مهم صعود تیم‌ ملی است نه بازی دفاعی یا هجومی

قوچان نژاد: بعد از 20 سال به مشهد می روم

مهاجم تیم ‌ملی گفت: اگر کارلوس کروش در تیم‌ ملی نبود نمی‌توانستیم به جام جهانی برویم.
کد خبر: ۶۷۹۶۷۵
قوچان نژاد: بعد از 20 سال به مشهد می روم

سایت جام جم ورزشی - رضا قوچان‌نژاد درخصوص صعود تیم‌ملی به جام جهانی گفت: مطمئن باشید اگر کارلوس کروش سرمربی تیم‌ملی نبود هیچ‌گاه به جام جهانی نمی‌رفتیم در واقع ما با تجربه او به برزیل رسیدیم اما اینکه او بخواهد در تیم ملی ایران بماند یا خیر، من نمی‌توانم از سوی کروش صحبت کنم. فقط امیدوارم که بعد از جام جهانی نیز این مربی همچنان در تیم‌ملی بماند. کروش تیمی را تشکیل داده که همه بازیکنانش جوان هستند و مدت‌ها در کنار هم بازی کردند. شاید بی‌تجربه باشیم اما همین هماهنگی می‌تواند در جام جهانی به ما کمک کند. بنابراین امیدوارم کروش در تیم‌ملی بماند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم‌ملی می‌تواند از گروه‌اش صعود کند یا خیر گفت: در فوتبال همه‌چیز شدنی است البته اولین دیدار ما مقابل نیجریه از هر دیدار دیگری مهم‌تر است ما ابتدا باید به این بازی فکر کنیم و سپس برنامه‌هایمان را برای دیدارهای بعدی در جام جهانی رو کنیم.

قوچان‌نژاد درخصوص دیدار حساس مقابل آرژانتین گفت: آرژانتین یکی از تیم‌هایی است که حتی شانس قهرمانی جهان را هم دارد و فکر نمی‌کنم تیمی باشد که بتوانیم از آنها امتیاز بگیریم اما باید از نیجریه و بوسنی امتیاز بگیریم و می‌توان به این موضوع امیدوار بود. باید در دیدار اول نتیجه بگیریم و با امیدواری به کارمان ادامه بدهیم. باید سعی کنیم هر نتیجه‌ای در دیدار اول به دست آمد در بازی‌های بعد از آن نیز روحیه خود را حفظ کرده و با روحیه خوبی به مصاف آرژانتین و بوسنی برویم.

مهاجم تیم‌ملی در مورد اینکه تا چه اندازه وجود خانواده ورزشکار او باعث شد تا یک فوتبالیست مطرح شود گفت: فامیل ما همه ورزشکار بودند و ورزش کردن را از همان بچگی به من یاد دادند و از همان بچگی توپ را به من دادند تا با آن بازی کنم من هم باید یا فوتبالیست می‌شدم یا والیبالیست که قسمت من این بود که بازیکن فوتبال شوم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای زیارت از حرم امام رضا دارد یا خیر گفت: قرار است امروز همراه با عمویم به زیارت امام رضا (ع) برویم دفعه آخری که به زیارت امام هشتم رفتیم من بچه بودم و خیلی آن زمان را به خاطر ندارم اما خوشحالم که اینبار فرصت زیارت دوباره برایم پیش آمده است. من بعد از 20 سال به مشهد برمی گردم.

وی درخصوص ترکیب تیم‌ملی گفت: در این مورد نظر خاصی ندارم چون سرمربی نیستم. من وظیفه‌ام این است که برای تیم‌ملی زحمت بکشم و گل بزنم البته همه بازیکنان تیم‌ملی از خط دفاع گرفته تا خط حمله، همه زحمت می‌کشند و بیشتر یک کار تیمی در میدان در جریان است. همانطور که اگر گل بخوریم فقط دروازه‌بان مقصر نیست اگر هم گلی زده شود تمام تیم در آن نقش دارند.

قوچان‌نژاد در مورد دیدارهای تدارکاتی تیم‌ملی گفت: در بازی‌های تدارکاتی نباید به دنبال نتیجه بود، ما در حال بدنسازی بودیم، قبل از آن هم تمرینی نداشتیم و سعی کردیم در این دیدارها بیشتر هماهنگ شویم و تمرین حضور در میادین رسمی را بکنیم پس نتیجه مهم نیست و بیشتر باید سعی کنیم تا در اینگونه دیدارها اشتباهاتمان را کم کنیم.

وی با یادآوری از دیدار با کره جنوبی که منجر به صعود تیم‌ملی به جام جهانی شد ادامه داد: در آن دیدار همه از گل من حرف می‌زنند اما در مسابقه فوق این مدافعان و دروازه‌بان تیم ملی بودند که جنگیدند و باعث شدند به جام جهانی برویم پس نباید زحمات آنها را فراموش کنیم و اگر آن تلاش‌ها و جنگندگی‌ها نبود هیچگاه به جام جهانی نمی‌رفتیم.

مهاجم تیم‌ملی درخصوص دیدارهای این تیم در جام جهانی گفت: تنها چیزی که برای من مهم است نتیجه مسابقاتمان در برزیل است. دوست دارم در سه بازی 90 دقیقه دفاع کنیم اما یک بر صفر ببریم تا اینکه سه بازی سروپا حمله باشیم و صعود نکنیم برای من مهم کسب نتیجه خوب است و اینکه دفاعی باشیم یا هجومی مهم نیست. ما می‌خواهیم تاریخ را بنویسیم تا مردم بیشتر به ما افتخار کنند.

به گزارش فارس، قوچان‌نژاد در خصوص حاشیه‌هایی که درباره لباس‌های تیم ملی به وجود آمده بود گفت: ما لباس‌هایمان را آل‌اشپورت می‌گیریم و حاشیه‌هایی را که می‌گویید را هم من شنیدم اما هیچگاه از نزدیک ندیدم که تعداد لباس‌ها کم باشد یا کیفیتش نامناسب و نمی‌دانم چه کسانی این حرف‌ها را زده‌اند. شاید کیفیت لباس‌های تیم‌ملی قابل رقابت با آدیداس و نایک نباشد اما خود من به شخصه در آنها راحت بودم ضمن اینکه مدل لباس‌ها مدل شیک و قشنگ بود. در سه بازی تدارکاتی گذشته با آنها بازی کردیم و جنسش خیلی بهتر شده است.

مهاجم تیم‌ملی فوتبال کشورمان در مورد مصدومیت هاشم بیگ‌زاده هم افزود: او در بازی با مونته‌نگرو مصدوم شد و همه ما امیدواریم که به جام جهانی برزیل برسد. البته او به همراه چند نفر از اعضای کادرفنی تیم‌ملی راهی برزیل شده تا به مصدومیتش رسیدگی کند. ما به او نیاز داریم چراکه یکی از بهترین بازیکنان ما است اما مصدومیت در فوتبال پیش می‌آید و نمی‌توان در بازی کم‌کاری کرد که مصدوم نشویم.

وی در پاسخ به این سوال که فوتبال ایران را می‌بینی و آیا آن را پیگیری می‌کنی یا نه اظهار داشت: خودم خیلی فوتبال نگاه نمی‌کنم و این موضوع نه‌تنها شامل فوتبال ایران بلکه برای همه فوتبال دنیا است اما بازی‌های بارسلونا را می‌بینم. تیم فوتبال ابومسلم را هم می‌شناسم و می‌دانم که امسال هم تیم پدیده به لیگ برتر صعود کرده است.

قوچان‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در جام جهانی گل می‌زند یا نه گفت: من همیشه در فوتبال امیدوار هستم و فوتبال هم همین است. اگر به گل‌زنی در جام جهانی فکر نکنم که مشهد می‌مانم و به برزیل نمی‌روم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیتش در چارلتون انگلیس چگونه است خاطرنشان کرد: من از ژانویه به این تیم پیوستم و فوتبال انگلیس با بلژیک فرق دارد. در انگلیس ما کمتر تمرین می‌کنیم و بیشتر بازی انجام می‌دهیم به طوری که به طور معمول هر 3 روز یکبار بازی می‌کنیم و مربی هم دوست داشت که در هر بازی ترکیبات متفاوت به میدان بفرستد به طوری که در یک بازی من 90 دقیقه بازی می‌کردم و در یک بازی به میدان نمی‌رفتم اما آن مسائل گذشته و الان فقط به جام جهانی فکر می‌کنم و بعد از آن خدا بزرگ است.

قوچان‌نژاد درخصوص اینکه آیا حضور کسی در ترکیب تیم‌ملی در جام جهانی از حالا تایید شده است یا نه تصریح کرد: همه ما ایرانی هستیم و من به این مسائل اینگونه نگاه نمی‌کنم شما باید این سوال را از کروش بپرسید نه من و من پاسخی برای این سوال ندارم.

مهاجم تیم‌ملی فوتبال کشورمان در پایان این نشست خبری گفت: از شما خبرنگاران تشکر می‌کنم که به این نشست خبری آمدید و سوالاتتان را پرسیدید و امیدوارم که همه با هم کمک کنیم تا تیم‌ملی در جام جهانی موفق شود.(فارس)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
۰
۰
تمام بازیكنانی كه در تیم ملی هستند از كروش تعریف می كنند و حلیم ایشان را هم میزنند!
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها