jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۵۰۳۰   ۲۱ تير ۱۳۹۳  |  ۲۰:۲۲

وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.8 ریشتر در استان فوکوشیمای ژاپن موجب وقوع یک سونامی خفیف در آب‌های این منطقه شد.

سونامی خفیف در پی زلزله ژاپن

بنابر اعلام مقامات داخلی ژاپن، بر اثر این زمین‌لرزه که اوایل دیروز استان فوکوشیما را لرزاند، سونامی کوچکی ایجاد و دست‌کم یک نفر مجروح شد.

مرکز هواشناسی ژاپن اعلام کرد: این زمین‌لرزه با قدرت 6.8 ریشتر در ده کیلومتری زیر دریا در سواحل فوکوشیما احساس شد. لرزش‌های این زلزله موجب شد ساختمان‌های توکیو در 250 کیلومتری جنوب غرب کانون آن به لرزه درآید.

حدود 50 دقیقه پس از وقوع زمین‌لرزه، سونامی با ارتفاع 20 سانتیمتر به ساحل ایشینوماکی آیوکاوا و اوفاناتو رسید. همچنین سونامی‌های کوچک‌تری در دیگر نقاط این منطقه رخ داد.

پلیس محلی فوکوشیما اعلام کرد: زن شصت و هشت ساله‌ای به دلیل سقوط از پله‌ها و شکستگی استخوان مجروح شد. تاکنون گزارشی از تلفات و خسارت‌های احتمالی دیگر منتشر نشده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر