jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۶۸۹۳۸ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۲۲

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اطمینان داد اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها به افزایش قیمت مسکن منجر نمی شود و سال پرهیجانی از نظر افزایش قیمت نداریم.

قیمت مسکن امسال هیجانی نخواهد بود

به گزارش واحد مرکزی خبر، حامد مظاهریان گفت: اگرچه همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها مصالح ساختمانی شاهد افزایش قیمت خواهد بود اما تاثیر آن بر بازار مسکن خیلی شاخص نخواهد بود و در نهایت تاثیرپذیری مسکن ، در حد افزایش قیمت پرشی نخواهد بود.

وی تاکید کرد: مرحله دوم فازهدفمند کردن یارانه ها آنقدر بر بازار مسکن اثر ندارد که قیمتهای این بازار را تبدیل به بحران کند.

معاون امورمسکن وساختمان افزود: با اطمینان می گویم عوارض جانبی ناشی ازاجرای هدفمند کردن یارانه ها منجربه یک پرش قیمتی در بازار مسکن نمی شود.

مظاهریان خاطرنشان کرد : البته بدون شک قیمت مسکن متناسب با نرخ تورم سالانه ونیز افزایش مصالح ساختمانی، به ویژه مصالح پایه واصلی واقلام پرمصرف نظیرسیمان وفولاد،افزایش پیدا خواهد کرد اما این افزایش قیمت پرشی نیست.

وی اظهار داشت: عرضه و تقاضای مسکن متناسب است و جو روانی ناشی از آن، تاثیرفاحشی برقیمت مسکن نخواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر