jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۷۲۰۳۳   ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۳:۲۲

قرار بود 20 دقیقه بعد زنگ بزنند؛ زنگا گفت قوی باش

رحمتی:یک تصمیم اشتباه گرفتم ، قتل که نکردم

۳

دروازه بان تیم فوتبال استقلال گفت: من در مورد کناره گیری ام از تیم ملی اشتباه کردم اما قتل که انجام نداده ام.

رحمتی:یک تصمیم اشتباه گرفتم ، قتل که نکردم

سید مهدی رحمتی در خصوص گذشته زندگی خود اظهار داشت: هیچوقت گذشته‌ام را پنهان نکرده‌ام و همه جا گفته‌ام که شغلم چه بود و پدر خیلی زحمتکش داشته‌ام و از یک مادر خوب بهره می‌برم. من مسافرکشی می‌کردم و این کار را عار نمی‌دانم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود رحمتی صدای خیلی‌ها را ضبط می‌کرده، گفت:‌ در یک مقطعی همه چیز خیلی حساس شده بود و چون باب شده هر شخصی حرفی می‌زند، بلافاصله زیر حرفش می‌زند و اگر من گفتم که صدای کفاشیان را دارم، به این دلیل بود که حرفم را به مردم بزنم. روی صحبت من با مردم است و من دوست دارم همه چیز را آنها بدانند، امشب هم می‌خواهم با صداقت حرف بزنم و هم با سیاست ولی شاید اگر تیم ملی به جام جهانی نمی‌رفت من باید پاسخگوی 70 میلیون نفر بودم.

وی ادامه داد: زمانی با افشین قطبی مشکلاتی داشتیم و از سال 2002 که به اردوی تیم ملی به بوسان دعوت شدم 5 سال ذخیره میرزاپور بودم و 77 بازی رسمی بجز بازی‌های تیم ملی امید در کارنامه دارم. همیشه با جان و دل برای تیم ملی بازی کردم و مصدومیت‌ها و بیماری‌ها هیچ زمانی مانع بازی کردنم در تیم ملی نشد. در آن برهه اتفاقی مشابه افتاد و افشین قطبی به صراحت گفت که من برای تیم ملی خوب بازی نمی‌کنم و برای سپاهان عالی هستم. هنگامی که با تیم ملی به قطر رفته بودیم، مشکلاتی در اردو بوجود آمد که آقای تاج بلافاصله به این موضوع ورود کرد و من هم مقابل تاج و قطبی گفتم که سرمربی تیم ملی به من تهمت زده ولی آقای تاج از اصطلاحی استفاده کرد و گفت نباید این حرف زده شود و شما چیزی نگو حتی در پایان مسابقات جام آسیا قطبی من را در آغوش گرفت و گفت:‌تو خیلی ززحمت کشیدی و من طرز فکری که در مورد تو داشتم اشتباه بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا او از کی‌روش انتقاداتی کرده و ظاهرا در جایی گفته که او یک کمک‌مربی بزرگ است یا سرمربی، گفت: تمام حرف‌هایی را که می‌زنم مسئولان فوتبال می‌دانند روزی که مصاحبه کردم، گفتم که من از تیم ملی کناره‌گیری موقت کردم و شاید نتوانم مدتی در خدمت تیم ملی باشم، شما هیچ جایی نمی‌توانید نقل‌قولی از من پیدا کنید که گفته باشم از تیم ملی خداحافظی کردم، اما در آن مقطع یک سری از دوستان برای آن که به جایگاهی برسند، بین من و جواد نکونام مشکلاتی بوجود آوردند که با وجود مشکلاتی که در باشگاه استقلال داشتم، حرفی نزدم.

وی افزود: خدا شاهد است، قبل از بازی با پرسپولیس در یک هفته زانویم دو بار پیچید و حتی یک بار فکر کردم رباط صلیبی‌ام پاره شده، اما هیچوقت برای تیم ملی کم نگذاشتم. بعد از دیدار با لبنان، پس از آن گلی که خوردیم کی‌روش سر میز شام گفت، که فیلم بازی را بیاورید و صحنه گل را پخش کنید در آن شرایط فشارها روی من زیاد بود و پیشکسوتان هم انتقاد می‌کردند، اما بخاطر تیم ملی حرفی نزدم و بعد از بازی با ازبکستان با گلی که خوردیم شانس صعودمان خیلی کم شد و پس از این بازی بود که حرفی که بگوشم رسید خیلی روی من تاثیر گذاشت و آن این بود که کی‌روش از من انتقادی کرده و حرفی زده که منبع‌اش هم خیلی موثق بود و بخاطر همین حرف تصمیم گرفتم که اگر چنین ذهنیتی در مورد من وجود دارد راهکاری جلوی پای کی‌روش بگذارنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در مورد این تصمیمت با کسی مشورت کردی، گفت:‌خودم شخصا این تصمیم را گرفتم چون نمی‌توانستم با آن همه بازی ملی این همه مسائل را با کسی در حال درد‌دل بگویم جالب برایم اینجا بود که بسیاری از دوستان در رسانه‌ها تلاش کردند که به کی‌روش بگویند که من از تیم ملی خداحافظی کردم و در اولین مصاحبه از ایشان پرسیدند رحمتی از تیم ملی خداحافظی کرد، نظر شما چیست، شاید من اشتباه کردم که رو در رو با کی‌روش حرف نزدم ولی با امید نمازی صحبت کردم و او به من کی‌روش زیاد از دست تو ناراحت نیست فقط گلایه‌اش از مصاحبه تو است، من هم گفتم که عصبانی بودم و حتی در برنامه نود هم سه بار گفتم که عصبانی بودم و از مردم هم عذر می‌خواهم.

وی در خصوص ارتباطش با کفاشیان در این مدت تاکید کرد:‌رابطه من با کفاشیان خیلی خوب بود و او گفت که ناراحت نباش و ما جلسه می‌گذاریم و تو حرف‌هایت را رو در رو با کی‌روش بگذار بعد از چند روز که گذشت همه گفتند چرا از تیم ملی رفتی و اشتباه کردی اما جالب است که بدانید من به فدراسیون رفتم و نامه‌ای را تنظیم کردم که با خودکار سبز آقای نبی نوشته شده بود. آنها به من گفتند صحبت‌هایی که در برنامه نود انجام دادی باید کتبا به کی‌روش ارائه کنیم، که من هم آن را انجام دادم و یک نسخه از آن را دارم،‌

رحمتی افزود: لیست تیم ملی اعلام شد و قرار شد که به من خبر بدهند، در این بین ما در امارات بودیم و منصوریان تماس گرفت و گفت کی‌روش این نامه ترا قبول نکرده است او متن دیگری را تنظیم کرده و قرار است آقای نبی 20 دقیقه دیگر با تو تماس بگیرد و اما همه بدانند که هنوز آن 20 دقیقه فرا نرسیده و من همچنان منتظر تماس این آقایان هستم شاید از آن روز موبایل‌ها آنتن نمی‌داد!

دروازه‌بان تیم استقلال در ادامه صحبت‌هایش گفت: کی‌روش بعد از آن در یک نشست خبری نامه‌ای را که قرار بود به من بدهند و امضاء کنم منتشر کرد و گفت دیگر نیازی به رحمتی ندارد. من هم پس از این اتفاق با کفاشیان تماس گرفتم که او با شوخی و با خنده به من گفت، ما از طرف شما(رحمتی) به کی‌روش گفتیم که نامه را امضاء نمی‌کنی، البته من در ابتدا نمی‌خواستم آن نامه را امضاء کنم، ولی روزی که تیم ملی در مراسم بدرقه بود، علی‌اکبری با من تماس گرفت و از من خواست که متن نامه را امضاء کنم، من متن نامه را دیده بودم و انصافا خیلی نسبت به کاری که انجام داده بودم تند بود اما هیچکس دلیل خداحافظی من را نپرسید. همان روز کریمی و منصوریان و امید نمازی تماس گرفتند و پیگیر بودند که من نامه را امضاء‌کنم می‌خواستم با کی‌روش حرف بزنم که او پیغام داده بود که نیازی به صحبت نیست، رحمتی نامه را امضاء‌کند و برگردد.

وی تاکید کرد: من با عمران‌زاده در شمال حضور داشتم و با منصوریان نیز در ارتباط بودم. یک صبح تا ظهر تلفن من خاموش بود ولی منصوریان به واسطه رابطه خانوادگی که داریم از طریق همسرم من را پیدا کرد و گوشی را به کفاشیان داد. رئیس فدراسیون خیلی اصرار داشت که من به تیم ملی برگردم و حتی آقایان، حسن‌زاده، عزیز محمدی و علیپور همگی خواستار این موضوع بودند اما من همچنان منتظر آن تماسی بودم که اشاره کردم. وقتی کفاشیان از من خواست نامه را امضاء کنم، به او گفتم، آقای کفاشیان وقتی شمای رئیس فدراسیون فوتبال از من چنین چیزی می‌خواهید من مشکلی ندارم و از طرف من نامه را امضاء شده بدانید. او هم تشکر کرد و گفت، امروز با کی‌روش صحبت می‌کنم و تو هم از شمال به تهران بیا و کارهایت را انجام بده.

به گزارش فارس وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: از آنجا که ما با تیم ملی در امارات در ارتباط بودم به کفاشیان چندین بار زنگ زدم و ایشان گفت که به آقای نبی پیغام داده که به کی‌روش بگوید که تو منامه را امضاء کردی و قرار است دوباره به من خبر بدهد. ساعت 5 بعدازظهر دوباره با امارات تماس گرفتم که دوستان گفتند که کی‌روش خیلی عصبانی است و می‌گوید که دیگر نمی‌خواهد رحمتی برگردد. من نمی خواهم کسی را محکوم کنم، ولی ظاهرا به آقای کفاشیان پیغام اشتباهی داده بودند که کی‌روش در اردو نیست. وقتی با آقای کفاشیان حرف زدم، ایشان گفت کی‌روش در اردو حضور ندارد، ولی من به او گفتم آقای کفاشیان از امارات خبر دارم که اتفاقا آقای کی‌روش منتظر تماس شما است ولی در این بین یک نفر به کی‌روش گفته که رحمتی نمی‌خواهد نامه را امضاء کند. در این بین مدام با رئیس فدراسیون در ارتباط بودم و پیگیر می‌شدم که جواب کی‌روش چه شد حتی او به من گفت اگر من دیر تماس بگیرم تو نمی‌خواهی بخوابی، که من گفتم بیدار هستم و ظاهرا به آقای کفاشیان گفته‌اند که کی‌روش ناراحت است و دوروز همه را معطل کرده اعصاب من به هم ریخته است. بعد از این صحبت‌ها به کفاشیان گفتم که حداقل به شما ثابت شد که من نامه را امضاء کردم و او گفت،، تو هر جا دوست داری بگو که نامه را امضاء کردی و مشکلی وجود ندارد و ما هم می‌گویم که تو نامه را امضاء کردی و کی‌روش خودش نمی‌خواهد که تو برگردی

وی افزود: بعد از این اتفاقات هیچکس سراغ من نیامد تا اینکه خودم با کی‌روش صحبت کردم و او گفت ساعت 2 ظهر به من گفته‌اند که تو نامه را امضاء نمی‌کنی درحالی که من تا نیمه‌های شب منتظر پاسخ کی‌روش بودم همه این‌ها را گفتم که رحمتی هیچوقت به تیم ملی پشت نکرد و من هم تا لحظه آخر منتظر بودم که نامه را امضاء کنم. شما می‌توانید از مربیان وقت تیم ملی بپرسید که چقدر برای کشورم زحمت کشیدم و به کی‌روش حق می‌دهم چون او یک مربی حرفه‌ای است اتفاقا بخاطر مصاحبه خوبی که به نفع من انجام داد از او تشکر می‌کنم ولی رد دلم مانده بود که به کی‌روش بگویم بی‌تقصیرم و ای کاش می‌توانستم با او رو در رو صحبت کنم ولی او در ایران حضور نداشت و من هم به ایشان دسترسی نداشتم شاید اطرافیان و دور رو بری‌ها باعث جدایی من از تیم ملی شدند ولی مردم بدانند من برای تیم ملی ناز نکردم و آمدم بگویم که تا آقای ایکس به تیم ملی آمد من خودم را کنار کشیدم من خودم را مدیون 75 میلیون مردم ایرانی می‌دانم و حتی به کفاشیان گفتم زمانی که این اتفاقات رخ می‌دهد هیچکس نیست که از من حمایت کند و شنیدم که چند روز پیش مصاحبه کرده و گفته رحمتی خودش نخواست نامه را امضاء کند.

وی تاکید کرد: من سرباز بودنم را زمانی به فوتبال ایران ثابت کردم که همه در استراحت بودند و آن زمان من حتی نمی‌توانستم راه بروم ولی بخاطر تیم ملی ایران به بازی‌های آسیایی رفتم و برای تیم امید بازی کردم.

وی با اشاره به بازی استقلال و الجزیره امارات، گفت: بعد از بازی والتر زنگا آمد طرف من و از طریق مترجمش گفت، مشکلی که تو داری من سه دوره در ایتالیا داشتم و به جام جهانی نرفتم. تو محکم باش ولی من سرانجام توانستم به جام جهانی بروم می‌خنواهم این را به شما بگویم که ممن هم‌اکنون 31 سال دارم و اینقدر توان در خودم می‌بینم که بتوانم دوباره به تیم ملی باز گردم و جام جهانی را تجربه کنم.

وی رد پاسخ به این سؤال که بازتاب دعوت نشدن به تیم ملی در خانواده‌ات چطور بود، گفت: من در خانه نمی‌توانستم ناراحتی‌ام را نشان دهم ولی همسرم خیلی ناراحت بود و آن هم دلایل خودش را داشت و به من گفت تو فهمیدی که علی کی 7 ساله شد وقتی عطا بدنیا آمد کجا بودی، این همه سختی کشیدم ولی در نهایت کار تو به اینجا کشید. که البته من وقتی صحبت‌های همسرم را شنیدم به او حق دادم. من باز هم می‌گویم با کی‌روش هیچ مشکلی نداشتم و می‌گویم که ی‌کاش با او با واسطه صحبت می‌کردم.

رحمتی با تاکید بر اینکه به کی‌روش بابت تصمیمش حق می‌دهد، گفت:‌از روز اول به کی‌روش آمار اشتباه دادند البته باز تاکید می‌:نم که شاید کفاشیان هم در آن برهه حسن نیت داشته ولی اطرافیان کی‌روش به این مسئله لطمه زدند. من باید بگویم که کفاشیان را دوست دارم هرگاه به او زنگ زدم جوابگو بود.

دروازه‌بان تیم استقلال با اشاره به اینکه وقتی کی‌روش اعلام کرد رحمان احمدی دروازه‌بان اول تیم ملی به وی تبریک گفته، اظهار داشت: شاید برای خانواده رحمان من اولین نفری بودم که به او زنگ زدم و این مسئله را به او تبریک گفتم من هیچوقت رابطه بدی با او نداشتم،‌ما در سپاهان هم همبازی بودیم. وقتی در تیم ملی به جام جهانی رفت نمی‌دانم چه اتفاقاتی افتاد که پس از بازگشت به تیم ملی همه علیه من مصاحبه کردند.

وی در خصوص اینکه در برهه‌ای گفته بود برخی را به خدا واگذار می‌کند، عنوان کرد: دوست ندارم اسم کسی را بیاورم و اصلا نمی‌خواهم تیم ملی را به چالش بکشم، تنها مسئله‌ای که من را خیلی ذدر این مدت اذیت کرد این بود که رحمتی به تیم ملی پشت کرده است در حالی که خدا شاهد است اصلا چنین چیزی نبود و امشب هم اگر حرفی زدم می‌خواهم حلالم کنند چون باید این صحبت‌ها را می‌کردم شاید تقدیرم این بودکه فوتبالم تمام شود و نتوانم در جام جهانی بازی کنم.

وی افزود: من از روز اولی که با کفاشیان بابت این موضوع صحبت کردم گفت که با کی‌روش جلسه می‌گذارد تا ما صحبت‌هایمان را انجام دهیم، ولی هیچوقت این اتفاق نیفتاد، شاید دوست نداشتند یا شرایطش را نداشتند اما یک جلسه گذاشتن فکر نمی‌کنم اینقدر کار سختی باشد.

رحمتی در خصوص اینکه زبان سرخی دارد، گفت: هیچ اشکالی ندارد به نظرم باید حرف حقیقت را همیشه گفت درست است من در برهه‌ای گفتم مسبب نتیجه نگرفتن استقلال وزارت ورزش است، من استقلال را دوست دارم، هر بازیکنی هخدفی دارد. شاید سال‌های قبل از آن بخاطر پول بازی کردم اما سال قبل برای دل خودم بازی کردم من یک بار با سپاهان به مرحله یک هشتم نهایی آسیا رسیده بودم ولی با تغییر مدیریت سپاهان و اتفاقاتی که افتاد به این تیم لطمه زدم درحالی که آن سال سپاهان می‌توانست قهرمان آسیا شود اگر در آن برهه علیه وزارت صحبت کردم به این خاطر بود که واقعا استقلال اذیت شد و در روزهایی که نیاز به پول داشت تا جمع و جور شود کسی پاسخگو نبود.

به گزارش فارس ، رحمتی در پاسخ به این سوال که جام جهانی را در کجا تماشا می کند گفت:به کربلا می روم و سال 2006 هم کربلا بودم.

وی همچنین در خصوص شایعه اختلافش در مقطعی با قلعه نویی گفت: من با دایی رابطه خوبی دارم و همین یک هفته پیش با او در ارتباط بودم. با قلعه نویی هم 7 سال است که کار می کنم و هیچوقت با او مشکل نداشتم. اگر هم مصاحبه ای در مقطعی انجام دادم منظورم به او نبوده و روی حرفم با شخص دیگری بوده است.

رحمتی در پایان گفت: مهم نیست بزرگ باشم و یا به جام جهانی بروم، مهم این است که تا هستم و برای تیم محبوبم بازی می کنم مفید باشم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
آقای رحمتی اینقدر خودت را كوچك نكن و دیگر در مورد تیم ملی صحبت نكن،بگذار مگسان دور شیرینی از نبود شما لذت ببرند و خدا بر همه چیز دانا و تواناست!
۰
۰
زنگا
United States
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
مگر از تیم ملی خدا حافظی نكردی ... كسی وقتی تصمیم میگیرد بهتر است روی تصمیمش بماند شاید داخل برزیل دربین دو نیمه بازی خواستی دوباره خداحافظی كنی .... شما فكر كردی تیم ملی خانه خاله است كه هی قهر كنی هی ناز كنی ....بعد من اگر به تیم ایتالیا دعوت نمیشدم بخاطر سلیقه مربی بود نه خداحافظی ( جام جم چاپ كن وگرنه زنگا دیگه سایت نگاه نمیكنه)
۰
۰
علی اس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
برای ما تیم ملی یعنی استقلال رحمتی جان همیشه در قلب مایی رحمتی رحمتی عقاب اسیایی
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها