jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۰۹۴۴۳   ۰۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۳

تحقیق درباره پدر و مادر کودک آزار آغاز شد

دادستان: «ستایش» و خواهرش را به بهزیستی سپردیم

«ستایش-ع»، دختری که قربانی کودک‌آزاری والدین معتاد خود شده‌ است، همراه با خواهرش تا زمان مشخص‌شدن دقیق ابعاد پرونده به بهزیستی شوشتر سپرده شدند. به گفته شهروندان شوشتری، این دختربچه هشت‌ ساله که آثار جراحت‌ روی بدنش مشخص است، هر روز صبح به پارک مطهری این شهر می‌رفت و تا پایان روز آنجا می‌ماند.

دادستان: «ستایش» و خواهرش را به بهزیستی سپردیم

جام جم سرا: در پی انتشار خبر کودک آزاری والدین «ستایش» که موضوع آن روز گذشته با عنوان «جای سوختگی، روی بدن «ستایش»+عکس» در جام جم سرا نیز انتشار یافت، کاویانی، دادستان شوشتر، درباره آخرین وضعیت پرونده گفت: «صبح دیروز پدر و مادر ستایش را به دادسرا احضار کردیم و مورد بازجویی قرار دادیم. آنها ادعا کردند ستایش دو سال قبل بر اثر یک حادثه دچار سوختگی و جراحت‌های شدید شده و بریدگی‌ها و سوختگی‌هایی که روی بدن وی وجود دارد به همین دلیل است. در ادامه تحقیقات، پرونده بالینی این کودک را خواستیم که این پرونده هم نشان می‌دهد دوسال پیش کودک به‌خاطر اینکه فلاسک چای روی وی سقوط کرده دچار سوختگی و بریدگی در قسمت‌های مختلف بدنش شده ‌است. آثار این جراحت‌ها کهنه هستند؛ با این حال تا زمانی که به این اطمینان نرسیم که ستایش و خواهرش در امنیت کامل در خانه پدر هستند آنها را در اختیار بهزیستی قرار داده‌ایم و هر دو کودک به آسایشگاه بهزیستی منتقل شدند.»

دادستان شوشتر درخصوص اعتیاد پدر و مادر ستایش گفت: «آنها مدعی هستند اعتیاد ندارند اما وضعیت ظاهری‌شان طوری بود که تصمیم گرفتیم برای بررسی در این خصوص آنها را به پزشکی‌قانونی معرفی کنیم و البته تحقیقات دیگری نیز در این خصوص انجام خواهد گرفت.»

به نقل از شرق، ستایش پیش از این گفته بود پدرش او را با شلنگ کتک می‌زند و هر روز صبح از خانه بیرونش می‌کند و وی حق ندارد تا شب به منزل بازگردد.

کاویانی درخصوص ادعای این کودک گفت: «در تحقیقاتی که ما انجام دادیم پدر ستایش را مورد پرسش قرار دادیم که چرا هر روز دخترش را از خانه بیرون می‌کند. او ادعا کرد چنین کاری نکرده و تصورشان این است که دخترشان هر روز صبح تا شب به کتابخانه‌ای که در نزدیکی خانه‌شان است می‌رود و به همین دلیل دیر به خانه برمی‌گردد. آنها مدعی شدند از اینکه دخترشان تمام روز را در پارک می‌گذراند خبر نداشتند که البته این گفته جای تردید و رسیدگی دارد.»

شهروندان شوشتر اولین‌بار گزارش رهاشدن این دختر در پارک را به بهزیستی و دادستانی اعلام کردند. آنها مدعی‌ هستند ستایش چهار ماه ‌است که هر روز صبح در پارک مطهری دیده می‌شود و در صورتی که مردم به او آب و غذا نرسانند او گرسنه خواهد ماند.

دادستان شوشتر دیروز خبر داد ستایش و خواهرش را برای بررسی دقیق وضعیت جسمانی‌شان به پزشکی‌قانونی معرفی کرده‌ است. کاویانی اعلام کرد، پرونده را با دقت زیرنظر دارد و در صورتی که محرز شود کودک‌آزاری صورت گرفته با مقصران برخورد خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر