jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۰۳۸۲۲   ۲۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۰

تماشاگران سینما رابرت ردفورد را بیشتر به عنوان یک بازیگر می‌شناسند تا فیلمساز. این در حالی است که او از سال 1980 تا به حال، تعدادی فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است. این فیلم در همان سال نمایش، موفق به دریافت چند جایزه اصلی اسکار شد.

رابرت ردفورد ؛ بازیگر موفق، فیلمساز ناموفق

اما شاید یکی از دلایلی که باعث شده ردفورد بیشتر یک بازیگر موفق باشد تا یک کارگردان موفق، این است که فیلم های او در مقام کارگردان، کارهایی معمولی هستند. برخلاف فیلم‌های پر سر و صدای وی در دنیای بازیگری، فیلم‌های سینمایی او در دنیای کارگردانی به عنوان کارهایی شناخته شدند که نتوانستند توجه هر دو گروه منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کنند. این در حالی است که بازیگران نسل بعدی وی همچون مل گیبسون و کوین کاستنر با کارگردانی اولین یا دومین فیلم‌های خود، مورد توجه زیاد قرار گرفتند و آنها را به عنوان فیلمسازانی سرشناس معرفی کردند. ردفورد در فیلم‌هایی که کارگردانی کرده، دغدغه‌های ذهنی خود را به نمایش گذاشته و به طرح مسائل و مشکلات روز جامعه آمریکا پرداخته است. از این نظر، این فیلم‌ها درام‌های سیاسی تند و تیزی هستند که حال و هوایی افشاگرانه دارند. ردفورد با آن‌که در مقام کارگردان خودش را بازیگر خوبی نمی‌داند (او در گفت‌و‌گوی این صفحه به آن اشاره می‌کند) ولی در چند فیلم خود به بازی هم پرداخت، فروش هشت فیلمی که این بازیگر طی سه دهه گذشته کارگردانی کرد، بسیار پایین بوده و آنها لقب فیلم‌هایی شکست خورده در جدول گیشه نمایش را به خود اختصاص داده‌اند. با این حال ردفورد با اشاره به این‌که میزان فروش فیلم‌هایش او را از کارگردانی فیلم‌های جدید باز نمی‌دارد، اعلام کرده بزودی کار ساخت نهمین فیلم سینمایی‌اش را آغاز خواهد کرد. این فیلم - که هنوز اطلاعات مربوط به آن در اختیار رسانه‌های گروهی قرار نگرفته است- برای اواخر فصل پاییز سال 2014 آماده نمایش خواهد شد. (ضمیمه قاب کوچک)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها