jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۱۱۰۶۶   ۰۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۵۵

یکی از گفته‌هایی که این روزها بسیار در کلام همسران جاری می‌شود این است که مشکلات اقتصادی، یا شرایط زندگی، زمان و امکان و حتی حوصله پرداختن به روابط زناشویی را در میان زوجین محدود کرده یا بشدت کاهش داده است. در این میان مردانی هم هستند که اصولا بنا به شرایط ذهنی یا سنی گرفتار تنبلی جنسی شده‌اند. از سوی دیگر این مورد که خیانت زنان در جامعه بیشتر شده نیز -درست یا غلط، بر طبق آمار یا بر حسب حدس و گمان- گهگاه شنیده می‌شود. توصیه‌های یک مشاور خانواده را در همین زمینه آورده‌ایم و مطالعه آن را بخصوص به مردانی توصیه می‌کنیم که چه به سبب آن شرایط ذهنی یا سنی، و چه به سبب گرفتاریهای کاری و شغلی از روابط زناشویی غفلت می‌کنند و ندانسته زمینه‌ساز فروپاشی بنیان خانواده می‌شوند.

رابطه تنبلی جنسی مردان و خیانت زنان

جام جم سرا: در سالهای اخیر طی تجربیات فراوان دریافته‌ام که زنان بیش از مردان طالب روابط جنسی‌اند؛ فقط تفاوت آن‌ها با مردان در این است که آنان به‌زودی تحریک نمی‌شوند و یا با شنیدن یا مشاهده اتفاقات جنسی به مانند مردان، آمادگی جنسی نمی‌یابند ولی میل و رغبت در آنان بیش از مردان است. گرچه این ادعا سالیان سال وجود داشته و برخی قبول داشتند و بعضی نیز آن را رد می‌کردند ولی من خود شخصاً به چنین واقعیتی در طول مشاوره‌های خود دست یافته‌ام.

باید توجه داشت که همین میل و رغبت زیاد، مشکلات فراوانی را نیز به همراه داشته است. زیرا در طول سالیان اخیر بسیاری از مراجعینم بویژه زنانی که به همسر خود بی‌وفایی یا خیانت کرده بودند، اظهار می‌داشتند: علت خیانت ما به شوهرانمان این بوده که آن‌ها قدرت پاسخگویی به نیازهای جنسی ما را نداشتند و یا در رابطه جنسی تنبل شده‌اند.

به‌طور معمول مردان میانسال نسبت به مردان جوان، دیرتر به مرحله ارگاسم می‌رسند و این اندازه‌گیری نه بر اساس هفته‌ها و روزها، بلکه بر مبنای قدرت مردان از حیث دقیقه و ساعت قابل قیاس است. این نکته را باید بدانیم که هیچ مردی نمی‌تواند موضوع عدم تمایل جنسی خویش را در ورای سنین میانسالی مخفی نماید و ادعا کند که چون سن و سالی از وی گذشته، قادر به رساندن زنش به مرحله ارگاسم واقعی نیست.

پس مشکل کجاست؟

متأسفانه برخی از مردان در ایجاد رابطه جنسی با همسرانشان دچار خطاها و اشتباهاتی می‌شوند که بسیار خطرناک است. شاید اگر زن در شبی از شوهرش تمنای جنسی داشته باشد ولی در این شرایط مرد بگوید: «امشب خیلی خسته‌ام»، در واقع خود او تبر کوبنده و کشنده را بر فرق تنومند زندگی زناشویی خود کوبیده است!

به نوشته درس زندگی، آنچه در این قضیه، مهم جلوه می‌کند این است که مرد با همه قدرت و توانی که دارد با به زبان آوردن چنین جملاتی اقتدار خویش را از دست می‌دهد و در برابر زنش مجسمه‌ای توخالی جلوه می‌کند. این دسته از مردان غالباً در محل کار، پارک، سینما، خیابان، اتوبوس و … با دیدن زنان دیگر، چنان اشتهای جنسی سرسام‌آوری می‌یابند که آدمی باورش نمی‌شود؛ ولی با رسیدن به خانه، سرد می‌شوند و ادعایی عجیب و ناهمگون دارند.

تنبلی جنسی و دلایل و لطمات آن

اگر واقعیت را پذیرا باشیم این مشکل پیش از آنکه دلیل فیزیکی داشته باشد، دلیل روانی دارد. مرد یا آن تصوراتی را که از همسر خود دارد، نمی‌تواند کسب کند، و یا اینکه شرایط زن برای رابطه جنسی او جذابیت و گیرایی لازم را ندارد و باعث تحریک جنسی شوهر نمی‌شود.

در طول تاریخ همیشه مرد به دنبال زن بوده و با اشتهای زیادی او را طلبیده است. احساس تمایل و نیاز جنسی در مرد تا حدودی شخصیت و توانایی او را نشان می‌دهد. پس چگونه است که مرد با درک این حقیقت بصراحت در برابر زنش اعتراف می‌کند که تمایل به رابطه جنسی ندارد؟ آیا به نظر شما این به نوعی از دست دادن قدرت و اقتدار مرد نیست؟ اگر هست چرا مرد از نظر روحی خود را تا بدین حد ضعیف نشان می‌دهد؟

برای حفظ بنیان خانواده، مردان در هر شرایط سنی که باشند، وظیفه دارند نیاز جنسی همسرشان را برآورده سازند و اگر لازم است با همراهی یک مشاور خانواده مشکل خود را حل کنند وگرنه در پی این ناتوانی جنسی‌، زمینه بروز خیانت زن و یا شکلگیری سایر مشکلات زناشویی فراهم شده است

گسترش ارتباطات اجتماعی میان زنان و مردان، تداخل جنسیت زن و مرد در محیط کاری و بیرون باعث گردیده است که دید زنان درباره مسائل جنسی بیشتر و بازتر شود. کسب آگاهی از مجلات، فیلم‌ها و شیوه‌های نوین ارتباط جنسی باعث گردیده که زنان امروزی نسبت به زنان دیروز، واقع‌گرایانه‌تر و فانتزی تر عمل کنند تا سنتگرا و مغلوب. از این‌رو اگر بگوییم امروزه توازن عملیات جنسی در میان مردان و زنان نیز دچار گوناگونی و تحول شده است، چیزی به اغراق نگفته‌ایم.

دیگر زن امروزی، همان زن چندین دهه قبل نیست که تابع خواسته و تمنای جنسی مرد باشد، بلکه او اکنون خود طراح و ترسیم کننده حالات روابط جنسی است. بنابراین زن امروزی از نظر جنسی زنی سیری‌ناپذیر به شمار می‌رود و با توجه به چنین حقیقتی زنان استادانه عمل می‌کنند.

وضعیت مردان در چنین شرایطی بسی حساستر و بحرانی‌تر است. اگر زن از حیث مسائل جنسی محجوب و وفادار به شوهرش نباشد، هیچ‌گاه سیری نیافته و آشکارا از ارضای تمایلات جنسی خویش بحث خواهد کرد. باید اعتراف کرد که مردان نیز از چنین زنانی واهمه دارند؛ زیرا هرگاه مردی احساس کند انگیزه و میل جنسی همسرش از او بیشتر است، به قدر یقین خویشتن را فاقد قدرت و مردانگی دانسته و همیشه پایه‌های زندگی‌اش را متزلزل احساس می‌کند.

چنین ترسی باعث می‌گردد که مرد در تدارک فانتزی‌هایی باشد که رابطه جنسی را برای زنش جذابتر سازد و به همین علت است که او با دیدن زنان دیگر، یک مقایسه جنسی میان آن‌ها و همسر خود صورت می‌دهد و میل جنسی‌اش بشدت بالا می‌رود اما مشکل اینجاست که وقتی وارد خانه می‌شود، دیگر میل چندانی به برقراری رابطه زناشویی با همسر خود ندارد!

یکنواختی، یکی از دلایل تنبلی

خطری که روابط زناشویی را تهدید می‌کند این است که هر اندازه روابط زناشویی میان زن و شوهر بیشتر می‌شود، انجام آن نیز یکنواختتر به نظر می‌رسد. در چنین شرایطی زنان درصدد کسب لذات بیشتری می‌شوند و اگر محجوب و وفادار به شوهرشان نباشند، به سوی مرد دیگری متمایل می‌شوند تا رابطه جدیدی را تجربه کنند. این گونه است که خیانت زن به شوهر شکل می‌گیرد.

بدیهی است اگر مرد دارای سلاحی مجهز جهت دفاع از خودش نبوده و نتواند فانتزی جدیدی را در ذهن خود نسبت به همسرش ارائه دهد، مسلماً رابطه جنسی یکنواخت تر جلوه خواهد کرد. اگر زن نیز در برابری و هماهنگی جنسی مرد دچار یکنواختی شود، از جهت دیگر، مرد در طلب موارد فانتزی جدیدی خواهد بود و به همسر خود خیانت خواهد کرد.

با این تفاسیر برای جلوگیری از هم پاشیدگی بنیان خانواده، مردان در هر شرایط سنی که باشند، وظیفه دارند نیاز جنسی همسرشان را برآورده سازند. مرد اگر تصور می‌کند که توانایی و انرژی جنسی لازم را ندارد، باید با همراهی یک مشاور خانواده مشکل ذهنی خود را حل کند وگرنه او با ناتوانی جنسی‌اش زمینه بروز خیانت زن و یا شکلگیری سایر مشکلات زناشویی را فراهم نموده است.

مردان باید بدانند که هم زنان بسیار وفادار ، هم زنان بی‌وفا و هم حتی زنان خیابانی طالب مردی هستند که همیشه از نظر جنسی قدرتمند بوده و حاکمیت خویش را اثبات نماید. در واقع تخت روان جنسی زندگی در روی شاسی قوی و نیرومند مرد استوار شده است و اگر این شاسی مقاوم، محکم و مطمئن باشد، مسلماً حرکت تخت روان نیز راحت‌تر خواهد بود.

در غیر این صورت، زن و شوهر برای حفظ زندگی مشترک خود و جلوگیری از خیانت احتمالی، بهتر است به کمک مشاور خانواده، تکنیک‌های افزایش میل جنسی را فرا بگیرند و به کار برند وگرنه قطعاً زمینه بروز اختلافات زناشویی و یا خیانت همسر خود را فراهم خواهند ساخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
اگه آدما و مخصوصا ما مردها حرص وطمع دنیارو ازخودمون دور میكردیم و برای رفاه بیشتر تا دیروقت كار نمیكردیم یا دغدغه نداشتیم وضعمون این نبود!بنظرمن خانواده وشادابی آن از هرچیزی باید مهمترباشه زن اگه درست ارضای محبتی وجنسی بشه با بی پولی ما مردها میسازه ولی اگه ارضا نشه با میلیاردها تومان هم دل به زندگی نمیده!به امید شادی و گرمی همه زوجهای جوان
۰
۰
ramin
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
واقعا به مظرم تنبلی جنسی مردان بیشتر به خاطر شرایط اقتصادی جامعه هست
مردی كه هر ورز دچار تنش های عصبی زیادی قرار میگیره به طور یقین در ارضا كردن همسرش هم دچار تزلزل خواهد شد
من باید شغل مناسب و مسكن و مایحتاج ضروری خودم رو داشته باشم تا بتونم پاسخ گوی نیاز جنسی همسرم باشم
در غیر اینصورت همسر هر ضخصی تمنای جنسی داشه باشه مرد رد میكنه و این یعنی آغاز جدایی
۰
۰
بشر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
به نظر من یه انسان واقعی هیچ وقت به خاطر این مسائل تن به خیانت نمی ده ... چه مرد ... چه زن
۰
۰
زینب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
این مطلب شما دقیقا درسته . به نكته درستی اشاره كردید
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
واقعا عكس مرتبطی رو انتخاب كردید
۰
۰
با نام
United States
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
این چه حرفیه زندگی رو خلاصه كردین به روابط جنسی ؟ پس روابط عاطفی كجای این قضیه است . من خودم یك زنم گاهی روابط عاطفی چنان عمیق است كه می تواند تشنگی جنسی را سیراب كند . هر مردی وظیفه دارد به تمنای جنسی زنش برسد یعنی چی ؟ خب در زندگی همانطور كه ممكن است برای زن پیش آید برای مرد هم ناتوانی ایجاد می شود پس باید زندگی را رها كرد ؟ زندگی خیلی مسایل دیگر دارد كه می توان با آن گذران زندگی كرد . اینكه برخی زنان خیانت می كنند را نمی توان اینگونه كلی جواب داد . شرایط متفاوت است . درست زمانی كه می خواهید در مورد خیانت مردان هم بنویسید انگونه قضاوت می كنید كه كم كاری از زن است و باید مثل عروسك خیمه شب بازی به جنس مردش برسد . خواهشا اینگونه كلی نظر ندهید .
۰
۰
احسان
Germany
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
با عرض سلام .نكته ایی كه باید به آن هم اشاره كرد این است ك مهریه های سنگین خود عامل خیانت است .چرا كه زن احساس میكند پشتوانه ایی قوی دارد و در صورت خیانت هم مرد جرات هیچ كاری را ندارد.
۰
۰
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
واقعیتی كه بنده به آن ازراه تجربیات اینترنتی وچندماهی زندگی در خارج بدان رسیده ام این است كه در ایران مطالعات روان شناختی نسبت به رابطه بهتراست بگوییم زناشویی بسیار كم ویا حداقل هیچ نشده است واین ریشه در آداب وفرهنگ ما بعنوان یك راز سر بمهر دارد.مثلا بدرم مرحومم بعداز 50سال زندگی با زنش موضوع مشكل بروستات خود را به او نگفته بود تا اینكه چندین بار بسترش را خیس كرد و موضوع معلوم شد.2-مكانیسم عمل مقاربت باراسمباتیك است یعنی نصفش دست خودمان است ونصف دیگرش دست خودمان نیست.3-كنترل دراین زمینه مهمترین نقش را بازی میكند.مثلادر ایران مطابق همان روایات بیش گفته ومحرومیت وممنوعیت خاصی كه بخصوص در این مقوله وجوددارددراوایل آتشمان بسیار تند وگیراست ولی بتدریج در اثر گذرزمان واینكه آن)عمل تازگی وحرارت خود را از دست میدهد به نحوی كه مثل منقلی كه ذغال آن تمام شده دیگر نمیتوان آتش منقل را تیز كرد .4-بهتر است گفته شود ما عادت به كنترل رفتارخود نكردهایم ویا حداقل سعی دركنترل ان نكردهایم وبه همین دلیل بسیار مهم خیلی زود از با میافتیم.5-مهمتر از همه اینها نشریاتی بطورواقعی چراغ راه وفانوس دریایی زندگی جوانان باشندوجودندارند.تعدادی سایتهای اینترتی هستند كه جنبه انحرافی دازند.
۰
۰
با نام 2
Germany
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
خانوم بانام شما تا حدودی درست میگید ولی عدم رابطه جنسی صحیح در طولانی مدت رابطه عاطفی را هم دچار مشكل میكنه منم یه خانوم هستم وقتی شوهرت بیشتر روز نیست و وقتی هم به منزل میاد یا با گوشی و كامپیوتر بازی میكنه یا فیلم میبینه و بعد میخوابه و این روند چند ساله كه به همین منواله شما باشی از نظر عاطفی احساس تنهایی نمیكنی و دوست نداری كسی باشه كه بهت نزدیك باشه و باهاش احساس صمیمیت كنی همه چیز كه فقط جنبه جنسی قضیه نیست رابطه جنسی باعث صمیمیت زن و شوهر میشه البته من معتقدم ما زنهای ایرانی به خاطر اعتقاداتمون خیانت نمیكنیم ولی اكثر خانومها یا در حال طلاق عاطفی هستن یا دوست دارن طلاق بگیرن شاید با یه آدم جدید یه مقدار زندگیشون تغییر كنه و به نظر من گناهی هم ندارند انسان هستند با همه زوایاش
۰
۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
اگر عشق.وفاداری.محبت و دوستی و ... ملاك زندگی زناشویی است خیانت چه از طرف مرد و چه از طرف زن بی معنا جلوه می كند . از مسایل اقتصادی و غیره فقط میتواند نقش یك بهانه برای لذتی گذرا و ویرانگر دین و دنیای فرد و جامعه باشد
۰
۰
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
بیخیال بابا سخت نگیرید پس استقلال شخصیتی كجا رفته
۰
۰
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
زن و مردی كه نتونن با هم حرف بزنن و نیاز هاشونو بهم بگن به درد لای جرز دیوارم نمی خورن هستن آدمایی كه به جای گفتن نیازشون به كسی كه باید برطرف كنه میرن به سمت غریبه ها
۰
۰
ت پ
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
سلام خسته نباشید همسرم جانباز ۷۰درصد جنگ جنگ است حدود دوازده سال است.حس زناشوی ب هیچ عنوان ندارد مننیز بخاطراین وضعیت مشكل روانی پیداكردم درضمن نمیتوانم اورا ترك كنم لطفا كمكم كنید
۱
۰
رجب
-
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
سلام. متاسفانه اكثریت مردم ما همدیگر رو درك نمیكنن و نمیدانن كه افراد با هم فرق دارن. یك نفر وقتی صبخانه میخوره بطور میانگین یك چهارم نون میخوره مثل من و یك نفر دیگر یك سوم و یك نفر دیگر نصف و نفر دیگر یك نان كامل. یكی از دوستانم عاشق مسابقه اسب هست بهر قیمتی شده برای تماشای مسابقات میره حتی اگر كار ضروری داشته باشه. ولی خیلی ها اصلا علاقه ای ندارن و اختلافات فراوان دیگر. در مسئله روابط جنسی نیز بعضی افراد فقط ماهی یك روز نیاز دارن و بعضی هر روز نیاز دارن. و افراد دیگری بین ایندو رینج هستن. حال یك نفر با نیاز روزانه با فردی ازدواج كند كه ماهی یك روز نیاز دارد انموقع وضع خراب میشود. و هر كدام یكدیگر را مقصر میكنن در حالیكه هر دو مقصر نیستن. البته برداشت نشود كه علت همگی مشكلات زناشویی همین مسئله هست.اگر یك نفر خیلی صرفه جو كه بفكر اینده هست و جمع میكند تا در اینده اگر خدای نكرده مثلن فلج شود پولی برای گذران داشته باشد و این فرد با یك نفر دست و دلباز و لوطی و پرخرج كه معتقد هست دنیا را باید خوش گذراند ازدواج كند ایندو مشكل پیدا میكنن. برای هر اتفاقی كه میفتد عوامل مولتی فاكتوریال وجود دارد. همین مشكل برای بنده نیز وجود دارد بنده بر خلاف دیگران همسرم رو مقصر اصلی نمیدانم . بعد ازدواج بلافاصله و قبل از متوجه شدن این مشكل بچه دار شدیم و اگر طلاق بگیرم نه تنها خانم بنده برای ازدواج مشكل پیدا خواهد كرد بلكه اینده دخترم نیز تباه خواهد شد . متاسفانه در جامعه ما ادم درست و درمان با دختری ازدواج نمیكند كه پدرش طلاق گرفته و یا دو زن داشته باشه. البته پسرم چنین مشكلی نخواهد داشت. بنابر این مجبورم همیشه زجر بكشم. انسان دارای نیازهای اولیه مثل خوردن و خوابیدن و جنسی هست. اگر نیازهای اولیه برطرف نشود مثلا روزی بتواند فقط روزی یكبار ان هم به مقدار كمتر از نیاز بخورد زندگی دیگر مزه ای نخواهد داشت. در مسئله نیاز جنسی متاسفانه حق گفتن انرا هم نداریم و تابو هست مخصوصن افرادی كه مثل بنده تحصیلكرده و دكتر كه جایگاه خاصی دارد. پس بخاطر این اشكال در جامعه ما باید بسوزیم و بسازیم و در زجر باشیم و یا به سیم اخر بزنیم و در جامعه منفور شده و فرزندانمان رو هم بدبخت كنیم
۱
۰

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها