jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۱۰۷۹۱   ۰۷ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۳:۴۴

جام جم ورزشی: موعد نقل و انتقالات نیم فصل اول لیگ‌های خارجی دوشنبه هفته آینده به اتمام می‌رسد که در این میان ۵ ملی‌ پوش ایرانی در وضعیت بلاتکلیفی به سر برده و با چالشی بزرگ مواجه هستند.

چالش بزرگ برای 5 ملی پوش ایرانی

تیم‌های باشگاهی برای یارگیری فرصت کاملا محدودی در اختیار دارند. طبق اعلام اتحادیه فوتبال اروپا مهلت نقل و انتقالات نیم فصل نخست (پنجره تابستانی) ساعت 14 و 30 دقیقه روز دوشنبه هفته آینده به اتمام می‌رسد.

تمام تیم‌های که می‌خواهند آخرین نفرات را به کادر بازیکنان خود اضافه کنند، تا این تاریخ فرصت دارند بازیکن یا بازیکنان مورد نظر را به ترکیب خود اضافه کنند. بدیهی است پس از این زمان، امکان اضافه کردن بازیکن به فهرست نفرات تیم‌های اروپایی میسر و ممکن نخواهد بود و تا پنجره زمستانی و در فاصله نیم فصل اول و دوم باید صبر کنند.

از ایران بازیکنان شاخصی همچون احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد و مسعود شجاعی هنوز در قاره سبز بلاتکلیف از بابت انتخاب تیم باشگاهی هستند.

حتی بازیکنانی نظیر جواد نکونام و مهرداد پولادی که به ترتیب با اوساسونا اسپانیا و الشحانیه قطر در ظاهر قرارداد بسته‌اند اما به علت نرسیدن رضایت نامه بین‌المللی (الکویت برای نکونام،‌ پرسپولیس برای پولادی) امکان ثبت رسمی به عنوان بازیکن کادر تیم‌های یادشده را نیافته‌اند.

با توجه به مهلت اتمام نقل و انتقالات تا دوشنبه ، به نظر می‌رسد این گروه از ملی‌پوشان ایرانی با چالش مهم و پراضطرابی تا اواسط هفته آینده مواجه هستند.

فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها