اگر در آستانه ازدواج هستید باید با نشانه‌های عاشقی آشنایی داشته باشید تا بتوانید رفتارهای فردی را که در آینده وارد زندگیتان می‌شود، تحلیل کنید. اگر هم ازدواج کرده‌اید، درک نشانه‌های غیر کلامی عشق به شما کمک می‌کند تا مفهوم رفتارهای همسرتان را بهتر درک کنید و از عشقی که او به شما دارد، بهتر مطلع شوید. بنابراین اگر می‌خواهید میزان آشنایی خودتان با نشانه‌های عشق را بسنجید، می‌توانید به آزمونی که در ادامه آمده پاسخ دهید و نهایتاً بر اساس امتیازی که به دست آورده‌اید مهارتهای عاشقی خود را محک بزنید.
کد خبر: ۷۰۹۴۱۷
تست عشقی، برای تشخیص مهارت‌های عاشقی

جام جم سرا: شما باید درستی یا نادرستی ۱۰ سوال مطرح شده را از نظر خودتان بررسی کنید و در پاسخ به هر عبارت آزمون یکی از ۲ گزینه «صحیح» یا «غلط» را انتخاب کنید:


ردیف عبارت صحیح غلط

۱ وقتی فردی عاشق همسرش باشد، در حالی که همواره برای کمک به او آماده است سعی می‌کند به او اعتماد داشته باشد و اجازه می‌دهد تا حدامکان کارهای مربوط به خود را خودش انجام دهد.

۲ اگر فردی بخواهد به همسرش نشان دهد که او را دوست دارد، لباس‌هایش را با لباس‌های او هماهنگ می‌کند.

۳ سریع‌ترین راه برای شناخت بیشتر همسرتان و بررسی ادعای علاقه او به شما این است که همراه او با خودرو به یک سفر یک روزه بروید.

۴ اگر همسرتان عاشق شما باشد هنگامی که با او صحبت می‌کنید به چشمان شما نگاه نمی‌کند و چشمانش بیشتر به اطراف است.

۵ همسرتان در رستوران قبل از اینکه شما نظری بدهید، بهترین غذا را برای هر ۲ نفرتان انتخاب می‌کند.

۶ همسران عاشق همیشه کنار یکدیگر راه می‌روند و نزدیک یکدیگر می‌ایستند.

۷ اگر همسرتان عاشق شما باشد زمانی که از او ناراحت و عصبانی هستید سعی می‌کند به گونه‌ای سر صحبت را با شما باز کند و اجازه نمی‌دهد قهر و فاصله‌ای که بین شما ایجاد شده است مدت زیادی به طول انجامد.

۸ همسر شما هنگام خرید و انتخاب لباس، از شما هم کمک می‌گیرد و سعی می‌کند سلیقه و علایق شما را هم مدنظر قرار دهد.

۹ همسرتان عاشق شماست اما زمانی که از همسرتان در مورد احساسش به خودتان می‌پرسید، او از پاسخ دادن به این سوال طفره می‌رود.

۱۰ همسرتان عاشق شماست اما به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌تواند با شما وقت بگذراند و شما را به تفریح و گردش ببرد و حتی زمانی که از محل کار به خانه می‌آید، به دلیل خستگی نمی‌تواند با شما صحبت کند.


نحوه محاسبه امتیاز آزمون

پس از آنکه به همه عبارات آزمون پاسخ دادید، نوبت محاسبه امتیاز است. برای این کار و برای پاسخ صحیح به سوال‌های ۷، ۶، ۳، ۲، ۱و هشت، یک امتیاز و برای پاسخ غلط به سوال‌های ۴، ۵، ۹ و ۱۰ هم یک امتیاز برای خودتان در نظر بگیرید.

نمره نهایی از مجموع امتیازهای شما به دست خواهد آمد. همچنین جدول امتیازدهی زیر، این مسئله را برای شما روشن‌تر می‌کند.


جدول امتیازدهی

سوال پاسخ قابل قبول

۱ صحیح

۲ صحیح

۳ صحیح

۴ غلط

۵ غلط

۶ صحیح

۷ صحیح

۸ صحیح

۹ غلط

۱۰ غلط


تحلیل آزمون

اگر نمره شما در این آزمون...

* بین صفر تا ۳ باشد: شما در درک نشانه‌های عشق بسیار ضعیف هستید و به سختی می‌توانید از علاقه همسرتان نسبت به خودتان مطلع شوید یا علاقه‌تان را به شیوه‌های غیر کلامی به همسرتان نشان دهید. با این حال نگران نباشید زیرا در ادامه همین مطلب با مهارت‌های غیر کلامی ابراز عشق بیشتر آشنا خواهید شد.

* بین ۴ تا ۶ باشد: شما تا حدودی با نشانه‌های پنهان عشق آشنا هستید و می‌توانید زندگی عاشقانه‌ای را با همسرتان تجربه کنید اما بهتر است برای آشنایی با مهارت‌های عشق، بیشتر تلاش کنید تا زندگی مشترک موفق تری داشته باشید.

* بیشتر از ۶ باشد: اگر بیشتر از ۶ پاسخ شما به سوال‌های آزمون روان سنجی، مطابق جدول امتیازدهی آزمون باشد، شما باید به خودتان ببالید چون درک شما از نشانه‌های عشق در حد قابل قبولی است و به خوبی نشانه‌های غیر کلامی ابراز عشق را درمی یابید.


آشنایی با مهارت‌های عاشقی

رابطه عاشقانه بین زن و شوهر‌ها، مهم‌ترین و ارزشمند‌ترین دارایی یک زندگی مشترک است. بسیاری از زوج‌ها ادعا می‌کنند که همچنان عاشق یکدیگر هستند اما نمی‌دانند که نوع ابراز این احساس بسیار مهم است. موفقیت می‌نویسد: هرچند در اوایل زندگی مشترک ابراز عشق بیشتر به شکل بیان احساسات و گفتن جملاتی مانند «دوستت دارم» است اما با گذشت زمان، بهتر است این ابراز عشق شکل‌های دیگری هم به خود بگیرد. به طور مثال بعضی مرد‌ها سعی می‌کنند که با خریدن یک شاخه گل، علاقه‌شان را به او نشان دهند و بعضی زن‌ها هم سعی می‌کنند با پختن غذای مورد علاقه همسرشان به او ابراز علاقه کنند.

فقط به فکر پیشرفت خودتان نباشید

همسران عاشق دوست دارند شرایطی را برای یکدیگر فراهم کنند تا بتوانند به رشد یکدیگر کمک کنند و اگر متوجه شوند که همسرشان به کمک نیاز دارد، به او کمک خواهند کرد. زن و شوهر‌ها باید توجه داشته باشند که کمک همسرشان به آن‌ها، عشق و علاقه او را نشان می‌دهد.

شبیه یکدیگر باشید

زوج‌های عاشق دوست دارند که خود را شبیه به یکدیگر کنند و البته بیشتر اوقات ناخودآگاه کارهایی انجام می‌دهند که بیشتر به عشقشان شبیه شوند. گاهی این هماهنگی در بالابردن سطح معلومات و گاهی در طرز صحبت کردن است. زوج‌های عاشق دوست دارند در اوقات فراغت در کنار هم بوده و نزدیک‌ترین فرد به یکدیگر باشند.

نگاه پرمهرت را از همسرت دریغ نکن

تمام هوش و حواس زن و شوهرهای عاشق به یکدیگر است و این حالات در رفتار و گفتار آن‌ها مشخص می‌شود. همسرانی که حقیقتا یکدیگر را دوست دارند به یکدیگر احترام می‌گذارند، هنگام صحبت کردن به هم توجه می‌کنند و میان صحبت هم نمی‌پرند. این زوج‌ها، وقتی با یکدیگر صحبت می‌کنند به اطراف نگاه نمی‌کنند زیرا می‌دانند که اگر به چشمان همسرشان نگاه نکنند غیر مستقیم این پیام را به او می‌رسانند که حوصله شنیدن صحبت‌های او را ندارند.

خودسرانه تصمیم نگیرید

فردی که عاشق همسرش است برای او بهترین‌ها را می‌خواهد اما این موضوع نباید موجب شود اعتماد به نفس همسرش پایین بیاید و اختیار انتخاب از او گرفته شود. اگر شما عاشق همسرتان هستید و عادت دارید که بهترین‌ها را قبل از اینکه از او بپرسید، برایش انتخاب کنید بدانید که در مسیر اشتباهی گام برمی دارید. اول اجازه دهید او با نظر خودش انتخاب کند و بعد اگر مطمئن شدید که اشتباه کرده است یا گزینه‌های بهتری هم برای انتخاب وجود دارد، او را راهنمایی کنید و در ‌‌نهایت هم اجازه بدهید انتخاب نهایی با خود او باشد.

سکوت را بشکنید

اختلاف نظر و بروز ناراحتی در زندگی مشترک امری کاملا طبیعی است. حتی عاشق‌ترین همسران هم گاهی از یکدیگر ناراحت می‌شوند و با هم بحث می‌کنند. معمولا وقتی فردی را دوست داریم نمی‌توانیم قهر و کدورت او را تحمل کنیم به همین دلیل سعی می‌کنیم کدورت‌ها را رفع و سر صحبت را باز کنیم تا فضای سرد و سنگین ناراحتی و قهر هرچه زود‌تر از بین برود و بار دیگر عشق و دوستی و آرامش به زندگی برگردد.

گاهی عشقت را بنویس

اگر همسرتان را دوست داشته باشید، هنگامی که از احساس شما نسبت به خودش سوالی بپرسد تردیدی نخواهید داشت و خیلی راحت می‌توانید به سوالاتش پاسخ دهید. با این حال و اگر نمی‌توانید عشقتان را در قالب کلمات به همسرتان ابراز کنید، بهتر است از راه‌های دیگر برای نشان دادن عشقتان استفاده کنید. به طور مثال برای او نامه بنوسید، پیامک یا ایمیل بزنید و از هر طریق دیگری عشقتان را کاملا واضح و آشکار ابراز کنید.

صحبت روزانه حتی در حد چند کلمه

اگر به دلیل مشغله‌های کاری و مخارج بالای زندگی، ناچارید تمام روز را کار کنید و نمی‌توانید زمان زیادی را با همسرتان بگذرانید و با او به گردش و تفریح بروید، باید سعی کنید هر روز، زمانی را هرچند کوتاه با همسرتان بگذرانید و از او بپرسید که روزش را چه طور گذرانده است. در هر شرایطی سعی کنید هر روز با ایجاد فرصتی کوتاه، کمی با همسرتان صحبت کنید و با هم خوش بگذرانید. این کار موجب می‌شود شما از هم دور نشوید و در جریان امور مربوط به یکدیگر قرار بگیرید.

لطفا عمل کنید

درخور ذکر است که صرف آشنایی با مهارت‌های عاشقی برای داشتن یک زندگی مشترک عاشقانه کافی نیست، بلکه عمل به مهارت‌های ذکر شده است که می‌تواند زندگی مشترک را به ساحل آرامش و آسایش برساند.

مهم‌ترین نکات این مطلب

۱ کمک کردن به همسر برای پیشرفت در کارهای شخصی خود

۲ سپری کردن اوقات فراغت در کنار یکدیگر

۳ احترام به یکدیگر و آشنایی با مهارت‌های گفت‌و‌گوی موثر

۴ دادن حق انتخاب به یکدیگر و پرهیز از خودرایی

۵ رفع کدورت‌ها به جای قهر و توهین

۶ نوشتن نامه یا ارسال پیامک‌های عاشقانه (خراسان)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
دلت خوشه ها . هنوز تو زندگی نرفتی عزیز من با این وضع و اوضاع.
بابائی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
همه اینها چرت و پرت هست.

نیازمندی ها