jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۷۹۰۲۷   ۰۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۳:۳۹

یک گروه ناظر حقوق بشر در سوریه روز جمعه اعلام کرد که تروریست های گروه «داعش» در سوریه حدود 200 غیرنظامی را در استان حلب ربوده اند.

داعش 200 نفر را در سوریه ربود

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، «رامی عبدالرحمن» مدیر گروه موسوم به ناظران حقوق بشر سوریه اعلام کرد: نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) روز پنجشنبه دستکم 193 نفر غیرنظامی کرد سوری را از روستای «قباسین» در استان حلب ربودند.

وی افزود: دلیل ربودن این افراد مشخص نیست اما اینگونه اقدامات در نواحی تحت کنترل داعش صورت می گیرد.

براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش که ریشه در القاعده دارد، نخستین بار اواخر بهار سال گذشته ظاهر شد و شبه نظامیان کرد سوریه از همان اوایل کار علیه داعش وارد مبارزه شدند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها