jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۱۸۵۵۲   ۲۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۶

متهم در بازجویی‌های پلیسی اعتراف کرد:

شوهرم را کشتم چون با زنان غریبه ارتباط داشت

۱

دو زن که در جنایت‌های جداگانه شوهران خود را به قتل رسانده‌اند روانه زندان شدند. هر دو زن بعد از مدت‌ها اختلاف و کشمکش با شوهرانشان نهایتاً دست به جنایت زدند.

جام جم سرا: یکی از این پرونده‌ها از خرداد سال‌جاری و با اعلام گزارشی توسط مسوولان بیمارستانی در استان اصفهان به جریان افتاد.
مسوولان بیمارستان در تماس با پلیس اعلام کردند مردی جوان به نام کیوان به طرزی مرموز فوت شده است. وقتی ماموران وارد عمل شدند ابتدا به تحقیق از همسر کیوان به نام نرگس پرداختند. این زن گفت: «من نمی‌دانم چه اتفاقی برای همسرم رخ داده است. در خانه بودیم که او بدحال شد و من که به شدت نگران شده بودم سریع با اورژانس تماس گرفتم اما شوهرم بعد از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.»
جسد متوفی به‌دلیل نامشخص‌بودن علت فوت او به پزشکی‌قانونی منتقل شد و متخصصان بعد از انجام آزمایش‌های مختلف اعلام کردند این مرد به علت مصرف سمی مهلک جان باخته است. به این ترتیب مشخص شد کیوان به قتل رسیده است.
نرگس تنها مظنون پرونده شناخته می‌شد زیرا روز حادثه فرد دیگری در خانه مقتول نبود.
کارآگاهان در جریان تحقیقات نامحسوس خود متوجه شدند نرگس با شوهرش اختلافاتی داشته‌است به همین دلیل سوء‌ظن نسبت به وی تقویت شد و افسران جنایی وقتی مطمئن شدند این زن شوهرش را کشته است که خبر رسید او فرار کرده و به شهری دیگر رفته است.
شناسایی مخفیگاه زن جوان زمان زیادی لازم نداشت و سرانجام نرگس در خانه یکی از اقوامش به دام افتاد.
او پس از انتقال به پلیس آگاهی در حالی‌که راهی برای طفره‌رفتن از اتهام قتل نداشت به کشتن شوهرش اقرار کرد و گفت: «من و کیوان شش‌سال قبل با هم ازدواج کردیم و از همان اول اختلاف داشتیم طوری که من یک‌ روز خوش در زندگی نداشتم و در تمام این مدت عذاب می‌کشیدم. مهم‌ترین مشکلم این بود که شوهرم با زنان زیادی رابطه داشت. هر وقت به خاطر این کارهایش به او اعتراض می‌کردم مرا کتک می‌زد و آزارم می‌داد.»
متهم به قتل ادامه داد: «شش‌سال این شرایط را تحمل کردم تا اینکه تصمیم گرفتم کیوان را به قتل برسانم و از او انتقام بگیرم برای این کار نقشه‌ای طراحی و اول سعی کردم سم تهیه کنم. بعد از پرس‌وجوی بسیار بالاخره مردی عطار را پیدا کردم که حاضر بود سم موردنیاز را به من بفروشد او وقتی فهمید سم را برای قتل شوهرم می‌خواهم برای فروختن سم شرط گذاشت و گفت باید بعد از انجام قتل با او ازدواج کنم من که چاره‌ای نداشتم این پیشنهاد را قبول کردم.»
نرگس در ادامه اعترافاتش گفت: «بعد از تهیه سم یکی از داروهای شوهرم را که به شکل کپسول بود برداشتم و محتویات داخلش را با سم عوض کردم. آن شب کیوان بعد از خوردن دارو بد حال شد من دو ساعت صبر کردم و بعد از آن با اورژانس تماس گرفتم. هیچ ردی از خودم به‌جا نگذاشته بودم و اصلا احتمال نمی‌دادم علت فوت شوهرم مشخص شود اما بعد از مدتی وقتی فهمیدم پلیس به موضوع شک کرده است تصمیم گرفتم فرار کنم به همین دلیل به خانه یکی از اقوام در شهری دیگر رفتم اما عاقبت دستگیر شدم.»


به گزارش جام جم سرا، دومین زن متهم به قتل که سمیه نام دارد در جریان درگیری با شوهرش مرتکب قتل شد. کارآگاهان جنایی استان فارس بعد از آنکه از مرگ مردی به نام هاشم مطلع شدند به محل حادثه رفتند و فهمیدند ضربه چاقو به گردن این مرد اصابت کرده و خونریزی شدید باعث مرگ وی شده است.
همسر هاشم در بازجویی‌ها گفت: «درحالی‌که شوهرم در خانه بود برای انجام کاری از منزل بیرون رفتم و وقتی برگشتم با جنازه او مواجه شدم. من نمی‌دانم در غیابم چه فرد یا افرادی وارد خانه شده‌اند و هدف آنها از کشتن هاشم چه بود.»
کارآگاهان که اظهارات سمیه را قانع‌کننده نمی‌دانستند بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی به تحقیقات خود ادامه دادند و به این نتیجه رسیدند که فردی غریبه وارد خانه مقتول نشده و سرقتی نیز صورت نگرفته بنابراین احتمال ساختگی‌بودن سناریوی سمیه بسیار زیاد است.
آنها در ادامه به بررسی زندگی این زوج پرداختند و فهمیدند آنها از مدت‌ها قبل با هم اختلاف داشتند و هرازگاهی درگیر می‌شدند. به این ترتیب سمیه به‌عنوان مظنون اصلی بازداشت شد. او ابتدا سعی کرد با تکرار ادعای اولیه‌اش خود را از قتل مبرا کند ولی در بازجویی‌های فنی به اتهامش اعتراف کرد و گفت: «من و هاشم از مدت‌ها قبل اختلاف داشتیم. روز حادثه نیز با هم مشاجره کردیم و شوهرم در حالی‌که عصبانی شده بود چاقویی را از آشپزخانه برداشت تا با آن به من ضربه بزند ولی من در جریان کشمکش‌ها توانستم چاقو را از دست او بیرون بیاورم. در همین هنگام نفهمیدم چه شد که چاقو به گردن او خورد و ناگهان خون فواره زد.»
متهم به قتل ادامه داد: «من از قبل نقشه‌ای برای قتل شوهرم نداشتم و ضربه را هم به عمد نزدم اما بعد از اینکه هاشم جانش را از دست داد از ترس دستگیری دروغی ساختم و همان را برای ماموران تعریف کردم.»
این زن نیز در حال حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات قضایی از او هنوز به پایان نرسیده است. (شرق)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علیزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
بجای قتل طلاق میگرفتند كه در هر صورت شوهر حذف میشد ولی دستكم خودشان زنده می ماندند.
شنیده‌م كه برای گرفتن قاتل اعضای خانواده رو گرو میگیرند بنابراین فرار به خارج هم كارساز نیست.
وقتی میگویند پیامبر فرمود : اگر ایمان و اخلاق كسی را پسندیدید با او ازدواج كنید و شما گوش نكردید باید منتظر چنین نتایجی هم باشید.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر