jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۸۴۷۵   ۲۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۱

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

ترور مدیر یک بانک مالزیایی مرتبط با بابک زنجانی

اگر نمی‌ترسید چرا می‌لرزید؟!

کیهان نوشت : ارگان فتنه‌گران حلقه لندن ضمن مصاحبه با دو عضو حزب افراطی و منحله مشارکت به گروه منتقد «ندا» (نسل دوم اصلاح‌طلبان) حمله کرد.
حمیدرضا جلایی‌پور در مصاحبه با «جرس»، گروه ندا را «اصلاح‌طلب بدلی» توصیف کرد و گفت: این حزب چندان تاثیرگذار نخواهد بود چون جوان‌محور است، نماینده گروه اجتماعی جدیدی نیست، از همین ابتدا از همراه کردن چهره‌های با نفوذ و سنگین وزن سیاسی ناکام بوده و تا آنجایی که من اطلاع دارم حتی برخی از بچه‌هایشان هم بعد از انتشار چند نقد مستدل به ندای ایرانیان در هفته‌های گذشته از آن فاصله گرفته‌اند. همچنین کیانوش راد عضو فراکسیون مشارکت درمجلس ششم با حمله به نو اصلاح‌طلبان که منتقد تندروی‌های گذشته جریان اصلاحات هستند گفت: آنها در فضای سایه روشن حرکت می‌کنند و این قابل قبول نیست.

در حالی که مشارکتی‌ها واضع شعار عبور از خاتمی بودند کیانوش راد مدعی شد، تشکیلات ندا را باید با عیار خاتمی سنجید و آنها باید نسبت خود را با سران جنبش سبز معلوم کنند.«ندا» شعارهایی مانند خروج از حاکمیت، فتح سنگر به سنگر و آشوبگری علیه قانون را که از سوی طیف تندرو اصلاح‌طلبان انجام گرفته به نقد کشیده و خواستار عبور از این رویکردهاست.مدعیان اصلاحات و فتنه‌گران توضیح نمی‌دهند که اگر آنگونه که ادعا می‌کنند، تشکیل گروه ندا را بی‌اهمیت می‌دانند، چرا اینهمه از آن عصبانی هستند و بیشترین اظهارنظرهای خود را به تخریب چهره این گروه اختصاص داده‌اند؟! و بالاخره اگر وحشت نکرده‌اند چرا اینطور می‌لرزند؟!

سنای فرانسه: ما بزرگترین بازنده تحریم‌ها هستیم

کیهان در خبری اعلام کرد : سنای فرانسه، این کشور را بزرگ‌ترین بازنده تحریم‌ها علیه ایران عنوان کرد.بر اساس گزارش تهیه شده از سوی هیئت کمیسیون مالی مجلس سنا، «فرانسه بزرگ‌ترین بازنده در تحریم‌های اعمال شده علیه ایران است.» به گزارش روزنامه هافینگتون‌پست در این گزارش آمده است «اجرای دقیق و شدید و حتی متعصبانه تحریم‌ها علیه ایران، تندروی بوده و با استراتژی اتخاذ شده توسط رقبایمان به شدت مغایرت داشته است.»

در واقع این رقبا برای دفاع و حفظ منافع خود در بازگشت به ایران منتظر اجازه دیگران ننشسته‌اند. این هیئت که در تاریخ 22 تا 29 آوریل به ایران سفر کرده همچنین خاطرنشان می‌سازد بانک‌های فرانسوی و اروپایی تحت فشار حقوق قضایی آمریکا که به سیاست دوگانه دامن می‌زند، رشته کار را از دست داده‌اند. این در واقع تزویر به سبک آمریکایی است. این دورویی، به‌ویژه با حضور بسیاری از شرکت‌های آمریکایی در محل که تحریم‌ها را دور زده‌اند،‌ نمود پیدا می‌کند.

به گزارش هافینگتون‌پست این هیئت مشخص کرده که چه کسی بیشترین ضرر را از تحریم‌ها متحمل شده، در این گزارش آمده «در حقیقت تحریم‌ها نه تنها برای ایران، بلکه برای شرکت‌های غربی، به‌ویژه اروپایی و علی‌الخصوص فرانسوی نیز، دردناک و ناراحت‌کننده است، چرا که آنها مبادلات مهمی با ایران داشتند.

به هر حال، تحریم‌ها بیشتر به کشورهای اروپایی ضرر وارد کرده تا آمریکا و از این حیث، فرانسه در جایگاه اول قرار دارد.» این گزارش همچنین به تاثیرات محدود تحریم‌ها بر اقتصاد «مقاومتی» ایران اشاره می‌کند و اینکه این اقتصاد «علی‌رغم ضعیف شدن، فاصله زیادی با فروپاشی دارد.»

در بخش دیگری از گزارش آمده است: مبادلات بازرگانی فرانسه با ایران از 4 میلیارد یورو در سال 2004 به 500 میلیون یورو در سال 2013 کاهش یافته که این حاصل سقوط ناگهانی صادرات از زمان اعمال تحریم‌ها در سال 2012 بوده است، چرا که «صادرات به میزان 52 درصد در فاصله سال‌های 2011 و 2012 و سپس به میزان 38 درصد بین سال‌های 2012 تا 2013 کاهش داشته».

هافینگتون‌پست افزود: وقوع این وضعیت به دلیل اعمال تحریم به نظر منطقی می‌رسد، ولی این هیئت به عدم تاثیرگذاری آن اشاره می‌کند و اینکه «در محل، شرکت‌های آسیایی و ترکیه‌ای جایگزین شرکت‌های فرانسوی و اروپایی شده‌اند.» یکی از نمونه‌های آشکار صنایع اتومبیل‌سازی فرانسه است که بیشترین آسیب و ضرر را از تحریم‌ها متحمل شده است.

در گزارش سنای فرانسه آمده است: «شرکت‌‌‌های ما،‌ رنو و به‌ویژه پژو،‌ قبلا از پیشروان این صنعت در ایران محسوب می‌شدند ]بیش از 35 درصد بازار[،‌ ولی آنها از این پس فعالیت‌های خود را به شدت کاهش داده‌اند و پژو حتی فعالیت‌های خود را به طور کامل متوقف کرده و اینها همه به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکاست ]...[ رنو که در سال 2012 در حدود 100 هزار اتومبیل در سال تولید می‌کرده،‌ فعالیت‌های خود را به یک‌سوم کاهش داده و در این راستا 800 میلیون یورو متضرر شده، پژو که قبل از سال 2012 در حدود 500 هزار اتومبیل در سال تولید می‌کرد، همه فعالیت‌ها را متوقف کرد و 900 میلیون یورو متضرر شد.»

روزنامه آمریکایی همچنین نوشت: تحریم‌های آمریکا باعث شد تا بازار ایران تقدیم شرکت‌های چینی شود و آنها اکنون 10 درصد از بازار اتومبیل ایران را به خود اختصاص داده‌اند که این میزان قبل از تحریم‌ها تنها 1 درصد بود.
هیئت فرانسوی تأیید می‌کند که شرکت‌های آمریکایی از اعمال تحریم علیه ایران سود برده‌اند. در این گزارش به سیاست دوگانه اشاره شده که «حضور شرکت‌های آمریکایی، مانند شرکت‌های اتومبیل سازی یا شرکت بوئینگ، مهر تأییدی بر آن است.» این یک سرقت اقتصادی است.
هیئت فرانسوی افزوده است:‌ «فرانسه تحریم‌های مختلف را به شدت و حتی به شکلی متعصبانه به مرحله اجرا گذاشته». استراتژی فرانسه باعث حیرت بسیاری از مسئولان ایرانی شده که شاهدند «کشورهای دیگر چطور به صورت مستقیم از منافع اقتصادی خود دفاع می‌کنند،‌ در حالی که به نظر می‌رسد فرانسوی‌ها برای بازگشت منتظر اجازه نشسته‌اند.»

اعتراض یک اقتصاددان به آمارسازی در دولت

کیهان نوشت : «دادن آمارهای دروغین اقتصادی خدمت به کشور نیست خیانت است».دکتر حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا ضمن اعلام این مطلب در واکنش به انتشار خبر رشد 2/5 درصدی اقتصاد گفت: نمی‌شود ظرف سه هفته شرایط اقتصادی کشور رشد کند و رئیس جمهور بگوید از رکود عبور کردیم.

کسانی این آمارها را می‌دهند و با عجله هم تلاش می‌کنند از زبان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور بیان شود. این خدمت به کشور نیست، بلکه خیانت است. این خبر خوشی نیز نیست و مردم بهتر می‌فهمند که این آمارها صحت ندارد.این اقتصاددان به الف گفت: مردم این آمارها را باور ندارند چرا که آنها هستند که از نظر اقتصادی با وضعیت بد مواجه هستند.

اقتصاددان اصلاح‌طلب اضافه کرد: این آمارسازی‌ها اعتماد عمومی را کم می‌کند و دولت باید از این اقدامات تبلیغاتی جدا حذر کند.راغفر ادامه داد: به نظر من ارائه آمارهای نادرست یک نوع بی‌اعتمادی آمارها را به دنبال دارد، نهادینه شدن آمارسازی خطرناک است و دولت باید جداً از آمارسازی خودداری کند.

راغفر ادامه داد: این نرخ رشدی که اعلام می‌شود اصلاً هیچ نسبتی با ظرفیت اقتصادی ندارد و متأسفانه میانگین رشد بلند مدت که حدود سه درصد است نیز اصلاً با ظرفیت‌های اقتصادی ایران که می‌تواند رشد دو رقمی را نیز به سهولت تجربه بکند خیلی فاصله دارد.

وی افزود: تفکر ورشکسته‌ای متأسفانه حداقل 25 سال است که اقتصاد کشور را رقم می‌زند کماکان ادامه دارد و تا اینجا اصلی‌ترین قربانی هم تولید است و مادامی که تولید صنعتی محوریت صنعت کشور را تشکیل ندهد این فرایندها فقط به بدتر شدن وضعیت اقتصادی کمک می‌کند.

چرا دستیابی به توافق هسته‌ای در نیویورک محتمل نیست؟

کیهان در خبری منتشر کرد : «دستیابی به توافق نهایی میان ایران و 5+1 در نیویورک محتمل نیست».خبرگزاری فرانسه با انتشار این تحلیل و در توضیح دلایل خود نوشت: مهم‌ترین مشکل غنی‌سازی است. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر عالی ایران در ماه ژوئیه گفت ایران می‌خواهد توانایی غنی‌سازی خود را در سطح صنعتی افزایش دهد، اما قدرت‌ها از ایران می‌خواهند آن را کاهش دهد.

فرانس پرس اضافه می‌کند: غیر از غنی‌سازی جنبه‌های مبهم دیگری نیز در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد و مهم‌ترین آن طول مدتی است که واشنگتن می‌خواهد برنامه هسته‌ای ایران با دامنه بسیار کم پی گرفته شود. واشنگتن به زمانی بیش از 10 سال و تهران به زمانی بسیار کمتر از آن معتقد است.این گزارش حاکی است: دشواری دیگر سرعتی است که تحریم‌ها براساس آن لغو می‌شود و اینکه چطور می‌توان کاهش یا لغو تحریم‌ها را با اقدامات اساسی ایران متناسب کرد.

خبرگزاری فرانسه با بیان اینکه لغو تحریم‌ها توسط شورای امنیت و کنگره آمریکا که به شدت بدبین است، یکی دیگر از مشکلات حقوقی در این زمینه است، نوشت: مانع دیگر برای رسیدن به توافق هسته‌ای، بررسی ابعاد نظامی است.فرانس پرس نوشت: تمدید مذاکرات برای یک دوره دیگر، با آنکه مذاکره‌کنندگان اصرار دارند که 24 نوامبر (3 آذر) را آخرین ضرب‌الاجل برای دست یافتن به توافق می‌دانند، کارشناسان گمانه‌زنی می‌کنند که تمدید توافق سال گذشته ژنو برای یک بار دیگر ممکن است، دست کم به دلیل وضعیت بحرانی خاورمیانه.

«مارک فیتز پاتریک» از مؤسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی می‌گوید: خوشبختانه گزینه دیگر در مقابل دست یافتن به توافق نهایی لزوماً به معنای شکست روند دیپلماتیک و بازگشت به تحریم‌های شدید از طرف غرب یا غنی‌سازی بیشتر ایران نیست، یا اقدام نظامی در چشم‌انداز دیده نمی‌شود. بلکه گزینه دیگر می‌تواند دست یافتن به توافق موقت دیگری با شرایط و قوانین متفاوتی مانند توافق برای تغییر طراحی راکتور اراک باشد به نوعی که پلوتونیوم کمتری تولید کند.

از سوی دیگر المانیتور وبسایت آمریکایی در گزارشی به نقل از یکی از مقامات گروه 5+1 نوشت: اصلاً خوشبین نیستیم زیرا اختلاف‌ها زیاد است.این مقام که خواست نامش فاش نشود، افزود: مسأله تعداد (سانتریفیوژ)ها مطرح است، به نظر گروه 5+1 تعداد سانتریفیوژها باید بسیار محدود باشد اما تعدادی که ایرانی‌ها در مورد آن صحبت می‌کنند بسیار بیشتر است. به سختی می‌توان این مواضع را به هم نزدیک کرد.
وی افزود: زمانی که تاریخ دست یافتن به توافق نهایی را به عقب می‌بردیم، تصور می‌کردیم بالاخره نتیجه‌ای حاصل می‌شود و ایران قدمی به جلو برخواهد داشت، ممکن است آنها هم نظر مشابهی مانند ما داشته‌اند اما اکنون بسیار از هم فاصله داریم.«رابرت اینهورن» مقام پیشین مذاکره کننده آمریکایی می‌گوید به نظر من بن بست اساسی همچنان باقی است، جان پرکویچ کارشناس بنیاد کارنگی نیز معتقد است فاصله غیرقابل عبوری میان دیدگاه آمریکا و ایران وجود دارد.

فراموشی عمدی عواقب تلخ طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها

کیهان اعلام کرد: رئیس هیئت‌مدیره باران گفت روحانی مجددا طرح گفت‌و‌گوی تمدن‌های خاتمی را مطرح کند.حسن رسولی با اشاره به جلسه بنیاد باران تصریح کرد: موضوع گفت‌وگوی تمدن‌ها که توسط بانی و مبتکر آن یعنی آقای خاتمی در اجلاس رسمی مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده بود مورد استقبال و پذیرش مجامع جهانی و صلح‌جویان دنیا قرار گرفت.

رسولی اضافه کرد: فکر می‌کنیم طرح مجدد این موضوع و بازگویی آن که در این مقطع که تقریبا تمامی جهان اسلام در معرض تهدید جدی جریانات افراطی مانند داعش، بوکوحرام، القاعده، طالبان، النصره و سایر شعبات فرعی مربوطه هستند، قدم اساسی برای اثبات این نکته خواهد بود که گفتمان انقلاب اسلامی برخلاف جهت‌گیری‌های رسانه‌‌ای غرب است که با سیاست اسلام‌هراسی و با پرداختن به فعالیت‌های وحشیانه داعش به دنبال ارائه چهره خشن و مشوش از اسلام سیاسی معاصر هستند.

خاتمی نیز در جلسه داخلی بنیاد باران گفته داعش، صهیونیسم و نئوکان‌های آمریکا دشمنان گفت‌وگوی تمدن‌ها هستند.یادآور می‌شود بنابر تصریح هیلاری کلینتون گروه‌هایی نظیر طالبان و داعش دست ساخته دولت آمریکا هستند؛ ضمن اینکه دموکرات‌ها نیز در طول تاریخ به موازات جمهوری‌خواهان و نومحافظه‌کاران بلکه بسیار بیشتر از آنها جنگ و جنایت به راه انداخته‌اند.

در عین حال دولت اوباما طی یک سال گذشته هویت واقعی خود را در قبال موضوعاتی نظیر مذاکره و گفت‌وگو نشان داد و زبان تهدید و گستاخی را برگزید.خاتمی و بنیاد باران اشاره‌ای به این واقعیت تاریخی نکرده‌اند که آمریکایی‌ها با وجود تظاهر به استقبال از طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها و کمک به تصویب سال گفت‌وگوی تمدن‌ها (2001) در سازمان ملل، همان سال جنگ افغانستان را به راه انداختند و با سخن گفتن از جنگ صلیبی، اسلام را دین خشونت معرفی کرده و از ضرورت حمله به 24 کشور اسلامی سخن گفتند.

همچنین به خاطر نرمش‌های ذلیلانه دولت خاتمی و با وجود خوش‌خدمتی‌های انجام گرفته در ماجرای اشغال افغانستان، دولت آمریکا ایران را محور شرارت قرارداد و در حقیقت خاتمی و اطرافیانش باید توضیح دهند که عایدی ادعای گفت‌وگوی تمدن‌ها و زمینه‌سازی برای مذاکره و نرمش با آمریکا چه چیزی جز گستاخی شیطان بزرگ به همراه داشت؟!

ترور مدیر یک بانک مالزیایی مرتبط با بابک زنجانی

ایران در خبری نوشت : هر چند بررسی پرونده بابک زنجانی با کندی هر چه تمام‌تر پیش می‌رود، اما انتشار جزئیاتی پیرامون وی و تخلفاتش همچنان ادامه دارد. در تازه‌ترین نمونه علی شمس اردکانی از ترور مدیر یک بانک در مالزی خبر می‌دهد که مرتبط با بابک زنجانی بوده است. این چهره برجسته اقتصاد و انرژی در گفت‌وگویی اعلام کرده که بعد از تحریم نفت در دولت قبل شورای امنیت ملی از اتاق بازرگانی ایران خواسته که برای فروش نفت توسط بخش خصوصی راهی پیدا کند.

به گفته وی، کارگروهی از متخصصان و با تجربه‌های حوزه نفت و بازرگانی در اتاق ایران تشکیل شد و طرحی به زبان انگلیسی برای این منظور آماده شد. اما این بدون هرگونه توضیحی در وزارت نفت از سوی کسانی رد شد که من مطمئن هستم حتی نمی‌توانند آن مدارک را بخوانند یا به زبان فارسی آنها را استنباط کنند.

شمس اردکانی با بیان اینکه فروش نفت توسط زنجانی برخلاف مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده، گفته است: به‌نظرم ایشان (زنجانی) تابلوی گروه‌هایی است که آدم‌ها و مؤسسات برخوردار از این توانایی‌ها، مهارت‌ها و دانش‌ها را می‌گردانده‌اند. این گردانندگان احتمالاً چندواسطه داخلی داشته‌اند و سررشته در گروه‌های مافیایی بوده است؛ مثلاً بانکی که ایشان در مالزی معرفی کرده بود بانک، تک‌ویترینی بود که توسط یک ایرانی- بحرینی تأسیس شده و اداره می‌شد. این شخص چندین‌بار سعی کرده بود در سیستم بانکی ایران نفوذ کند، اما موفق نشده بود ولی به‌محض برملا شدن مسائل بابک زنجانی، او را در یک حادثه مرموز در پارکینگ مجتمع مسکونی‌اش در کوالالامپور «ترور»شده یافتند. در ایران هم کسی پیگیر پرونده او نشد؛ این قتل در مطبوعات ایران هم انعکاسی نیافت و تحلیل نشد.

واکنش حمید روحانی به اظهارات هاشمی رفسنجانی

ایران اعلام کرد : اظهارات اخیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره کسی که قبل از انقلاب مبارزه با شاه را حرام می‌دانست، با واکنش حمید روحانی مواجه شد. روز سه‌شنبه سایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روایتی را منتشر کرد که هاشمی گفته است تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا آقایی را که به مبارزه راضی نبود، به مبارزه علیه شاه راضی کنیم اما آخرش هم گفت من این مبارزه را حرام می‌دانم.به جامعه مدرسین هم گفته‌ام، مبارزه با شاه حرام است.

هاشمی می‌گوید: از او پرسیدیم که دلیلت چیست و آن آقا جواب داد: مبارزه‌ای که مجاهدین و چپی‌ها در آن باشند، حرام است. یک روز بعد از اظهارات هاشمی، حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر در مقام پاسخ بر آمد و به تسنیم گفت: «اظهارات آقای هاشمی اگر درباره آیت‌الله مصباح بوده باشد، واقعیت ندارد»

وی افزود: «یکی از اختلافات آقای مصباح و هاشمی درباره سازمان مجاهدین یا همان سازمان منافقین بود؛ آیت‌الله مصباح بنا به بصیرتی که داشتند، حمایت ازسازمان مجاهدین(منافقین) را حرام می‌دانستند اما آقای هاشمی در برهه‌ای برخلاف نظر آقای مصباح بعضاً از این گروه حمایت می‌کرد. لذا آقای مصباح حمایت از این سازمان را حرام می‌دانست نه مبارزه با شاه را.» گفتنی است هاشمی رفسنجانی در اظهارات خود از کسی نامی به میان نیاورده است.

درآمد ۵۰۰ میلیارد تومانی چین از صادرات مهر و جانماز به مشهد

ایران اعلام کرد : درآمد ۵۰۰ میلیارد تومانی چین از ساخت و صادرات مهر نماز و تسبیح در ایران مورد توجه دویچه وله قرار گرفت. این رسانه در گزارشی به نقل از نماینده مشهد در مجلس خبر داد که چین با تولید سجاده و مهرنماز و تسبیح مشکلات گسترده‌ای را برای تولیدکنندگان داخلی در این شهر به‌وجود آورده است. این گزارش به واردات سالانه 30 میلیارد چوب بستنی ایران از چین اشاره کرد و مدعی شد برخی مواقع کالاهایی به خاطر حساسیت‌برانگیز بودن نامشان در فهرست گمرک، با نام‌های دیگری وارد می‌شوند.

جریمه ۳ هزار تومانی عابران متخلف

ایران نوشت : عابران پیاده متخلف 3000 تومان جریمه می‌شوند. به گزارش تسنیم «سید تیمور حسینی» رئیس پلیس راهور پایتخت از پیگیری پلیس برای فراهم کردن ساز و کار جریمه ۳ هزار تومانی عابران متخلف خبر داد و گفت: باید ساز و کاری فراهم شود که همراه داشتن کارت ملی به عنوان کارت شناسایی، برای تمامی شهروندان الزامی شود.

فروش قیر تقلبی به وزارت راه و شهرسازی

ایران در خبری منتشر کرد : وزارت راه و شهرسازی در دولت قبل «قیر تقلبی» می‌خرید. «حسین میرشفیع» معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفت که قیر‌های تقلبی باعث می‌شود کیفیت آسفالت‌های جدید پایین آید. او در این رابطه از مذاکره وزارت راه و شهرسازی با وزارت نفت همچنین طراحی استاندارد‌های جدید تشخیص کیفیت قیر خبر داد تا جلوی سودجویی‌ها در این بخش گرفته شود.

مدیران سایت جدید حزب کارگزاران چه کسانی هستند؟

ایران در خبری مدعی شد : خبرگزاری تسنیم به نقل از صفحه فیس‌بوکی یکی از خبرنگاران نزدیک به حزب کارگزاران خبر داد که سایت رسمی حزب کارگزاران سازندگی که چندی است طراحی شده، بزودی با نام «هم‌میهن آنلاین» راه‌اندازی می‌شود.

بر اساس این گزارش، سعید لیلاز، محمد قوچانی و غلامحسین کرباسچی که هم‌اکنون از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران هستند، از گردانندگان اصلی این سایت خواهند بود. برپایه این خبر، در حال حاضر هفته‌نامه عصر جدید که ضمیمه هفته‌نامه صدا منتشر می‌شود مواضع این حزب را منتشر می‌کند و پیش از این نیز روزنامه کارگزاران که ارگان رسمی حزب کارگزاران بود در سال 87 توقیف شد.

اعلام برنامه عارف برای انتخابات مجلس

ایران نوشت : ایسنا گزارش داد که محمد رضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در جمع خبرنگاران درباره فعالیت خود برای انتخابات مجلس اظهارکرد: بارها نیز گفته‌ام که مشارکت جدی خواهیم داشت و تلاش‌مان این است که مردم را تشویق کنیم مشارکت بیش از انتخابات گذشته داشته باشند تا ان‌شاءالله اکثریت مجلس را به دست آوریم.

گزارش بنزین‌‌های آلوده به رئیس مجلس رسید

ایران اعلام کرد : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه گزارش بررسی آلودگی بنزین‌های وارداتی و تولیدی پتروشیمی‌ها به رئیس مجلس خبر داد و گفت: بدون‌شک در بررسی گزارش، تخلفاتی درباره آلودگی بنزین مشاهده شده اما هم‌اکنون نمی‌توان اعلام کرد که سمت و سوی این تخلفات متوجه چه کسانی بوده است. محمدحسین قربانی در گفت‌و‌گو با خانه ملت، تصریح کرد: تصمیم با هیأت رئیسه مجلس است که این گزارش در صحن قرائت شود یا خیر.

جرم‌انگاری در ایران 10 برابر سایر کشورها است

ایران اعلام کرد : عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از حجم بالای پرونده‌ها در دستگاه قضا که به اطاله دادرسی منجر شده است٬ گفت: کمبود نیروی انسانی جرم انگاری و مراجعه بیش از حد مردم به دادگاه برای رفع هر نوع مشکلی از عوامل اطاله دادرسی است.

سیدحمیدرضا طباطبایی نائینی در گفت‌و‌گو با خانه ملت، افزود: در شهرهای بزرگ همچون تهران به ازای هر قاضی حدود 200 پرونده در دستگاه قضایی وجود دارد که این به هیچ وجه با استانداردها همخوانی ندارد و خود به اطاله دادرسی منجر می‌شود.

وی با انتقاد از جرم‌انگاری بیش از حد در کشور که به ایجاد پرونده در دستگاه قضا منجر می‌شود، تصریح کرد: باید جرم انگاری در قوانین حذف و به اصطلاح قضازدایی از پدیده‌ها صورت گیرد. این نماینده مجلس ادامه داد: در امور کیفری تعداد جرایمی که در کشور ما جرم انگاری شده به نسبت استانداردهای دنیا یا حتی در قیاس با کشورهای همسایه 5 تا 10 برابر بیشتر است که این از نظر جزایی باعث افزایش حجم پرونده‌ها و تأخیر در رسیدگی به آنها می‌شود.

وی با انتقاد از افزایش حجم پرونده‌ها در دادگستری، گفت: تعداد پرونده‌هایی که ما در کشور داریم با حجم پرونده‌های دستگاه قضا در کشور هند برابر است در حالی که جمعیت این کشور یک میلیارد و 400 میلیون نفر و جمعیت ما 75 میلیون نفر است.

یک مسجد کافرانه در آفریقا تاسیس شد !

جمهوری اسلامی نوشت : قرار است فردا در آفریقای جنوبی مسجدی افتتاح شود که زنان می‌توانند در آن امام جماعت شوند، همجنس‌گراها حضور یابند و مسلمانان با غیر مسلمانان ازدواج کنند. به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یک استاد مطالعات اسلامی و تاریخ آفریقای دانشگاه آکسفورد قصد دارد مسجدی را در دومین شهر آفریقای جنوبی افتتاح کند که فعالیت‌های خلاف شرع در آن آزاد است."دکتر تاج هارگی ـ Dr. Taj Hargey" متولد شهر "کیپ تاون ـ Cape Town" است که اکنون به دلیل تاسیس مسجدی با قوانین شاذ در معرض انتقادات بسیاری از سوی جامعه مسلمین قرار گرفته است.

هارگی میگوید: اگر چه من زندگی همجنس‌گرایانه را تایید نمی‌کنم، اما آن را محکوم نیز نخواهم کرد!تاج هارگی خاطرنشان کرد: به هرحال ما پذیرای افراد هم‌جنس گرا هستیم و با آنها در مورد موضوعاتی چون جنسیت، سیاست و سایر موضوعات گفتگو خواهیم کرد.وی بی‌اطلاعی یا بی‌توجهی خود به احکام اسلامی را اینگونه ادامه داد که: این مسجد همچنین شرایط ازدواج زنان مسلمان با مردان سایر ادیان را فراهم می‌کند!تحلیل گران معتقدندبا شدت گرفتن فعالیت گروههای تندرو و افراطی، برخی پدیده‌های تفریطی که از ناحیه دیگری به دین ضربه می‌زنند نیز در کشورهای غربی یا نزدیک به غرب ایجاد شده است.

200 پزشک انگلیسی در 2 سال اخراج شدند

جمهوری اسلامی در خبری منتشر کرد : روزنامه ایندیپندنت نوشت بیش از دویست پزشک بخش بهداشت روانی انگلیس طی دوسال گذشته تاکنون از کار برکنار شدند.به گزارش شفقنا، به نوشته این روزنامه انگلیسی در اینترنت، بر اساس یک تحقیق جدید و جامع از خدمات بهداشت روانی انگلیس، هزاران نفر در این کشور در حالی که در فهرست انتظار درمان مشکلات روانی خود از طریق خدمات سلامت همگانی هستند، خودکشی می‌کنند. در تازه‌ترین نشانه بحران بهداشت روانی در انگلیس، ائتلافی از موسسات خیریه مهم و متخصصان پزشکی گزارش دادند از هر ده بیمار، یک نفر بیش از یک سال منتظر درمان است و از هر شش نفر از این افراد، یک نفر سعی می‌کند به زندگی خود خاتمه دهد. براساس گزارش پزشکان عمومی این در حالی است که تعداد پزشکان فعال در خدمات بهداشت روانی و روان درمانی در بسیاری از بخش‌های این کشور کاهش یافته است.ائتلافی به نام "ما نیاز به حرف زدن داریم" هشدار داد نتیجه تاخیر در درمان برای بیماران می‌تواند فاجعه بار باشد.

جاوه شرقی مرکز اصلی رشد دانش در اندونزی

جمهوری اسلامی در خبری اعلام کرد : جاوه شرقی مرکز اصلی رشد داعش در اندونزی است. به گزارش خبرگزاری انتارا اندونزی، "علی فوزی" یکی از ستیزه‌جویان سابق اندونزیایی که پیشتر در بحران‌های مختلف خاورمیانه تحت عضویت گروه‌های تروریستی فعالیت داشته است، براین باور می‌باشد که منطقه جاوه شرقی اندونزی بهترین محل برای رشد و توسعه داعش و آموزه‌های این گروه تندرو در اندونزی می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه خط فکری مردم در جاوه شرقی دارای لایه‌های پنهانی می‌باشد که از دید مقامات محلی و دستگاه‌های اطلاعاتی کشور پنهان باقی مانده است، گفت: تجربه نشان داده است که مردم جاوه شرقی اندونزی همواره آماده حضور در مناطق بحران زده و درگیری‌های مذهبی و دینی هستند لذا معتقدم دولت اندونزی برای عدم شیوع داعش در این کشور باید با توجه بیشتری نسبت به شناخت جغرافیای عقیدتی مردم جاوه شرقی توجه نماید.

پرسش مجلس از معاون وزیر

قدس در خبری نوشت: منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اعضای این کمیسیون به سفر معاون عربی -آفریقای وزیر خارجه به عربستان سعودی انتقاد دارند، گفت: آقای امیرعبداللهیان هفته آینده درباره این سفر به کمیسیون پاسخ می دهد.

ائتلاف واقعی علیه داعش

قدس اعلام کرد : غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان با بیان اینکه ائتلاف بین‌المللی غرب علیه داعش تنها موضوعی انحرافی است، گفت:‌پیشنهاد تشکیل ائتلاف واقعی علیه داعش را به مسؤولان وزارت خارجه برای بررسی بیشتر اعلام می‌کنم.

تعلیق به دلیل سفر به ایران

قدس اعلام کرد: دکتر احمد محمود کریمه از علمای الازهر مصر که برای سخنرانی درباره فقه و به دعوت معاونت بین‌الملل حوزه‌های علمیه به ایران سفر کرده بود، پس از بازگشت به مصر تعلیق و تحت تحقیق قرار گرفت.

تخریب شبانه خانه تاریخی

قدس اعلام کرد: بخشی از منزل تاریخی پور نواب متعلق به دوران زندیه در شیراز شبانه با استفاده از بیل مکانیکی تخریب شد.

معرفی شدنم شایعه است

قدس نوشت : دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور درباره برخی شنیده‌های مرتبط با معرفی شدن وی به عنوان گزینه وزارت علوم گفت: معرفی شدن بنده به عنوان گزینه وزیر علوم شایعه است.

داعش کتاب‌های درسی را تغییر داد

قدس در خبری اعلام کرد: گروهک تروریستی داعش با آغاز سال تحصیلی جدید اعلام کرد که ادبیات، تاریخ،‌ هنر و معارف مسیحی (برای اقلیت‌ها) برای همیشه از برنامه درسی دانش‌آموزان موصل و شهرهای پیرامون که در کنترل این گروه است، حذف می‌شود.

انتقاد خزاعی از فیلمسازان ضد ایرانی

قدس در خبری مدعی شد: محمد خزاعی، دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در نشست خبری این جشنواره با اعلام خبر اکران فیلمهای «پادشاه شنها»، «ابو زینب» و مستندهای ضدصهیونیستی در این جشنواره از روند تولید فیلمهای ضدایرانی در خارج و داخل کشور بشدت انتقاد کرد.

درآمد چینی ها از سوغاتی!

قدس اعلام کرد : پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عرضه سوغات چینی در مشهد گفت: این درست نیست که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد فروش سوغات این شهر در جیب چینی‌ها سرازیر شود و مشهدی‌ها از کسب این مبلغ بی‌نصیب باشند.

قلع و قمع درختان پارک بهارستان

قدس نوشت: در یک اقدام عجیب تمامی درختان محوطه پارک بهارستان به مساحت 4700 مترمربع از نوع کاج برگ سوزنی و توت در شهرک مبعث حد فاصل خیابان های بهارستان 13 و 15 در منطقه 5 شهرداری تهران صبح روز سه شنبه قطع شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر