jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۲۶۶۸   ۱۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۲۹

شرکت NEST که در حوزه اتوماسیون خانگی فعال است، بتازگی برنامه و API‌ ویژه‌ای عرضه کرده تا دیگر تولیدکنندگان نیز بتوانند سیستم‌های خود را به نست وصل کنند.

این شرکت محصولاتی مانند ترموستات هوشمند و حسگر تشخیص دود (تجهیزات اطفای حریق) تولید می‌کند که به حسگرهای حرکتی مجهز هستند و قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. مثلا کاربر می‌تواند قبل از رفتن به خانه یا پس از خارج شدن از آن دمای اتاق‌ها را تنظیم کند.

چند ماه پیش گوگل شرکت نست را با ارزش 2.3 میلیارد دلار خرید تا به خانه‌های هوشمند راه یابد. حال با گشودن درهای نست برای دیگر تولیدکنندگان، شرکای جدیدی همکاری خود را با آن آغاز کرده‌اند. مثلا اتصال مرسدس بنز با محصولات نست به کاربر کمک می‌کند، تنظیمات ترموستات را از داخل خودرو تنظیم کند تا وقتی وارد خانه شد دمای مطلوبی داشته باشد. لامپ‌های هوشمند شرکت استرالیاییLifex نیز با اتصال به سیستم تشخیص دود نست هنگام خطربه رنگ قرمز می‌شوند، زیرا نور قرمز در میان دود بهتر دیده می‌شود.

نست با بهره‌گیری از سیستم اتوماسیون IFTTT امکان تنظیمات متعددی را برای کاربران خود ایجاد کرده است. این سیستم با شعار بگذارید اینترنت کارهای شما را انجام دهد توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است. IFTTTبه سایت‌ها و سرویس‌های مختلف وصل می‌شود و با توجه به دستورات شما کارها را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. مثلا اگر حسگر تشخیص دود نست، آتش‌سوزی را شناسایی کرد، به‌صورت خودکار از تلفن همراه شما پیامکی مبنی بر درخواست کمک به همسایه‌تان ارسال می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر