jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۹۴۵۲۴   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۶:۵۰

حجم کنونی آب موجود در سدهای استان تهران در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، 22 درصد کاهش یافته است.

کاهش 22 درصدی حجم آب سدهای تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حجم آب موجود در مخازن سدهای تامین کننده آب تهران با کاهش 172 میلیون مترمکعبی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته به حدود 597 میلیون مترمکعب رسیده است.

هم اکنون، حجم آب موجود در مخزن سدهای لار، طالقان، کرج، ماملو و لتیان به ترتیب 75، 209، 140، 104 و 68 میلیون مترمکعب گزارش شده است.

همچنین حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین کننده آب تهران با کاهش 217 میلیون مترمکعبی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته به حدود 912 میلیون مترمکعب رسیده است.

حجم آب ورودی به سدهای استان تهران نیز در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، 19 درصد کاهش یافته است.

با توجه به شرایط ذخیره آب و کاهش منابع آبی در پشت سدهای پنجگانه تهران، شهروندان تهرانی باید نسبت به رعایت الگوی مصرف آب دقت لازم را داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر