jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۷۴۰۸۰   ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۶

رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده با ایجاد و گسترش مراکز مشاوره و کاهش طلاق در سراسر کشور خبر داد.

طرح کاهش طلاق اجرا می شود

همایون هاشمی امروز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، به مناسبت روز مددکاری افزود: امسال با حمایت های دولت، طرح آزمایشی کاهش طلاق و مانایی خانواده در یزد اجرا شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن این طرح ، اعتبار خوبی در دولت برای اجرای آن در سراسر کشور کنار گذاشته شده است.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های تحکیم بنیان خانواده از سوی سازمان بهزیستی، افزود: این طرح را در سراسر کشور تعمیم خواهیم داد تا مداخلات مشاوره رایگان به زوج ها ارائه شود.

هاشمی بزرگ ترین مشکل خدمات بهزیستی را نبود مشاوره و مداخله های خانواده محور عنوان کرد.

کاهش هزینه های درمانی مردم با اجرای فرایندهای مددکاری

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: به سمتی پیش خواهیم رفت تا هزینه های درمانی در سبد اقتصادی مردم با استفاده از فرایندهای مددکاری، آگاهی سازی عمومی و پیشگیرانه محور کاهش یابد.

هاشمی افزود: با مددکاری می توان مداخلات به هنگام و پیشگیرانه را مدیریت کرد و مددکاری تکمیل کننده فعالیت های اجتماعی محور است.

وی با اشاره به 150 عنوان فعالیت سازمان بهزیستی که به طور عمده مددکار محور است، گفت: بهزیستی با استفاده از طب مبتنی بر خانواده، آگاه سازی عمومی و طب پیشگیرانه می تواند هزینه های درمانی مردم را کاهش دهد.

اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان این که خانواده ها فرزند معلول خود را تحویل این سازمان داده و با گذشت زمان رابطه ای با این سازمان ندارند، افزود: دولت و این سازمان در نظر دارند به جای توانبخشی مبتنی بر جامعه، از توانبخشی مبتنی بر خانواده استفاده کند به آن معنا که نگهداری معلول باید مبتنی بر خانواده بوده و یکی از اعضای خانواده کنار معلول حضور داشته باشد.

به گفته هاشمی، اجرای این طرح، حرکت خوبی برای ایجاد انسجام ملی بین خانواده و سایر ارکان نظام به شمار می رود.

وی با یادآوری این که مولفه های موثر در طب حاکی از آن است که طب، فقط درمان نیست بنابراین بهزیستی در حوزه پزشکی اجتماعی نیز ورود کرده است، تاکید کرد: رویکرد اساسی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اجرای برنامه های توسعه در حوزه بیمه ها، گسترش طب پیشگیری، آگاهی سازی و ارائه خدمات مبتنی بر فعالیت های اجتماعی است.

رییس سازمان بهزیستی کشور افزود: همه خانواده ها باید از حوزه سلامت آگاهی کامل داشته باشند و براساس این آگاهی ها، چرخه بیماری را کوتاه یا چرخه ورود به آن را مسدود کنند.

خیال مددجویان از بابت عایدات قانون هدفمندی یارانه ها راحت باشد

هاشمی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده و بهزیستی و نهادهای حمایتی، برنامه منسجمی را در این خصوص اجرا خواهند کرد.

وی با بیان این که مددجویان بهزیستی در مسیر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، خیالشان راحت باشد، افزود: برنامه ریزی دقیقی انجام می دهیم تا عایداتی را از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به مددجویان بهزیستی اختصاص دهیم.

ثبت روز ملی مددکاری اجتماعی

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جشن بزرگداشت روز مددکار که با حضور رییس جمهوری در 23 اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، گفت که مقرر شده است روز ملی مددکاری ثبت و هر سال برگزار شود.

هاشمی یادآور شد که سازمان بهزیستی کشور تنها متولی دولتی حوزه مددکاری در کشور است. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۷
درسته كه در میان زن ها یك سری با مهریه كاسبی می كنن ولی هستند خانم هایی كه توقع پایینی داشته باشند . شما آقایون وقتی موقع انتخاب همسر می شود چشمتان را می بندید و فقط ظواهر فریبنده یك خانم را ملاك همسر ایده آل قرار می دهید و فكر نمی كنید این خانم اهل زندگی ، گذشت ، صبر و فرزند پروری هست یا نه . نگاهی به اطرافتان بكنید بیشتر دخترهای بی پیرایه و اهل زندگی در خانه مانده اند ولی بیشتر خانم های آنچنانی به خانه بخت رفته اند . راست می گویید زندگی با این زنها و قرو فرشان بسیار سخت است . پس تقصیر از خودتان است كه می گویید زن بگیریم و به اطرافیان نشان دهیم كه زنمان چنین و چنان ظاهر را دارد اما كو باطن غنی ؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها