jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۱۶۱۲۲   ۲۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۸

جام جم ورزشی: صدراعظم آلمان، میروسلاو کلوزه را به عنوان برنده جایزه همبستگی آلمان انتخاب کرد و جایزه ویکتوریای طلایی را به او داد.

مرکل جایزه همبستگی آلمان را به کلوزه داد

میروسلاو کلوزه در جام جهانی برزیل خوش درخشید و توانست رکورد گلزنی رونالدوی برزیلی را بشکند. کلوزه که در حال حاضر با 16 گل زده برترین گلزن تاریخ جام‌های جهانی محسوب می‌شود، پس از پایان جام جهانی برزیل از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با تقدیر از میروسلاو کلوزه جایزه همبستگی 2014 را به این بازیکن اهدا کرد. کلوزه شب گذشته در برلین جایزه خود را دریافت کرد.

میروسلاو کلوزه در 8 سالگی از لهستان به آلمان مهاجرت کرد و در حال حاضر در تیم لاتزیو ایتالیا بازی می‌کند. او سال‌ها در تیم ملی آلمان بازی کرد و در چهار جام جهانی، 2002، 2006‌، 2010 و 2014 بازی کرد.

آنگلا مرکل با تمجید از میروسلاو کلوزه خطاب به این بازیکن گفت: تو الگوی کاملی برای همه هستی. توانایی و سخت‌کوشی تو می‌تواند الگویی برای همه مردم باشد. نشان دادی که آلمان خانه توست و به پیشینه لهستانی‌ات نیز افتخار می‌کنی.

میروسلاو کلوزه نیز پس از دریافت این جایزه گفت:‌ از اینکه جایزه همبستگی را به من دادند از همه تشکر می‌کنم. از اینکه الگویی برای مردم خصوصا کودکان هستم به خودم می‌بالم. از اینکه جایزه همبستگی کشور آلمان به من که اصلیت لهستانی دارم می‌رسد خیلی خیلی خوشحالم. اوایل زندگی من در آلمان خیلی سخت بود. اما رفته رفته همه چیز برایم خوب شد. سنگ‌های زیادی بودند که در مسیر راهم قرار گرفتند اما از همه آن‌ها پریدم و امیدوارم در ادامه زندگی‌ام نیز موفق باشم.

میروسلاو کلوزه ادامه داد: آلمان مثال کاملی از همبستگی است ولی باید بیشتر تلاش کنیم تا درک متقابل بیشتری از هم داشته باشیم.

کلوزه که 137 بار پیراهن ژرمن‌ها را به تن کرده، ادامه داد: خیلی از دوستان من نیز اصلیت خارجی دارند و اکنون در کشور آلمان زندگی می‌کنند.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها