jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۹۴۵۱   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۷

لیگ برتر در سایه کارت‌های پایان‌ خدمت‌ جعلی

احتمال سونامی در فوتبال ایران

حراست فدراسیون فوتبال به دنبال رد یا تائید شایعه‌ای است که گفته می‌شود تعدادی از بازیکنان فولاد خوزستان و یکی از بازیکنان پیکان با کارت‌های پایان خدمت جعلی برای تیم‌های‌شان بازی کرده‌اند.

احتمال سونامی در فوتبال ایران

در حالی که تب فوتبال باشگاهی در کشورمان فروکش کرده و فولاد خوزستان قهرمان لیگ برتر شده و پیکان هم توانست به عنوان آخرین تیم جواز حضور در لیگ برتر را به دست بیاورد اما حاشیه‌ای جدید در فوتبال به وجود آمده که اگر قطعیت پیدا کند شاید شاهد سونامی تازه‌ای در فوتبال کشورمان باشیم.

چندی قبل خبر رسید گروهی در اهواز دستگیر شده اند که برای افراد مختلف سابقه حضور در جبهه را به صورت ساختگی تهیه کرده‌اند و بر همین مبنا موجبات معافیت فرزندان آنها را فراهم آورده‌اند.

آنها به جرم خودشان اعتراف کرده اند و در میان اعترافاتشان نام های جالبی وجود دارد.

طبق شنیده‌ها با متلاشی شدن باندی که در تهیه و تولید کارت‌های جعلی پایان خدمت نقش داشته اسامی تعدادی از بازیکنان فوتبال هم لو رفته که آنها گویا با کارت‌های پایان خدمت جعلی در لیگ برتر فعالیت می‌کردند که اگر این موضوع اثبات شود شاید باید شاهد اتفاقات تازه‌تری در این زمینه باشیم.

طبق شنیده‌ها «ب . ر»، «آ. الف»، «س. الف» و «ف. د» بازیکنان تیم فولاد بازیکنانی هستند که از آنها به عنوان کسانی که از این کارت‌های پایان خدمت استفاده می‌کردند نام برده می‌شود.

«س . ح» بازیکن تیم پیکان هم دیگر بازیکنی است که گفته می‌شود شرایطی مشابه بازیکنان فولاد داشته است.

در همین زمینه با حسین ابن‌قاسم سرپرست تیم فوتبال خوزستان تماس گرفتیم که او در این باره گفت: من برای اولین بار است که این موضوع را از شما می‌شنوم و امیدارم خیر باشد! البته تیمی که قهرمان می‌شود معمولا خیلی‌ها می‌خواهند برایش حاشیه و دردسر درست کنند اما من با قاطعیت می‌گویم این موضوع صحت ندارد چرا که اگر بازیکنان ما دچار این مشکل بودند چطور اینقدر راحت و بدون دردسر سفرهای خارج از کشور انجام می‌دهند؟ الان دیگر شرایط مثل گذشته نیست که کارها دست‌نویس انجام شود و خوشبختانه همه چیز الکترونیک شده و جای خطا باقی نمی‌گذارد.

البته برایم عجیب است که ما چطور این موضوع را نشنیده‌ایم چرا که در اهواز هر اتفاقی بیفتد به گوش ما می‌رسد و البته چون از این موضوع هم بی‌اطلاع هستیم و نمی‌خواهیم قصاص قبل از جنایت کنیم. ما به این مسائل ورود نمی‌کنیم چرا که از این دست شایعات زیاد شنیده می‌شود.

رضا رهقی، سرپرست تیم فوتبال پیکان هم در مورد شایعه استفاده «س . ح» بازیکن این تیم از کارت پایان خدمت جعلی افزود: من از این موضوع بی‌اطلاع هستم اما ما کارت پایان خدمت این بازیکن را به کمیته مسابقات ارجاع دادیم و فکر می‌کنم حالا که با فوتبال پاک توانسته‌ایم راهی لیگ برتر شویم. این سناریو و سریال جدید را به راه انداخته‌اند تا کار ما را کم اجر جلوه دهند. ما اگر بازیکن دانشجو هم جذب کنیم حتما از دانشگاه مورد نظرش استعلام او را می‌گیریم. این مسائل شایعات پوچی است که علیه ما به راه انداخته‌اند. پیکان تیم باسابقه‌ای در ارائه مدارک و کنترل آن است و ما همیشه استعلام‌های لازم را برای بازیکنانمان کسب می‌کنیم.

احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال هم در خصوص اینکه اگر این موضوع صحت داشته باشد از نظر حقوقی تکلیف این تیم ها چیست، اظهار داشت: استفاده از چنین بازیکنانی مصداق بارز استفاده از بازیکنان غیرمجاز است وتمام احکامی که برای بازیکنان غیرمجاز وجود دارد، در مورد این گونه تیم‌ها اجرایی خواهد شد. منتهی باید اثبات شود که چنین موضوعی صحت دارد و چنانچه این موضوع احراز شود کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال می‌تواند نتایج بازی‌هایی که این بازیکنان در آن تاثیرگذار بودند را به نفع تیم مقابل برگرداند. چراکه استفاده از این بازیکنان نقض آشکار مقررات است و باید با مجازات خطاکاران همراه باشد.

در همین رابطه با محمد حسین حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال هم تماس گرفتیم و او گفت: برای من جالب است این خبر چطور منتشر شده! چرا که آقای آیت‌اللهی قصد داشت این خبر پنهان بماند و رسانه‌ای نشود اما باید بگویم که ما این خبر را شنیده‌ایم و در حال پیگیری آن هستیم اما هنوز صحت و سقم آن بر ما هم مشخص نیست و همه چیز در حد حرف است. فعلا 48 ساعت است که این خبر به ما گفته شده و مشغول پیگیری هستیم و هنوز نمی‌‌دانم چقدر زمان لازم است که این موضوع تائید یا تکذیب شود. ما در حال گرفتن استعلام از ارگان‌های ذیربط هستیم و دست ما نیست که بدانیم کی و چه زمانی این خبر تائید یا رد خواهد شد. هر چند که بعید می‌دانم چنین موضوعی صحت داشته باشد اما ما بر حسب وظیفه‌مان این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا رفع شبهات انجام شود. هر نتیجه ای هم حاصل شود آن را به اطلاع فدراسیون فوتبال می رسانیم تا آن ها درباره آن تصمیم بگیرند. فکر می‌کنم تا 10 الی 15 روز آینده بتوانیم پاسخ این شنیده‌ها را بدهیم و مشخص شود چنین موضوعی وجود دارد و یا شایعه است. به هر حال تا مشخص شدن قطعی این خبر نمی‌توان گفت که این شایعه صحت دارد یا نه.

به گزارش خبرگزاری فارس، حالا باید دید که تکلیف این پرونده جنجالی در صورت صحت آن به کجا خواهد رسید و باید دید این شنیده‌ شایعه است و یا صحت دارد. باید دید اگر این قضیه صحت داشته باشد آیا این پرونده هم مطابق سایر پرونده‌های جنجالی فوتبال شامل مرور زمان و به فراموشی سپرده خواهد شد و یا برخورد قاطعانه‌ای با متخلفان صورت می‌گیرد و اگر این موضوع شایعه باشد بهتر است مقامات ذیربط با شایعه‌پردازان برخورد قاطعی انجام دهد تا به راحتی با آبرو و حیثیت باشگاه‌های فوتبال بازی نشود. هر چند که اگر این موضوع ثابت شود شاید تغییراتی در بالا و پایین جدول رخ بدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر