jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۷۲۱   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۶

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشاورز کنگاوری با تولید 13 تن و 300 کیلوگرم گندم آبی در هکتار توانست رکورد تولید این محصول را در کشور ارتقا دهد.

علی‌اشرف منصوری در گفت و گو با ایرنا افزود: این کشاورز کوثر طاهرآبادی اهل روستای حسین‌آباد کنگاور است. کارشناسان مدیریت هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی در چند مرحله و پیش از برداشت محصول از مزرعه بازدید و برداشت وی را تائید کرده‌اند.

وی، میانگین تولید گندم آبی در سطح کشور را 3681 کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و گفت: در سال‌های گذشته تا حدود 11 تن در هکتار نیز گندم آبی در مزارع استان کرمانشاه تولید شده، اما تولید 13 تن به بالا اتفاق بسیار مهمی است که باید توسط دیگر کارشناسان و کشاورزان مورد توجه قرار گیرد.

منصوری، از جمله دلایل موفقیت کشاورز کنگاوری را رعایت مسائل بهزراعی از قبیل رعایت عمق کاشت، تاریخ کاشت، آماده‌سازی مناسب بستر بذر، رعایت تناوب زراعی و استفاده از بذور اصلاح شده اعلام کرد.وی تاکید کرد: در سال زراعی جاری 432 هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیرکشت گندم آبی و دیم بوده که از این سطح 107 هزار هکتار گندم آبی کشت شده و بقیه دیم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر