jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۶۹۴۹۳۱   ۲۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۸

استاندار ایلام از بررسی طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران در جلسه هفته آینده شورای عالی مناطق آزاد کشور خبر داد.

بررسی طرح ایجاد منطقه آزاد مهران

محمدرضا مروارید گفت: طرح توجیه فنی ـ اقتصادی منطقه آزاد تجاری مهران با حضور اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران بررسی و قول مساعد برای پیگیری طرح منطقه آزاد تجاری مهران در این شورا گرفته شد.

وی از اصلاح جزئی طرح پیشنهادی منطقه آزاد در این دیدار خبر داد و تصریح کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری در مهران سبب به‌وجود آمدن تحول عظیم در مهران، ایلام و البته در منطقه می‌شود که به دنبال آن در زندگی مردم می‌تواند تغییر اساسی ایجاد کند.

استاندار ایلام ادامه داد: ایجاد منطقه آزاد تجاری در مهران، مستقر شدن دفاتر شرکت‌های خصوصی و سرمایه‌گذاران را به دنبال دارد که فرصتی فراهم می‌کند تا بتوان بخوبی از ظرفیت‌های ایلام و مرز مهران برای رفاه مردم ایلام استفاده کرد.

مروارید عنوان کرد: بر این اساس قرار است یک هتل چهار ستاره در مهران احداث و از فرودگاه قدیمی مهران نیز برای منطقه آزاد تجاری استفاده شود.

وی افزود: مسیر ارتباطی و زیر ساخت ارتباطی شهرستان مهران نیز در دست احداث است که با چهاربانده شدن این مسیر، مشکل ارتباطی با مرکز استان ایلام نیز رفع می‌شود. ما به دنبال استفاده از نهایت ظرفیت‌های این استان در جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار هستیم که توسعه‌ای پایدار را در پی خواهد داشت.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
این طرح بسیار عالی است ولی آیا شامل شهرستان های حومه مثل شیروان، دهلران و... می شود؟ یعنی شعاع خاصی دارد؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.