jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۱۵۷۶۱   ۱۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۱

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد

بخشودگی جریمه‌های گردش به راست تا آبان

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی درباره جریمه جدید گردش به راست نیز گفت: به دلیل عدم اطلاع‌رسانی خوب و به موقع به شهروندان کشور همه جریمه‌های انجام‌شده تا ابتدای آبان‌ماه بخشیده می‌شود.

بخشودگی جریمه‌های گردش به راست تا آبان

به گزارش ایسنا سردار «اسکندر مومنی» که در حاشیه « پنجمین نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلان‌شهرهای کشور» در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با اشاره به لزوم حفظ کرامت انسانی افراد اظهار کرد: موضوع حقوق شهروندی از جمله مباحثی است که همواره مورد توجه پلیس کشور بوده و بر این مبنا در دستور جدی کار پلیس نیز قرار گرفته است.

وی در همین راستا افزود: پلیس تلاش کرده تا در مسئله انتقال خودروهایی که در مکان‌های توقف‌ممنوع پارک می‌کنند، تجدید نظر کند.

مومنی با بیان اینکه « حمل خودروها توسط جرثقیل باید به حداقل ممکن برسد» افزود: در موارد نادر نیز باید این اقدام به صورت زمان‌ بر انجام شود، در حالی‌که اکنون شاهد وجود تابلوهای توقف‌ممنوع در برخی فرعی‌ها و کوچه‌های شهر هستیم که مدیریت شهری باید در مورد تعداد این تابلوها تجدید نظر کلی انجام دهد.

رییس پلیس راهور کشور خاطرنشان کرد: اگر هدف اصلی رفع سد معبر است، نباید در صورت حضور مالک خودرو، در زمان حمل با جرثقیل، با لجبازی و بدون توجه به قانون، بر انتقال خودرو به پارکینگ اصرار شود؛ من از همین جا اعلام می‌کنم که برای انتقال خودروی سواری به پارکینگ حتما اجازه، حضور و صدور قبض جریمه توسط پلیس الزامیست.

مومنی در ادامه گفت: همان‌گونه که حقی برای مسئولان کشور در زمینه مقابله با تخطی افراد و شهروندان از قانون در نظر گرفته شده، این حق نیز برای مردم مد نظر است که از امکانات حمل و نقل مناسب، ایمن، راحت و ارزان استفاده کنند و به نظر من همایش تخصصی امروز عرصه مناسبی را در اختیار همه مسئولان خدمات شهری 15 کلان‌شهر کشور قرار می‌دهد تا بتوانند با محدودکردن اقدامات سلبی، اوضاع حمل و نقل و ترافیک کشور را بهبود ببخشند.

شرکت‌های بیمه مردم را در بروکراسی اداری نیندازند

وی در بخش دیگر سخنانش با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه‌گر ملزم به رعایت تعهدات خود هستند، ادامه داد: بیمه‌گر با بیمه گذار توافق کرده است که در صورت بروز هر گونه مشکل و ایراد در حوزه خودروهای سواری در اسرع وقت غرامت مربوط به خسارت واردشده به خودرو را بپردازد؛ بنابراین شرکت‌های بیمه‌گر نباید مردم را در پروسه زمان‌بر بروکراسی‌های ادرای قرار دهند.

رییس پلیس راهور کشور همچنین با اشاره به برخی تخلفات صورت‌گرفته توسط مراکز معاینه فنی اظهار کرد: به علت نبود هیچ گونه سیستم یکپارچه‌ای در زمینه حمل و نقل در برخی موارد دیده شده مراکز معاینه فنی اقدام به اعطای مجوزهای صوری می‌کنند؛ بنابراین نظارت دقیق در این زمینه لازم و ضروریست.

مومنی همچنین با انتقاد از طرح زوج و فرد خودروها در کشور تصریح کرد: هم نظر کارشناسی کارشناسان پلیس راهور کشور به ناکارآمدبودن طرح زوج و فرد رای می‌دهد و هم پلیس راهور جمهوری اسلامی ایران در همه نهادهایی که حق رای در این زمینه دارد به صورت جدی با این پدیده مقابله خواهد کرد؛ زیرا ابتدا باید اقدامات ایجابی در دستور کار قرار گیرند و سپس در صورت تخلف مجدد افراد، اقدامات سلبی انجام شود.

بخشودگی جریمه‌های گردش به راست تا ابتدای آبان

وی درباره جریمه جدید «گردش به راست» نیز گفت: به دلیل عدم اطلاع‌رسانی خوب و به موقع به شهروندان کشور همه جریمه‌های انجام‌شده تا ابتدای آبان‌ماه بخشیده می‌شود و تمام تذکرات پلیس تا این تاریخ نیز به صورت ارشادی خواهد بود؛ اما بعد از این زمان شهروندان متخلف جریمه خواهند شد.

رییس پلیس راهور در ادامه درباره آمار تصادفات نیز گفت: بر اساس آمارهای اخیر پزشکی قانونی میزان کشته‌های جاده‌ای و ترافیکی 4.6 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به این که شهریور ماه زمان اوج سفرهای استانی مردم محسوب می‌شود روز گذشته پلیس راهور کشور جلسه مشترکی با همه ارگان‌های دخیل در امر کنترل ترافیک برگزار کرد که قرار شد علاوه بر اضافه‌شدن 5000 نفر نیروی پلیس از سایر بخش‌های پلیس به بخش کنترل راهور ، 30 فروند بالگرد جدید نیز به سامانه اضافه شوند.

مومنی در پایان با بیان توصیه‌هایی گفت: اگر مسافرت‌های استانی مردم به صورت کنترل‌شده و در زمان مشخص انجام شود علاوه بر اینکه ایمنی سرنشینان خودروها رعایت می‌شود 70 درصد تصادفات جاده‌ای نیز کاهش می‌یابد؛ بنابراین از تمام افرادی که قصد مسافرت دارند می‌خواهم مسافرت‌های خود را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها