مدیر شبکه اول اعلام کرد:

نوروز 95 «پایتخت» داریم

مدیر شبکه یک اعلام کرد سیروس مقدم و محسن تنابنده سریال نوروزی این شبکه را با فضای خاص و موضوعی متفاوت خواهند ساخت و حتی درباره اسم این سریال نیز با شبکه به توافق رسیده اند، اما او ذکر جزئیات بیشتر را به عوامل می‌سپارد.
کد خبر: ۷۱۹۴۶۷
تیم «پایتخت» سریال نوروزی امسال را می‌سازند

نشست خبری معرفی برنامه‌های پاییز و زمستان شبکه یک با حضور مهدی فرجی مدیر شبکه یک، محمدرضا پورحسن مدیر روابط عمومی، محمدرضا ورزی کارگردان، علی لدنی تهیه‌کننده «معمای شاه»، سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده «پرده‌نشین» و اهالی رسانه امروز یکشنبه سی‌ام شهریور ماه در ساختمان معاونت سیما برگزار شد.

فرجی در بخشی از این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس اگرچه 8 سال طول کشید، اما با شرایط سخت ایران و در حالی که دشمنان ما جبهه مشترک تشکیل داده بودند و ایران تنها بود، کشور ما خیلی بیشتر از 8 سال مقاومت کرد و مردم ما با بردباری، ایستادگی، ایمان و پیروی از امام(ره) شرایط سخت را پشت سر گذاشتند و ما به برکت خون شهدا موفق شدیم.

/Media/Image/1393/04/22/635408877558743750.jpg

وی افزود: تمام شبکه ها تدارک گسترده‌ای در زمینه سریال‌سازی دیده اند و تله‌فیلم‌ها و حتی فیلم‌های سینمایی جدید نیز در هفته دفاع مقدس روی آنتن می رود، از جمله شبکه سه فیلم های جدید را پخش می کنند ما هم که در شبکه یک به «معراجی ها» به استقبال این هفته رفته بودیم.

مدیر شبکه یک ادامه داد: گروه حماسه و دفاع ما مستند «استخوان لای زخم» را از شب گذشته روی آنتن فرستاد و برنامه «سطرهای ناخوانده» را که شب گذشته به علت مشکل میهمان پخش نشده بود از امشب روی آنتن می فرستد.

فرجی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم افراد مطرح دوران دفاع مقدس از ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادها در این برنامه بیاوریم. همچنین حمید آخوندی و جلالی برنامه «ناگفته های جنگ» را تدارک دیده اند که انصافا برنامه جذابی است و زوایای دیگری از دفاع مقدس را آشکار می کند. مستندهای «نبرد خرمشهر»، «اگر دریاقلی نبود»، «فرزند خاک» و «دلیران نخلستان» درباره موضوعاتی چون زندگی شهید سورانی، علم الهدی و... نیز روی آنتن می‌رود.

وی از تدارک برنامه های گفتگومحور و جذاب در فاصله اعیاد قربان تا غدیر در شبکه یک خبر داد و تصریح کرد: جُنگ‌هایی از شیراز روی آنتن می رود که حاصل مشترک ما با این شهر است و هنرمندان بسیاری در آن حضور خواهند داشت.

/Media/Image/1392/12/21/635302214289440670.jpg

مدیر شبکه یک افزود: برای دهه اول محرم سریال «کپی برابر اصل» پخش می شود که ارتباط با محرم ندارد و از اول هم قرار نبود ما در دهه اول سریال مناسبتی داشته باشیم، اما برای نیمه دوم محرم سریال مناسبتی خاصی با عنوان «پرده‌نشین» تدارک دیده ایم و آثار مستند و تله فیلم نیز روی آنتن می رود، ضمن اینکه برنامه این شب ها هر 10 شب ابتدای ماه محرم پخش می شود. «حقانیت اربعین» نیز اسم مستندی است که برای ساخت آن به عراق سفر شده است.

فرجی با بیان اینکه همه شبکه ها در ایام مناسبت ها پر و پیمان کار می کنند و کنداکتور نمایشی شبکه های سیما تا پایان سال چیده شده است، یادآور شد: دست سیما برای پخش سریال ها پر است و شب های خوب و سرگرم‌کننده‌ای در انتظار مخاطبان خواهد بود.

وی در توضیح برنامه‌های پاییزی این شبکه گفت: پس از «معراجی‌ها»، سریال «عامل سوم» روی آنتن می رود، پس از آن «کپی برابر اصل» را خواهیم داشت، در ادامه «پرده نشین» روی آنتن می‌رود و سریال ویژه دهه فجر ما نیز «گذر از رنج‌ها» نام دارد که در 40 قسمت سختی‌های زندگی یک زن از سال 1318 تا 1390 را در بر می گیرد و اتفاقات چندین ساله ایران از جمله انقلاب را مورد توجه قرار می دهد.

مدیر شبکه یک ادامه داد: به زودی برنامه «مصیر» را خواهیم داشت که به اتفاقات اجتماعی، معضلات و موضوعات مختلف می پردازد که از جمله آنها حجاب و عفاف است. برنامه دیگری با نام «فیروزه» هر هفته پخش می شود.

فرجی یادآور شد: سریال «میکائیل» سیروس مقدم به زودی تصویربرداری خود را آغاز خواهد کرد که کار مشترک ما با نیروی انتظامی است و مهر ماه کلید می‌خورد. سریال‌های دیگری چون «قورباغه و قناری» نیز با همکاری نیروی انتظامی ساخته می شود.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره خبر ساخته نشدن سری چهارم سریال «پایتخت» اعلام کرد: من به این نکته اشاره کرده بودم که این سریال برای نوروز 94 ساخته نمی شود، چون می خواستیم تنوع ایجاد کنیم وگرنه «پایتخت 4» حتما ساخته خواهد شد.

مدیر شبکه یک در پاسخ به پرسش دیگر مهر مبنی بر جزئیات سریال نوروزی این شبکه توضیح داد: مراحل ساخت سریال نوروز را همان تیم «پایتخت» آغاز کرده اند، نگارش متن شروع شده است، اما معرفی خلاصه قصه و عنوان سریال از حقوق عوامل سازنده است که من می گذارم خودشان آن را اعلام کنند.

فرجی ادامه داد: حتی روز گذشته با محسن تنابنده درباره اسم سریال به توافق رسیده ایم، اما آن را نمی گویم تا اگر خودشان مایل بودند آن را اعلام کنند. کار خوب، بانشاط و جذابی است و موضوعی متفاوت و جذاب برای مردم خواهد داشت. این سریال دارای سوژه ها و موقعیت های نمایشی جدیدی است حتی اسم آن هم شیک و متفاوت است.

وی درباره سریال «الف ویژه» که پس از «معمای شاه» پخش خواهد شد، گفت: درباره سریال های «الف ویژه» دست سیما تقریبا پر است و اکنون مراحل تحقیق و نگارش برخی از آثار تمام شده و آماده کلید خوردن هستند، از جمله سریال «پوریای ولی» در سیمافیلم و «حماسه فتوا» از شبکه یک آماده کلید خوردن است، اما در منابع مالی گرفتاری‌هایی وجود دارد که همه از آن باخبریم. سریال «پوریای ولی» حتی کد تولید گرفته و فیلمنامه آن نیز خوانده شده و افراد مختلف نظرات خود را ارائه کرده اند، اما گرفتار تامین منابع مالی آن هستیم. بنابراین ممکن است کنداکتور پخش سریال «الف ویژه»، بعد از «معمای شاه» قدری خالی بماند، اما امیدوارم تولید یکی از آثاری که اشاره کردم، آغاز شود تا این اتفاق رخ ندهد. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها