. البته برای جذب سرمایه‌گذار نیز باید فضای بین‌المللی آماده باشد تا شاهد ورود سرمایه‌گذاران به ایران باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر