jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۸۵۹۸   ۳۱ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۳۱

مدیرکل دفتر کار دانش وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که در صورت اعلام نیاز بخش صنعت، کشاورزی و خدمات، راه‌اندازی رشته‌های جدید در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: این کار در حال انجام است و امسال رشته‌های مختلف به‌روزرسانی یا راه‌اندازی می‌شود.

مهندس مصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که 440 هزار دانش‌آموز در پایه دوم و سوم در شاخه کار دانش تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: امسال نیز متناسب با آنچه اسناد فرادستی و تکالیف قانونی مشخص کرده، دستوراتی در جهت توسعه مراکز کار دانش به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی به انعطاف شاخه کار دانش در زمان، مکان، محتوای اجرا و پوشش صد در صدی ایجاد شده در تمام نقاط کشور اشاره و عنوان کرد: امر توسعه متناسب با سیاست وزارت آموزش و پرورش، شرایط استان‌ها و نیاز ملی و منطقه‌ای در سال جدید صورت می‌پذیرد.

مدیرکل دفتر کار دانش وزارت آموزش و پرورش افزود: یکی از سیاست‌ها برون‌سپاری و استفاده از ظرفیت خارج از آموزش و پرورش متناسب با نیاز بازار کار و در جهت ارتقای بهره‌وری است. بر این اساس سعی می‌کنیم مشارکت‌هایی را در تجهیز و آموزش جلب کنیم.

آذرکیش با اشاره به این‌که در شاخه کار دانش شرایط آموزش تعاملی و تقاضامحور است، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌های خوبی با وزارتخانه‌ها و نهادهای ذی‌ربط در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در حال تدوین یا انعقاد است.

به گفته وی، در مجموع بیش از 260 رشته در زمینه صنعت، کشاورزی و خدمات وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر