jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۷۱۹۸۶۴   ۳۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۵

گزارش بانک مرکزی از قیمت مواد غذایی

قیمت گوشت، تخم مرغ و برنج کاهش یافت

بانک مرکزی با انتشار گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران منتهی به 28 شهریور 1393 اعلام کرد: قیمت 6 گروه کالایی در این هفته افزایش، 2 گروه کاهش و 3 گروه نیز ثابت بوده است.

قیمت گوشت، تخم مرغ و برنج کاهش یافت

در گزارش بانک مرکزی آمده است: قیمت لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل 13.3 درصد، تخم مرغ 2.9 درصد، میوه های تازه 24.6 درصد، سبزی های تازه 10.6 درصد، گوشت قرمز 6.6 درصد، گوشت مرغ 4 درصد، قند و شکر 8.5 درصد، چای 10.5 درصد و روغن نباتی نیز 3.8 درصد افزایش قیمت نشان می دهد.

در این بخش تنها قیمت حبوبات نسبت به سال گذشته 13.8 درصد و برنج نیز یک دهم درصد کاهش نشان می دهد.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 0.1 درصد کاهش یافت و شانه ای 88000 الی 110000 ریال فروش می رفت.

برنج و حبوبات

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 0.3 درصد و 0.3 درصد کاهش داشت.

در گروه حبوب بهای تمام اقلام این گروه ثابت بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری نارنگی و انجیر عرضه می شد و لیموشیرین و انار عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب گلاب معادل 1.1 درصد، انار 23.5 درصد، آلو 0.6 درصد و انگور 8.3 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.8 درصد تا 21.8 درصد افزایش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت خیار معادل 1.1 درصد، گوجه فرنگی 1.2 درصد، لوبیا سبز 8.3 درصد و سبزی های برگی 1.8 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 8.5 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد افزایش ولی قیمت گوشت مرغ 1.4 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند، شکر و روغن نباتی ثابت بود و قیمت چای خارجی معادل 0.1 درصد افزایش داشت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر