jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۸۲۵۵۰ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۸

مرد جوان وقتی نتوانست همسر سابقش را راضی به ازدواج دوباره کند، بر روی صورت او اسید پاشید.

اسیدپاشی مرد کینه جو بر روی همسر سابق

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 7 و 45 دقیقه اول دی ماه سال گذشته اهالی خیابان ارج واقع در حوالی میدان شوش با فریادهای درخواست کمک زن جوانی روبه رو شدند که فریاد می زد:«سوختم».

اهالی محل پس از حضور در داخل کوچه، یکی از همسایگان خود را مشاهده کردند که از ناحیه صورت مورد اسیدپاشی قرار گرفته و به شدت از ناحیه چشم و بینی مجروح شده بود. بلافاصله تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 و اورژانس انجام و زن جوان مصدوم برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می شود.

زن جوان در طی مسیر انتقال به بیمارستان، در اظهارات خود به مأموران کلانتری 159 بی سیم عنوان کرد که همسر سابقش به نام «حمید» 32 ساله اقدام به اسیدپاشی بر روی وی کرده و از محل متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «اسیدپاشی» و به دستور قاضی هاشمیان، بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی و دستگیری متهم در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره شانزدهم با حضور در بیمارستان محل مداوای مصدوم حادثه به تحقیقات از وی پرداختند.

شاکی به نام «شکوفه» 24 ساله به کارآگاهان گفت: شب قبل از حادثه (همزمان با شب یلدا) همسر سابقم به نام «حمید . خ» به محل زندگی من آمد و درخواست کرد تا به درخواست ازدواج دوباره با وی جواب مثبت بدهم اما من که به هیچ عنوان قصد نداشتم تا به زندگی گذشته خود بازگردم، بار دیگر و همانند درخواست های گذشته به او پاسخ منفی داده و این بار، برای آنکه مانع از تکرار درخواست های مکرر او شوم عنوان داشتم که قصد ازدواج با شخص دیگری را دارم و حمید نیز پس از شنیدن این حرف از خانه خارج شد. روز حادثه، حدودا ساعت 7 و 45 دقیقه بود که از خانه خارج شده بودم که ناگهان فردی مرا با اسم کوچک از پشت سر صدا کرد. زمانی که به پشت سر خود نگاه کردم، حمید را دیدم که در مقابل من ایستاده بود. دیگر هیچ چیزی جز سوزش و درد شدید در ناحیه چشم و صورت احساس نکردم تا اینکه به بیمارستان منتقل شدم.

با شناسایی «حمید . خ» به عنوان عامل اسیدپاشی، کارآگاهان اداره شانزدهم به محل سکونت وی در منطقه تیردوقلو مراجعه و متوجه شدند که او همزمان با اقدام به اسیدپاشی از این محل متواری شده است.

تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه حمید ادامه داشت تا محل تردد متهم در محدوده میدان فردوسی شناسایی و 17 خردادماه 93 دستگیر و پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی، به اسیدپاشی اعتراف کرد.

متهم در اعترافات خود و در خصوص انگیزه اقدام به اسیدپاشی به کارآگاهان گفت: از چند روز پیش از اقدام به اسیدپاشی، تصمیم به این کار گرفته بودم اما هربار امیدوار بودم که شکوفه حداقل به خاطر پسر 5 ساله مان، به درخواست ازدواج من پاسخ مثبت می دهد. آخرین بار و همزمان با شب یلدا تصمیم گرفتم تا بار دیگر درخواست خود را مطرح کنم اما شکوفه این بار مدعی قصد ازدواج با فرد دیگری شد. تصمیم گرفتم تا حداقل مانع از ازدواج او با فرد دیگری شوم.

سرهنگ آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات صریح متهم و تکمیل تحقیقات در خصوص این پرونده، متهم با قرار قانونی از سوی مقام قضایی به ندامتگاه اعزام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر