jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۱۷۷۹۴   ۲۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۶

مردی ۳۲ ساله‌ام. با رفتارهای خود خواهانه و سوء مدیریت‌های رئیسم، نقاط قوت کاری‌ام نادیده گرفته شده، به همین دلیل انگیزه برای پیشرفت در کارم را از دست داده‌ام. نسبت به شغلم احساس بدی پیدا کرده‌ام.

جام جم سرا: یکی از انواع شخصیت‌هایی که در محیط کار به عنوان شخصیت دشوار یا مشکل ساز از او نام برده می‌شود، شخصیت مستبد است. افراد با چنین شخصیتی تا زمانی که مدیر مجموعه نباشند، مواجهه با آن‌ها خیلی سخت نیست، اما زمانی که این افراد، مدیر یک اداره شوند سعی می‌کنند با چرب زبانی دیگران را وادار به انجام کارهایی کنند که در ‌‌نهایت به سود خودشان تمام می‌شود، به سادگی به دیگران توهین می‌کنند، متوقع هستند؛ انتقاد آنان از دیگران همراه با بی‌رحمی است و خیلی راحت شایستگی و نقاط قوت کارکنان را نادیده می‌گیرند.

حرفه‌ای انتقاد کنید

یکی از کلیدهای اصلی در رفتار با شخصیت‌های گوناگون آن است که اعمال و رفتار آن‌ها را به شیوه‌ای حرفه‌ای مورد انتقاد قرار دهید، زیرا در این صورت فشار روانی و ناراحتی کمتری را تجربه خواهید کرد.

مواجهه یا مقابله، مرحله مهمی از فرآیند تلاش یک فرد برای اثر گذاری بر رفتار فرد دیگر است که می‌تواند رئیس او باشد. در ادامه برخی از روش‌ها برای مقابله با شخصیت‌های دشوار یا مدیران مستبد ارائه خواهد شد.

آرامشتان را حفظ کنید

سعی کنید در فرآیند مواجهه یا رویارویی با رئیس خود، آرامشتان را حفظ کنید و کلمه برخورد سنجیده را جانشین کلمه مواجهه کنید. همیشه با مدیرتان سنجیده برخورد کنید و از برخوردهایی که باعث ایجاد مشکل می‌شود، دوری کنید.

هدف را بیان کنید

در هر بار دیدار، مقصود اصلی خود را از ملاقات با مدیرتان در لحظات ابتدایی ملاقات بیان کنید و از صحبت کردن درباره موضوعات غیر مرتبط و غیر لازم جداً بپرهیزید؛ زیرا این افراد حساس هستند و ممکن است از صحبت‌های شما برداشت‌های اشتباه داشته باشند.

برای مدیرتان الگو باشید

همچنین با دیگر افراد اداره یا سازمان خود با حالت دوستانه برخورد کنید تا الگوی خوبی برای مدیرتان باشید.

با درنظر گرفتن راه حل‌های ارائه شده و نیز برقراری یک رابطه مثبت و مناسب، احساس ارزشمندی در زندگی و قرار گرفتن در فرآیند کار و تلاش جمعی در اداره یا سازمان همراه با بروز توانمندی وخلاقیت، انگیزه خود را حفظ و نشاط و سلامت روحی خود را تامین کنید. (عباسعلی براتی - کار‌شناس ارشد روان‌شناسی بالینی/خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر