Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۷۷۵۹۹ ۰۴ خرداد ۱۳۹۳  |  ۲۰:۳۱

کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم)، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را به علت تلاش ها و پیگیری های مستمر و درخور توجه در دو حوزه «تلاش برای بقا» و «حفاظت و مرمت» به عنوان موزه برتر معرفی کرد.

کاخ موزه نیاوران موزه برتر شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اعلام این خبر درباره چگونگی انتخاب موزه ها افزود: 277 متقاضی برای شرکت در این ارزیابی وجود داشت که 70 فایل به دلیل نقص حذف شد و 207 موزه به بخش مسابقه راه پیدا کردند که در نهایت انتخاب موزه های برتر در 12 رشته با داوری 15 موزه دار و اعضای ایکوم اعلام شد.

امامی با اشاره به کاشت 150 اصله نهال در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یادآور شد: کاشت این نهال ها به صورت سلیقه ای نبوده و تلاش شد تا در هر مکانی که درختی خشک شده و از بین رفته است نهالی از همان نوع قبلی کاشته شود.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از راه اندازی مرکز اسناد خبر داد و هدف از انجام این اقدامات در مرکز اسناد مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران را ایجاد زمینه و فضای مناسب برای مطالعات و تحقیق پژوهشگران دانست.

امامی مرمت های اضطراری در مجموعه کاخ نیاوران را از دیگر اقدامات صورت گرفته طی ماه های گذشته دانست و گفت: بر اثر بارندگی های شدید در زمستان سال گذشته، کوشک احمدشاهی دچار آسیب شد که با همکاری کارشناسان اداره کل موزه ها و دفتر حفظ و احیاء معاونت میراث فرهنگی این آسیب دیدگی برطرف شد.

وی افزود: آسیب شناسی و بررسی استحکام و ساختار اتصالات آثار نمایشی موزه جهان نما، کاخ صاحبقرانیه و کاخ اختصاصی نیاوران از دیگر فعالیت های مهم حفاظت پیشگیرانه در این مجموعه بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر