jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۶۹۶۷۸ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۲

عضو هیأت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: فعالیت‌ بدنی در زندگی کاهش یافته و بیماری‌های اسکلتی و آسیب‌های ناشی از آن 80 درصد رشد داشته است.

رشد 80 درصدی بیماری های اسکلتی در کشور

محمد اکبری امروز در نشست خبری که به مناسبت برپایی بیست و پنجمین کنگره فیزیوتراپی برگزار شد با اشاره به وضعیت شیوع پارکینسون در کشور اظهار کرد : علت برخورد زیاد ما و مواجهه ما با بیماری پارکینسون به دلیل عوامل محیطی نیست بلکه روش‌های تشخیصی این بیماری پیشرفت کرده و بهتر از قبل شده است.

وی ادامه داد: اما آنچه که روش زندگی انسان‌ها را تغییر داده و منجر به عوارض شده، کم تحرکی است به طوری که ما شاهد شیوع بالای بیماری‌های اسکلتی و عضلانی در کشور هستیم.

اکبری ابراز کرد: فعالیت‌های بالا در زندگی کاهش یافته و این در حالی است که بیماری‌های اسکلتی و آسیب‌های ناشی از آن 80 درصد رشد داشته است.

وی گفت: این کاهش حرکات جسمانی بر تمام سنین ورود داشته و حتی کودکانی که کم تحرک هستند یا شاغلان در محیط‌های شغلی به این آسیب‌ها دچار می‌شوند.

عضو هیأت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران یکی از مشکلات فیزیوتراپی را عدم رشد تعرفه فیزیوتراپی اعلام کرد و افزود: امروزه بر اساس سیستم تعرفه‌های خصوصی برای یک موضع از بدن اگر بخواهیم خدمات فیزیوتراپی ارائه دهیم، تعرفه‌ای معادل 17 هزار تومان می‌شود در حالی که ویزیت پزشکان متخصص 40 هزار تومان است.

وی گفت: در واقع می‌توانیم بگوییم نرخ افزایشی دریافتی فیزیوتراپی 400 درصد عقب‌گرد داشته و رشد نکرده است و این افت کیفیت درمان و آسیب رسیدن به بیماران را باعث شده است.

عضو هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران اظهار کرد: در هر جلسه فیزیوتراپی بر اساس تعرفه 17 هزار تومان گرفته می‌شود و این افراد نمی‌توانند به دلیل دریافت‌های مستقیم از بیماران زیرمیزی بگیرند بنابراین اصلاح این هزینه‌ها باید در جای دیگری شود. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ماسک‌ را جدی بگیریم

ماسک‌ را جدی بگیریم

تعداد کل مرگ‌ومیر ناشی از کووید 19 در سطح کشور به بیش از 10 هزار نفر رسیده است؛ در حالی که براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، میزان توجه مردم به ضوابط لازم برای پیشگیری از کرونا در سطح کشور به 23 درصد کاهش یافته است.

غفلت مرگبار

غفلت مرگبار

دیروز آمار قطعی مرگ‌ومیر روزانه ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از مرز صد نفر هم تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

دكتر حسن طاهری، فوق‌تخصص بیماری‌های گوارش از اثرات زیانبار چاقی و پرخوری بر عملكرد دستگاه گوارش می‌گوید

رابطه مخرب چاقی و رفلاكس

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش