jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۸۷۸۳۰ ۰۳ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۲

یک متخصص طب فیزیکی درباره امکان بروز حساسیت به فلز به دنبال جراحی کاشت پروتزهای فلزی در مفاصل گفت: اگر عمل جراحی کاشت پروتز فلزی در مفاصل از سوی پزشک متعهد و باوجدان و با استفاده از پروتزهای استاندارد صورت بگیرد احتمال بروز حساسیت در بیمار بسیار کم است.

پروتز فلزی مفصل بدون حساسیت

دکتر بهروز توانا در گفت‌و‌گو با جام‌جم افزود: البته اگر از محصولات وارداتی غیراستانداردی که معمولا چینی است برای کار‌گذاری در مفاصل استفاده شود احتمال بروز حساسیت و واکنش آلرژیک وجود دارد که با علائمی چون ورم، التهاب و درد مفصل همراه خواهد بود. بعلاوه بروز هر نوع التهاب و دردی پس از جراحی کاشت پروتز در مفصل باید مورد پیگیری از سوی بیمار قرار بگیرد؛ اما کاشت این نوع پروتزها که معمولا از جنس تیتانیوم است و برای کمک به جوش‌خوردگی شکستگی‌ها در مفاصل به طور موقتی کار گذاشته می‌شود در بیشتر موارد با واکنش‌های حساسیتی همراه نیست. البته بیمارانی که سابقه حساسیت به فلز دارند باید پیش از این نوع جراحی مورد آزمایش قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش