من در چند جلسه که مقام معظم رهبری را دیدم فقط از فیلم تعریف کردند

نظر رهبر انقلاب درباره فیلم «مارمولک» به روایت کمال تبریزی

کمال تبریزی در بخشهایی از گفت وگوی خود که به تازگی با دنیا عیوضی در روزنامه شهروند انجام داده است روایت جالبی را از اظهار نظر رهبر انقلاب درباره فیلم مارمولک را بیان کرده است .
کد خبر: ۷۱۹۸۳۸
نظر رهبر انقلاب درباره فیلم «مارمولک» به روایت کمال تبریزی

بخشهایی از این گفت وگو که به این موضوع پرداخته شده به شرح زیر است :

شهروند :فیلم مارمولک در «دولت اصلاحات» ساخته و به نمایش درآمد، مشکلاتی که بر سر راه این فیلم به وجود آمد، نایستادن معاونت سینمای و ارشاد دولت اصلاحات پشت فیلم بود یا فشارهای بیرونی باعث آن شد؟

کمال تبریزی :من فکر می‌کنم فشار بیرونی خیلی زیاد بود و نباید بگوییم که دولت وقت پشت این فیلم نایستاد، آنها به اندازه کافی پشت فیلم ایستادند.

شهروند :گفته می‌شد مسئولان عالی‌رتبه نظام هم موافق فیلم مارمولک بودند...

کمال تبریزی :بله همین‌طور است، من در چند جلسه که مقام معظم رهبری را دیدم فقط از فیلم تعریف کردند و نتیجه‌گیری که از فیلم کردند این بود که متاسفانه این فیلم از طرف کسانی که باید فهمیده می‌شد، نشد. مشکل به آن‌جا برمی‌گردد که این تسلط نسبت به متون و آثار هنری وجود ندارد. در صورتی‌که مقام معظم رهبری در این زمینه خیلی تسلط دارند، ایشان قبل از این که در این موقعیت باشند این آشنایی و تسلط کافی را نسبت به رمان و آثار هنری داشته‌اند. یکی از با مهارت‌ترین خوانندگان کتاب و رمان، خود ایشان هستند و از کسانی هستند که تمام کتاب‌هایی که جدید منتشر می‌شود را می‌خوانند و وقتی با ایشان صحبت می‌کنی می‌گویند که فلان کتاب جدید را (خارجی و داخلی) خوانده‌ام و در مورد آن صحبت می‌کنند. مطالعه ایشان خیلی بالا است در صورتی که متاسفانه آنهایی که مسئولیت فرهنگی دارند این مطالعات را ندارند. (پارس توریسم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
حسین قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
۰
۱
روشنفكرنماهای كشور ما فقط ادعای روشنفكری دارند. روشنفكرترین فرد این كشور همانا مقام معظم رهبری هستند. بصیرترین فرد. ای كاش همه این بصیرت را داشتند. حداقل یه ذره شو.
فیلمساز
-
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
۱
۰
فیلم مارمولك تقلید از فیلم ما فرشته نیستیم به كارگردانی نیل جردن در سال 1989 ساخته شده .كلا فیلمهای ایرانی تقلید هست و هیچ ایده جدید در فیلمها وجود نداره

نیازمندی ها