jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۶۸۲۷۷۸   ۲۱ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۳

بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی در کشور که اقدام به سرقت از حساب چندین هزار نفر از مردم در سراسر کشور کرده بود توسط کارشناسان و متخصصان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و منهدم شد.

بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی کشور منهدم شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ مصطفی مرتضوی سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایات متعدد همشهریان به پلیس فتا مبنی بر اینکه با فریب آنها تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی و دریافت جایزه، اطلاعات حساب بانکی آنها را دریافت و از حساب آنها سرقت می کردند، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مجرمین با شیوه های خاص و فریبکارانه اقدام به دریافت اطلاعات حساب از شهروندان نموده و با روش های کاملا حرفه ای اقدام به سرقت از حساب آنها می کردند.

این مقام انتظامی گفت: با انجام تحقیقات خاص و اقدامات صورت گرفته این باند بزرگ که شامل سیزده نفر هستند و از این تعداد 4 نفر آنها در زندان به سر می برند در چندین استان مختلف شناسایی و با اعزام اکیپ هایی از این پلیس در عملیات های غافلگیرانه و جداگانه ای دستگیر و به این پلیس منتقل شدند.

سرهنگ مرتضوی افزود: از متهمان تعدادی خودرو و سیستم های رایانه ای و همچنین بیش از 150 عدد سیم کارت اعتباری کشف شد.

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: این باند با ارسال میلیون ها پیام فریبنده به شهروندان و هم میهنان در سراسر کشور از جمله تهران، اصفهان، البرز، مازندران و فریب تعداد زیادی از آنها اقدام به سرقت از حساب آنها می کردند که با پیگیری های شبانه روزی این پلیس شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.