jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۹۵۹۴۲   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۰

استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران، گفت: خوردن انگور مواد زائد موجود در خون را که باعث ایجاد رسوبات مضر در اعضای بدن می‌شود، دفع کرده و باعث تصفیه خون می‌شود.

کم‌خون‌ها، انگور و مویز بخورند

دکتر غلامرضا کردافشاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که انگور طبیعتی گرم و تر دارد، افزود: انگور یکی از مقوی‌ترین میوه‌ها و بهترین مرمت‌کننده اعضای بدن است و از حیث تولید انرژی در بدن بسیار قابل توجه است. البته می‌توان به جای استفاده از داروهای شیمیایی برای رفع کم خونی و ضعف عمومی بدن از انگور یا آب انگور و در فصولی که انگور وجود ندارد، از شیره انگور استفاده کرد.

وی خواص انگور رسیده به درخت و خشک‌شده (مویز) را مورد توجه ویژه قرار داد و تاکید کرد: بهترین مویز نوع چاق و پرگوشت، شیرین و کم دانه آن است. طبیعت مویز گرم و مایل به اعتدال است، اعصاب و قلب را تقویت و مواد نامناسب و غلیظ را آماده دفع کرده و از بدن خارج می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش