اکثر مردها اوایل ازدواج تصوراتی چون داشتن رابطه جنسی مکرر و راضی کننده را با همسر خود در ذهنشان می‌پرورانند. در آن زمان، بیشتر خانمها هم با شوهرانشان همعقیده هستند اما با گذشت زمان هر دو متوجه می‌شوند دیدگاه‌هایشان در این زمینه، یکی نیست. در این نوشتار، سعی داریم عواملی را برشماریم که با تقویت آنها، کمبود یا محرومیت از رابطه جنسی برای همسران به اتمام می‌رسد و جای آن را تعدد روابط لذتبخش زناشویی برای زن و شوهر پر می‌کند.
کد خبر: ۶۸۹۱۸۹
همسران بخوانند: آشنایی با عمل و اتفاق جنسی

جام جم سرا: رابطه جنسی موفق با جمع آوری اطلاعات مرتبط شروع میشود. بنابراین به زوجها پیشنهاد میکنیم که ابتدا از خود بپرسند «چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم؟». اگر صادق باشند، پاسخ آنها به این سوال بسیار متفاوت با همسرشان خواهد بود.

مردها معمولاً نیاز به رابطه جنسی را وقتی تجربه میکنند که از چند روز بعد از آخرین ارضای جنسیشان با همسر (یا چند ساعت برای مردان جوانتر) شروع به رشد میکند. ازاینرو برای بیشتر مردها پاسخ چنین سوالی این است که «رابطه جنسی برای از بین بردن نیاز و عطش جنسی لازم است.» ما کاری که اکثر آقایان برای دست یافتن به این رضایت انجام میدهند را «عمل جنسی» مینامیم.

خانمها معمولاً آن عطش و میل جنسی را مثل آقایان تجربه نمیکنند. به همین دلیل، رابطه جنسی برای آنها هدفی کاملاً متفاوت دارد؛ برای آنها رابطه جنسی بخش کوچکی از چیزی بزرگتر است که به آنها برای ایجاد صمیمیت با مردی که عاشقش هستند کمک میکند. پاسخ به این سوال برای بیشتر خانمها این است که «رابطه جنسی برای ایجاد پیوند عاطفی که با محبت و گفتگوی صمیمانه ایجاد میشود، لازم است.» ما کاری که اکثر خانمها برای رسیدن به این هدف انجام میدهند را «اتفاق جنسی» مینامیم.

اشتباه برداشت نکنید. منظور این نیست که هدف از رابطه جنسی برای زن و شوهر فقط یک چیز است. معمولاً مجموعه ای از انگیزه ها در مردان هم باعث میشود که رابطه جنسی را برای ایجاد پیوند احساسی بخواهند و خانمها هم از رابطه جنسی خود توقع رضایت و آرامش دارند. منظور این است که انگیزه اصلی و اولیه زن و شوهرها برای برقراری رابطه جنسی با هم معمولاً متفاوت است.

هورمون تستوسترون توضیح میدهد که چرا مردان هدف رابطه جنسی را برآوردن آن عطش و نیاز خود میبینند. این هورمون که در بیشتر مردان به مقدار فراوان وجود دارد و در خانمها بسیار کم است، باعث ایجاد این نیاز و عطش جنسی میشود. به بیان دیگر، زنان هم اگر میزان تستوسترونی را که در بدن یک پسر ۱۹ ساله وجود دارد وارد بدن خود کنند، این عطش و نیاز جنسی به سراغ آنها هم میرود و به اندازه مردان به دنبال رابطه جنسی خواهند بود. درمورد خانمها هم درست مثل آقایان احتمالاً دلایل فیزیولوژیکی باعث ایجاد این دیدگاه درمورد رابطه جنسی شده است.

هورمونها و مجاری عصبی که مخصوص خانمهاست احتمالاً مسئول نیاز خانمها به صمیمیتی است که رابطه جنسی برای آنها ایجاد میکند. اما این دلایل فیزیولوژیکی هر چه باشند، آنقدرها به خانمها انگیزه نمیدهد که به اندازه آقایان به دنبال رابطه جنسی باشند. البته زایش و باروری علت نهایی رابطه جنسی است.

فیزیولوژی مردان و زنان طوری است که به طور ناخودآگاه آنها را به برقراری رابطه جنسی با هم تحریک میکند تا نسل خود را ادامه دهند. گاهی اوقات این هدف میتواند آگاهانه بوده و به دقت و با هدف بچه دار شدن به سوی برقراری رابطه جنسی بروند. اما این دلیل معمول رابطه جنسی زن و شوهرها نیست این دلایل به آنها انگیزه میدهد که حتی وقتی هیچ میلی به زایش و بچه دار شدن ندارند هم با هم رابطه جنسی برقرار کنند.


چطور باید رابطه جنسی برقرار کنیم؟


در صحبت با همسرتان سوالی که درباره افزایش دفعات ارتباط جنسی باید بپرسید این است که "چطور باید رابطه جنسی برقرار کنید؟" پاسخ به این سوال بیشتر به پاسخی که به سوال اول میدهید بستگی دارد، یعنی همان سوال "چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم؟"

بیشتر مردها اگر به حال خودشان گذاشته شوند سبکی از رابطه جنسی را انتخاب میکنند که نشانگر هدف آنها، یعنی ارضای میل و نیازی است که در آنها بسیار شدیدتر و بیشتر از خانمهایشان است. آنها شروع کننده عملی جنسی خواهند بود که با ایجاد اعمالی برای تحریک خودشان آغاز خواهد شد. برای بیشتر مردها نگاه کردن به بدن همسرانشان و لمس اندام جنسی بهترین راهکار است.

دیدگاه اغلب خانمها درباره رابطه جنسی این است که رابطه جنسی باید یک تجربه احساسی مبنی بر محبت و گفتگوی صمیمانه باشد. آنها میخواهند رابطه جنسی برایشان بخشی از یک تجربه عاشقانه بسیار گسترده تر باشد. شام خوردن در فضایی شاعرانه، راه رفتن زیر نور ماه، رسیدن به حس محبت و مراقبت طرف مقابل، نمونه هایی از مقدماتی هستند که آنها برای داشتن یک رابطه جنسی رضایتبخش نیاز دارند.

مردهایی که به این جنبه از دیدگاه خانمها آگاهی ندارند نمیتوانند متوجه شوند چرا ایجاد ارتباط جنسی با همسرشان به آن اندازه ای که میخواهند برایشان سخت است. برعکس، مردانی که متوجه این جنبه از نگاه خانمها هستند میدانند رابطه ای جنسی که برای آنها یک عمل واحد محسوب میشود، برای همسرتان در واقع بخشی از یک اتفاق بزرگتر است.

با چنین اختلاف دیدگاه شگرفی، چطور انتظار میرود یک زن و شوهر به توافقی مشتاقانه درمورد میزان رابطه جنسی برسند؟ وقتی مرد بنابر ذات و باورهای خود رابطه جنسی برقرار کند باعث میشود همسرش خود را وسیله ای ببیند که شوهرش فقط برای ارضای عطش جنسی خود از آن استفاده میکند. زن هم وقتی با دیدگاه خود رابطه جنسی برقرار کند باعث میشود مرد احساس کند که همسرش شرایطی قرار داده که آن دفعات رابطه جنسی مورد نیازش تقریباً غیرممکن شود. این، هر دو، باعث دلزدگی از رابطه خواهد شد.
به خاطر داشته باشید که هم خانمها و هم آقایان خواستشان از رابطه جنسی، صمیمیت است. مردهایی هستند که خیلی بیشتر از همسرانشان به دنبال صمیمت هستند، زنهایی هم هستند که خیلی بیشتر از شوهرانشان فقط به دنبال ارضای جنسی باشند؛ اما خیلی خوب است که بدانید معمولاً از نظر هدف اولیه رابطه جنسی و چگونگی ابراز آن بین زنان و مردان اختلاف وجود دارد. زمانی که این اختلاف درک شود، خواهید توانست راهی برای افزایش دفعات انجام رابطه جنسی بین خود برحسب توافق مشتاقانه متقابل پیدا کنید.

چطور میتوانیم رابطه جنسی بیشتری داشته باشیم؟

معمولاً به زوجهایی که قصد افزایش دفعات رابطه جنسی را دارند پیشنهاد میشود اعمال جنسی خود را به اتفاقات جنسی تبدیل کنند. به بیان دیگر، زمانی که مردی محیط محبت آمیز ایجاد میکند، شرایطی را فراهم میکند که رابطه جنسی برای همسرش تبدیل به یک اتفاق شود. لازمه آن داشتن گفتگوی عاشقانه است. اگر این محبت و گفتگوهای عاشقانه منظم باعث شود زن بتواند با شوهر خود پیوند احساسی برقرار کند، رابطه جنسی بُعد بسیار مهمی از حس صمیمیت زن خواهد شد و اشتیاق او برای ایجاد روابط متعدد برانگیخته خواهد شد.

یکی از تکالیف مفید برای زن و شوهرهایی که در زمینه دفعات انجام رابطه جنسی مشکل دارند این است که قبل از انجام عمل جنسی، لحظاتی طولانی (حتی در حد ساعت) را فقط صرف محبت کردن و گفتگوی عاشقانه با همدیگر کنند. خیلی از مردها در ابتدا تصور خواهند کرد که این مدت برای داشتن رابطه جنسی خیلی زیاد است اما وقتی این روش را شروع کنند متوجه خواهند شد که از آنچه تصور میکردند بسیار ساده تر است. علاوه بر این، همان طور که بخشی از وظایف زنان برآوردن نیازهای جنسی شوهران است، بخشی از وظایف مردان هم به عنوان شوهر این است که نیازهای احساسی همسر خود را برآورده کنند. وقتی شوهری نیاز همسر خود به محبت و گفتگوی عاشقانه را میسر کند، برای زن هم برآوردن نیازهای جنسی همسر خود ساده تر خواهد شد. به همین گونه، هرچه زن بیشتر نیازهای شوهر خود برای ارضای جنسی را برآورده کند، برای مرد هم برآوردن نیازهای احساسی همسر خود ساده تر خواهد شد.

قانون توجه متمرکز


متخصصین، قانونی ساخته اند که به زوجها کمک میکند مهمترین نیازهای احساسی همدیگر را برآورده کنند. به آن سیاست توجه متمرکز میگویند: توجه متمرکز خود را حداقل 15 ساعت در هفته به همسر خود اختصاص دهید تا از این زمان برای برآوردن نیازهای احساسی همدیگر به محبت، گفتگوی صمیمانه، ارضای جنسی و تفریح و لذت استفاده کنید. این قانون کمک میکند تا یک عمل جنسی را به یک اتفاق جنسی تبدیل کنید. درنتیجه، زوجهایی که از این قانون استفاده میکنند، خواهند توانست دفعات رابطه جنسی خود را با توافق متقابل افزایش دهند.

مشکلات خاص

این روش در ابتدای کار برای خیلی از زوجهایی که از چنین آگاهیهایی بی اطلاع بودند اثر نمیکند زیرا زن در برابر رابطه جنسی حالت دفاعی و دشمنی پیدا کرده است؛ به بیان دیگر، در ابتدای ازدواج دیدگاه مرد درمورد رابطه جنسی بر دیدگاه او غلبه کرده و به همین دلیل مرد زن را مجبور به داشتن رابطه جنسی به دلخواه او کرده است. در نتیجه، رابطه جنسی برای او به تجربه ای دردناک هم از نظر جسمی و هم احساسی تبدیل شده است و اکنون هیچ تمایلی به برقراری رابطه جنسی با همسر خود ندارد.

در چنین مواردی، قبل از تشویق زن برای برقراری رابطه جنسی با شوهر، باید به او کمک شود بر این نفرت خود از رابطه جنسی غلبه کند. بعد از آن، زن باید به شوهر خود آموزش دهد به طریق خودش با او رابطه جنسی برقرار کند. محبت و گفتگوی صمیمانه معمولاً محیط را فراهم میسازد و در ادامه آن نوازشهای عاشقانه است که به تحریک زن کمک میکند. از طرف دیگر، زن هم باید موقعیتها و روشهای برقراری رابطه جنسی ای را برای شوهر خود توضیح دهد که لذت بیشتری به او میدهد. بعد از اینکه شوهر یاد گرفت چطور با همسر خود ارتباط جنسی برقرار کند، زن در شراطی قرار میگیرد که مرد میتواند درمورد افزایش تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی با او صحبت کرد.

مشکل دیگر زوجهایی که قصد افزایش دفعات رابطه جنسی خود را دارند، میل آنها به دعوا کردن است! نیاز به بیان نیست که مشاجره دقیقاً متضاد محبت و گفتگوی صمیمانه است. مردها از همسر خود انتظار دارند که صرفنظر از آنچه قبلاً بین آنها اتفاق افتاده است، از نظر جنسی واکنش پذیر باشند. مشاجره و دعوا میل جنسی مرد را پایین نمی آورد اما حتی اگر به آشتی بیانجامد مطمئناً برای زن به اندازه کافی فاصله احساسی ایجاد میکند که میل او به رابطه جنسی را از بین ببرد. پس اگر قصد بیشتر کردن رابطه جنسی بین خود و همسرتان را دارید، باید تا میتوانید از بروز دعوا و مشاجرات جلوگیری کنید.

سخن آخر این که هر ازدواجی خاص است به همین دلیل ممکن است خیلی از راهنماییهایی که در این مقاله مطرح کرده ایم برای شما کاربرد نداشته باشد. اما اگر یکی از شما به دنبال رابطه جنسی بیشتر در ازدواج است، بهتر است با بیان علت و نحوه رابطه جنسی برای همدیگر شروع کنید. این روش به شما کمک میکند بتوانید با توافق متقابل رابطه جنسی بیشتری در ازدواجتان داشته باشید. همچنین لازم است بدانید که سریعترین روش برای رسیدن به هرچه که در ازدواجتان میخواهید این است که دیدگاه های همدیگر را درک کرده و به آن احترام بگذارید.(ویراسته شده/مردمان)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
ربطه جنسی برای مرد جذاب ولذت بخش است ولی بنده 20 سال است ازدواج كردم هیچ لذتی از رابطه حنسی ندیده ام و الان هم وقتی رابطه جنسی برای من اتفاق می افتد حاضر هستم یك كوه را جابحا كنم ولی این كار را نكنم ودر طول این 20 سال هم فقط بخاطر اینكه معیشت خانواده ام بگذرد با همسرم زندگی میكنم
حسین زاده از بابلسر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
بسیار زیبا و مفهمومی بود ای كاش اطلاع رسانی خوبی برای جونهای نسل ما دهه 60 ها بشه كه بیشترین نا هنجاریها ی جامعه این مسله است با تشكر فراوان
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
با سلام در رابطه جنسی با همسر باید حد وحدود وتعادل حفظ شود
سیف الله
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
باسلام وخسته نباشید بسیاراموزنده بود امیدوارم هرروزازاین بابت مطالبی داشته باشید ممنون وسپاس گذارم
اراجیف
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۹ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۱
مرد حسابی این اراجیف چیه نوشتی خجالت بكش
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی ممنون كه به این مسائل مهم می پردازید و به زن و شوهر ها آگاهی می دید .
رامین
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
بسیار عالی بود سپاس از شما بخاطر بازگو كردن مطالبی كه قبلا تابو بود دركشور.
به نظر من درایران و شاید كشورهای اسلامی بخاطر اینكه از بچگی رابطه جنسی یك رابطه زشت نشان داده شده برای افراد مخصوصا دختران حتی بعد از ازدواج هم این ذهنیت نا خواسته در پس زمینه ذهنشان حك شده است و ناخواسته روابط عاشقانه با همسر برای حتی بعضی از خانمها زشت و زننده محسوب میشه و وقتی همسرشان چنین اعمالی انجام میدن میگن طرف چقدر سبك و بی حیاست.
فریبا
Ireland
۲۲:۵۰ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۱
۰
زوجین باید به توقعات جنسی همدیگر احترام بگذارند. و نگفتن و بیان نكردن خواسته های جنسی باعث بروز بسیاری مشكلات می شود.مثلاً آقا یا خانم ناشناس نظزرشان را دادند.بنده هم از بیان خواسته هایجنسی ام شرم دارم. او به ساعات نزدیكی در برخی موارد دقت نمی كند مثلاً وقتی خسته ام.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۰۷ تير ۱۳۹۳
۰
۰
خیلی مفید به نظر میرسد
یونس
Netherlands
۰۲:۲۴ - ۰۸ تير ۱۳۹۳
۰
۰
سلام مطلب خوبی بود اما عكس های آن مناسب موضوع نبود. جا دارد در این زمینه بیشتر دقت شود
رزیتا در پاسخ به ناشناس
United States
۱۹:۴۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۳
۰
۰
لذت جنسی 70% برای زن و 30% برای مرد هستش.شما در رابطه هایتان، شاید هم ناخواسته و با عدم آگاهی شوهرتان، از رابطه جنسی لذت نبردید.مطمئناً روانكاو ها و روان شناس ها می توانند دیگاه شما را عوض كنند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۴ - ۱۲ تير ۱۳۹۳
۰
۰
من هم در این رابطه فهمیدم كه اگه زن احساس كنه دوست داشته میشه و طبق توصیه پیامبر قبل از این عمل ، زن رو نوازش كنیم خیلی بیشتر لذت میبره و باعث میشه كه با هم به اوج برسیم. و لذتی كه زن میبره از مرد بیشتره و عكس العمل های عاطفی شدیدش بیانگر همینه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
من نمیدونم با وجود 2تا بچه كه دركنارآدم هستند چطوری میشه كه باهمسر حرفهای عاشقانه زد ، میشه توضیح بیشتری بدهید!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
كاش میشد به والدین بگید بزارن جوونا هم ازدواج كنن من حدود 30 سالمه مادرم نمیزاره شوهر كنم فقط به خاطر اینكه تك دخترم ولی خودش بعد از سی و اندی سال زندگی با پدرم ادای تازه عروسارو در میاره، گناه من چیه ............

نیازمندی ها