jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۸۹۴۳   ۰۱ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۹

استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در جهت اجرای برنامه تحول نظام سلامت به اورژانس هوایی مجهز شدند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این‌باره به ایرنا گفت: با توافق صورت گرفته بین این دانشگاه و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، «پایگاه اورژانس هوایی» از امروز آغاز به کار می‌کند.

جهانبین حسن‌خانی با بیان این‌که نیروهای اورژانس در پایگاه چهارم هوانیروز اصفهان مستقر می‌شوند، افزود: ده فروند بالگرد برای پایگاه اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است. از این پس بیماران مشمول امداد هوایی با بالگرد به مرکز پزشکی فوق تخصصی الزهرا(س) در شهر اصفهان انتقال می‌یابند.وی موارد اورژانس هوایی را نیاز فوری بیمار به خدمات فوق تخصصی در مکان‌های فاقد پزشک فوق تخصص و امدادرسانی به بیماران اورژانسی در مکان‌های صعب‌العبور، دورافتاده و برفگیر عنوان کرد. وی درباره تامین سوخت برای بالگردها تصریح کرد: تا
یک ساعت و نیم پرواز مشکلی برای تامین سوخت وجود ندارد، اما اگر زمان رفت و برگشت پرواز بیشتر از این باشد، لازم است که تمهیداتی برای سوخت‌رسانی صورت گیرد.

وی با بیان این‌که این مساله ممکن است بیشتر برای نقاطی مانند خور و بیابانک یا استان یزد پیش آید، افزود: مقرر شد که سوخت این بالگردها از اصفهان تامین شود.

وی با اشاره به تاکید دولت یازدهم بر خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم گفت: ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در بحث کرامت بیماران و نجات جان انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد‌.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر