jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۰۹۴۰۹   ۰۳ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۱۹

دو متهم که با ربودن دختران خردسال در محله‌های خلوت، طلاهایشان را سرقت می‌کردند، از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز دستگیر شدند.

دزدها در کمین سرقت از دختران خردسال

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته دختر پنج ساله‌ای در یکی از محله‌های شهر کرج مفقود شد. خانواده این دختر پس از ناامیدی در یافتن فرزندشان با حضور در پلیس آگاهی استان البرز، موضوع را گزارش کردند.

در حالی که جستجوی برای یافتن کودک گمشده ادامه داشت، ساعاتی بعد والدین دختر گمشده همراه وی به مرکز پلیس آمده و پدر کودک به ماموران گفت: یک مرد غریبه دخترم را که سرگردان کوچه‌ها بوده، یافته و به گشت پلیس تحویل داده است.

وی افزود: با تحویل گرفتن فرزندم متوجه شدم دو مرد او را ربوده و با انتقال به چند محله دورتر طلاهایش را دزدیده‌اند.

با پیگیری این پرونده چند روز پیش ماموران به یک دستگاه خودروی پراید که در حاشیه خیابان توقف کرده بود، ظنین و متوجه شدند این دو نفر به همان دو متهم فراری که پلیس در تعقیبشان است، شباهت دارند.

با توقیف خودرو، هر دو متهم بازداشت و در بازرسی از آنها تعدادی گوشواره دخترانه کشف شد.در مرحله بعدی تحقیقات،دختران خردسالی که در دام آنها گرفتار شده‌اند همراه خانواده‌هایشان به پلیس آگاهی فراخوانده شده و در مواجهه حضوری با دو متهم، آنها را شناسایی کردند.

یکی از متهمان پس از شناسایی، در اعترافات خود گفت: من و همدستم با پرسه زدن مقابل بوستان‌ها و محله‌های کرج، دختران خردسال را که به تنهایی در آنجا حضور داشتند، شناسایی و زیورآلاتشان را سرقت می‌کردیم.

در ادامه تحقیقات از متهمان معلوم شد، آنها به شیوه‌ای مشابه در شهرستان همدان نیز سرقت می‌کرده‌اند. با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر