jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۵۲۶۰   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۷

اخبار رسانه های عراقی حاکی از تاسیس شاخه اردنی گروه تروریستی داعش است.

شاخه داعش در اردن تاسیس شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری الاتجاه عراق، گروه داعش که مورد حمایت وهابیون عربستان است، شاخه ای را در اردن تاسیس کرده که شامل 200 فرد مسلح است و در حال حاضر از آن برای کمک های پشتیبانی و نظامی به این گروه استفاده می شود.

این گزارش می افزاید: داعش در حال حاضر به خاک اردن به عنوان پایگاهی برای تسلیح نظامی می نگرد و گفته می شود فعلا قصد ندارد پادشاهی اردن را هدف قرار دهد.

حدود دو ماه پیش، خبرگزاری الشرق الاوسط مصر گزارش داد، گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" در نوار ویدیویی به حملات انتحاری در داخل اردن تهدید کرد.

داعش در این نوار صوتی ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن را "دیکتاتور" خوانده و تهدید کرد که سر وی را از تنش جدا خواهد کرد.

همچنین خبرگزاری الشرق الاوسط، اعلام کرد که داعش در این نوار ویدیویی تهدید کرده با استفاده از کمربندهای انتحاری عوامل سازمان اطلاعات در اردن را هدف قرار خواهد داد و قسم یاد کرد که با انفجارهای متعدد اردن را به تلی از خاک تبدیل خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر