jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۷۳۳۷۳   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۱

مجید جلالی به آقامعلم فوتبال ایران شهره شده، دلیلش نیز این است که دوست دارد همه چیز را از روی تخته و اصولی به شاگردانش منتقل کند تا آنها نیز درس‌های آموخته را بخوبی در زمین پس بدهند.

آقامعلم فوتبال به خوب تیمی رفت

تئوریسین فوتبال، دیروز و بعد از چند ماه خانه‌نشینی به تیم سایپا پیوست تا در این تیم باامکانات و قدیمی، کاری نو را برای سازندگی در فوتبال آغاز کند. جلالی سال پیش و بعد از چند سال کار آرام در فولاد خوزستان به تبریز و تیم تراکتورسازی رفت، اما هواداران این تیم با آقامعلم خوب تا نکردند و او که بیش از حد فشارهای حاشیه‌ای را متوجه خود و تیمش می‌دید، از مسئولیتش کنار کشیده و به تهران بازگشت. از فشارهای غیرمتناوب به او همین بس که بدانیم جلالی در بازگشت از تبریز چند روزی به‌دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد تا با بازسازی و استراحت لازم از نظر فکری و جسمی، دوباره مباحث آموزشی را در فوتبال ایران مورد توجه قرار دهد. او حتی روز یکشنبه همین هفته نیز در سمینار مربیان فوتبال ایران به‌عنوان مدرس حاضر شد تا روی تخته آخرین یافته‌های خود را به مربیان ایرانی منتقل کند. همایشی که البته چندان مورد استقبال واقع نشد، ولی به هرحال آقامعلم فوتبال ایران با توافق با سایپا، ماموریت تازه‌ای را در فوتبال این مرز و بوم در پیش گرفته است. اصولا جلالی از آن دسته مربیانی است که برای انجام کاری خوب نیاز به فضایی آرام و سالم دارد تا بتواند با میدان دادن به جوانان و شناسایی استعدادها و پرورش آنها، تفکرات اصولی خود را به آنان منتقل کرده و زمینه‌ساز معرفی و باروری‌شان در فوتبال باشگاهی ایران شود. فراموش نکنیم که جلالی در فولاد خوزستان در این زمینه خوب کار کرد تا به قول خود با سفر به مناطق دوردست این استان و البته همراه مدیرعامل این باشگاه، استعدادهای جوان و نوجوان را شناسایی کرده و پای آنان را به آکادمی فوتبال این باشگاه باز کند. به هر صورت باید حضور مجید جلالی را در تیم سایپا به فال نیک گرفت. باشگاهی که طی چند سال اخیر در میانه‌های جدول لیگ برتر طی طریق کرده و نتوانسته است از سرمایه‌های خود بخوبی بهره‌مند شود. قطعا سایپا با این ظرفیت خوب و اطمینانی که به کار جلالی دارد، می‌تواند با وجود دور ماندن احتمالی از عنوان قهرمانی، زمینه‌ساز یک حرکت اصولی در سطح فوتبال باشگاهی خود شود.

حجت‌اله اکبرآبادی/ گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها